1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ادامه افت قیمت روز میلگرد در ترکیه

قیمت روز میلگرد در بازار داخلی و صادراتی ترکیه همچنان رو به افت می باشد. چالش های صادرات برای فروشندگان ترک، افت قیمت بیلت و شرایط نامعلوم بازار قراضه وارداتی از مهم ترین عوامل کاهش قیمت روز میلگرد می باشند.

پیشنهادات صادراتی میلگرد ترک ها برای تحویل در می در حدود ۱۵ تا ۲۰ دلار کاهش داشته و به ۵۶۵ تا ۵۷۰ دلار به ازای هر تن فوب رسیده است. خریداران در مقاصد اصلی صادراتی ترکیه اما فعلا تمایلی به انجام معاملات ندارند و منتظر افت بیشتر قیمت روز میلگرد هستند. تنها تناژهای کمی در سطح پایین دامنه پیشنهادات نهایی شده اند. فعالان بازار معتقدند تا زمانی که تصویر واضحی از تاثیرات بند ۲۳۲ ایالات متحده به دست نیاید، شرایط به همین صورت باقی خواهد ماند.

تاثیر چالش های فروش میلگرد بر بازار بیلت ترکیه

در بازار داخلی نیز علی رغم افت نرخ لیر در برابر دلار، فروشندگان میلگرد موفق نشدند که قیمت روز میلگرد خود را افزایش دهند، چرا که بازار کشش افزایش قیمت جدید را ندارد. چالش های فروش میلگرد بر بازار بیلت ترکیه نیز تاثیرگذار شده است. پیشنهادات فروشندگان منطقه سی آی اس برای قیمت روز میلگرد در محدوده ۵۴۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر مطرح می شوند که ۵ دلار افت را نسبت به هفته گذشته نشان می دهد. این در حالیست که برخی تجار در محدوده ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر نیز حاضر به فروش می باشند.

در بازار بیلت داخلی ترکیه نیز پیشنهادات در سطح ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار به ازای هر تن تحویل درب کارخانه بدون احتساب VAT مطرح می شوند. امروز در بازار قراضه وارداتی ترکیه یک معامله انجام شد که ۱۷ هزار تن قراضه ۸۰ درصد به قیمت ۳۵۳/۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر نهایی شد. بدین ترتیب، نسبت به معاملات مشابه در روزهای قبل، قیمت قراضه ۸۰ درصد ۱/۵ تا ۲ دلار دیگر افت نمود.

ترکیه رسما از واشنگتن درخواست معافیت از تعرفه آهن آلات را نمود

ترکیه به عنوان یکی از تامین کنندگان فولاد امریکا از این کشور رسما درخواست معافیت از تعرفه های فولاد را نمود. وزیر اقتصاد ترکیه در نامه ای به وزیر تجارت امریکا ویلبر راس درخواست کرد که فولاد ترکیه را از تعرفه های ۲۵ درصدی معاف نماید. با توجه به اهمیت بازار امریکا برای صادرکنندگان فولاد ترکیه، این گامی بود که از سوی دولت ترکیه انتظار می رفت.

قیمت روز میلگرد

با این حال، فولادسازان ترک انتظار تحرکات بیشتری را از سوی دولت دارند و می گویند که آنکارا بایستی تمهیدات مشابهی را علیه کالاهای امریکایی بیاندیشد. طی اولین هفته اعمال تعرفه های وارداتی امریکا، کشورهای اروپایی موفق شدند با برخورداری از امتیاز معافیت تعرفه ای، جای خالی ترک ها را در بازار امریکا پر نمایند و حجم زیادی از میلگرد را به خریداران امریکایی بفروشند. از این رو، فولادسازان امریکایی نگران از دست رفتن جایگاه خود در این بازار می باشند. با این وجود، دولت ترکیه اعتقاد دارد هنوز برای صحبت درباره تحرکات تلافی جویانه زود می باشد.

با خارج شدن طوفان از بندر کوئینزلند، انتظارات برای کاهش بهای زغالسنگ قوت گرفت

تندباد موسوم به آیریس که به بسته شدن سه ترمینال صادرات سنگ آهن انجامیده بود در روز پنجشنبه شروع به فروکش نمود و در آخرین روز هفته از کوئینزلند خارج خواهد شد. حمل و نقل زغال در حال بازگشت به روال نرمال بوده و انتظار فعالان بازار بر این است که بهای زغالسنگ طی هفته آینده تحت فشار قرار گیرد.

بهای زغالسنگ پرمیوم استرالیا طی معاملات جمعه در بهای ۱۹۷ تا ۱۹۸ دلار به ازای هر تن فوب ثابت ماند. خریداران چینی در نیمه دوم هفته تصمیم به ترمیم موجودی انبارهای خود گرفتند و سه محموله در قیمت های ۲۰۰، ۲۰۴ و ۲۰۶ دلار به ازای هر تن فوب به فروش رسیدند. با این حال، با نزدیک شدن به پایان هفته انتظارات منفی قوت بیشتری گرفت. بنادر اصلی کوئینزلند تا روز دوشنبه به روال کاری خود بازخواهند گشت و برخی پیش بینی رسیدن قیمت تا ۱۸۰ دلار به ازای هر تن فوب را نموده اند.

روند سه روزه افزایشی سهام وال استریت قطع شد

همانطور که دیشب پلنر پیش بینی نموده بود با افزایش تنش ها میان چین و امریکا، شاخص های اصلی بازار سهام امریکا در معاملات روز جمعه همگی افت پیدا کردند. ترامپ دیشب اعلام کرد که به دولت دستور داده تا مجددا بر روی ۱۰۰ میلیارد دلار واردات از چین تعرفه وضع نماید و چین در پاسخ اعلام کرده که جنگ تجاری را تا آخر ادامه خواهد داد.

با این وجود، بخش اعظمی از این نگرانی ها در صورت افزایش سودآوری شرکت ها توسط بازار هضم خواهد شد. از سوی دیگر، سیگنال های ضد و نقیض از سوی مقامات امریکایی بر نگرانی سرمایه گذاران افزوده است. شاخص داوجونز امروز ۱/۳۱ درصد کاهش یافت و S&P500 نزدیک ۱ درصد افت نمود. هم اکنون جروم پاول در حال سخنرانی در خصوص روند آتی افزایش نرخ بهره می باشد که تاثیر مستقیمی بر تصمیم گیری های سرمایه گذاران طی هفته آینده خواهد داشت.

1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0