0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت پروفیل در بازار های داخلی

قیمت پروفیل زد کارخانه ی اصفهان در تاریخ شنبه ٣٠ دی ماه ٩۶ با ضخامت ٢.۵ و سایز ٢٠ در حدود ٢٨۶٠ تومان اعلام شد. همین محصول با سایز ١٨ با قیمتی معادل ٢٨٣٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت که نسبت به ده روز گذشته ثابت باقی مانده است.

قیمت پروفیل زد رنگی اپوکسی با ضخامت ٢.۵ و سایز ١٨ معادل ٣٠٣٠ تومان شنیده شد. ضخامت ٣ این محصول با قیمتی معادل ٣٠٠٠ تومان معامله شد که در مقایسه با یک ماه گذشته ثابت باقی مانده است.

قیمت پروفیل در و پنجره با ضخامت ٢.۵ و وزن ١۴.٨ با مبلغی معادل ٢٨۵٠ تومان به بازار عرضه شد. قیمت همین محصول با ضخامت ٢ و وزن ١۴.٨ به مبلغی معادل ٢٨٧٠ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت که در مقایسه با یک هفته گذشته بدون تغییر مانده است.

علاوه بر این، قیمت پروفیل در و پنجره در بازار تهران با ضخامت ١.۵ و وزن ١١.٢ در حدود ٣۴۵٠ تومان اعلام شد که نسبت به قیمت یک ماه گذشته روند ثابتی را طی کرده است.

تحلیل قیمت پروفیل کارخانه های مختلف داخلی

در حال حاضر شاهد ثبات نسبی قیمت پروفیل می باشیم. دامنه قیمت پروفیل ۲ میل حدودا از ٢٨٠٠ تا ٣۵٠٠ تومان بوده است و تغییرات خاصی در بازار این محصول مشاهده نمی گردد زیرا قیمت پروفیل کارخانه های مختلف اکثرا با ثبات اعلام می شوند.

در سال گذشته فولاد مبارکه یک میلیون و ۳۲۰ هزار تن از محصولات لوله و پروفیل تولیدی خود را به سندیکای لوله و پروفیل فروخت اما پس از آن، آن ها پیشنهاد فروش ۷۳۰ هزار تنی این کارخانه را نپذیرفتند. مدیر فروش و بازاریابی فولاد مبارکه ی اصفهان می گوید: علاوه بر رد پیشنهاد ما در سال گذشته توسط سندیکای لوله و پروفیل کشور، در شش ماه اولیه امسال هم این سازمان پیشنهاد فروش ۲۸۰۰ تن پروفیل تولیدی ما را نپذیرفت.

قیمت پروفیل اصفهان

در خصوص کارخانه تولید کننده لوله و پروفیل اهواز، با صادرات مواد اولیه مورد نیاز این کارخانه به خارج از کشور، خط تولید لوله و پروفیل کارخانه اهواز به مدت بیش از صد روز متوقف شد. رئیس هیأت مدیره لوله و پروفیل اهواز می گوید: طی سه سال گذشته مشکلاتی از قبیل تأمین مواد اولیه گریبان گیر کارخانه  اهواز شده بود که در سال گذشته به همین خاطر به مدت بیش از صد روز خط تولیدمان متوقف شده بود.

مشکلات موجود در بازار قوطی پروفیل

امیر مهریزی همچنین افزود: در کشور ما مشکل تولید مواد اولیه به هیچ وجه وجود ندارد، و مشکل اصلی ما عرضه این مواد می باشد. وی گفت: مواد اولیه مورد نیاز ما از سال ۹۴ تا کنون ارزانتر از داخل به خارج صادر می شود و این ربطی به مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی ندارد. مهریزی می گوید: کارخانه تولید لوله و پروفیل اهواز در سال گذشته ۲۱۷ هزار تن از تولیدات کشور را به خود اختصاص داده بود در حالی که ظرفیت کنونی ما ۵۰۰ هزار تن می باشد.

معاون بازاریابی و فروش شرکت ذوب آهن اصفهان در جلسه روز گذشته صنعت فولاد و پروفیل کشور که با حضور معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، طی سخنانی گفت: هدف این جلسه همگرایی هر چه بیش تر در میان فعالان صنعت تولید پروفیل برگزار می شود. وی افزود: اگر به صورت دقیق تری به روند قیمت پروفیل در بازار داخلی نگاه کنیم، ثبات قیمت ها یک معدل از بازار داخلی به حساب می آید به این معنا که در برخی از موارد از جمله قیمت میلگرد آجدار میزان فراز و نشیب ها بیش تر از دیگر محصولات از جمله پروفیل تولیدی بوده است و به طور کلی می توان گفت که قیمت فعلی قوطی و پروفیل بیش ترین میزان ثبات را نسبت به دیگر محصولات فولادی داشته است زیرا در اغلب مواقع از سوی کارخانه های داخلی بدون تغییر اعلام شد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری