0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت لوله فولادی روزهای پایانی دی ماه

طی هفته گذشته شاهد رشد قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله فولادی بودیم و این روند برای برخی محصولات طی هفته گذشته و اوایل هفته جاری ادامه یافت. این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید لوله و سایر محصولات فولادی بسیار کم بوده است در نتیجه این روند تداوم نداشته و در هفته جاری قیمت لوله گاز روند نزولی را در پیش گرفته است و در برخی مبادی نیز این قیمت ثابت بوده است.

در روزهای ابتدایی هفته جاری اگرچه قیمت ها در برخی موارد روند صعودی داشته است ولی از شیب این افزایش کاسته شده است و برخی محصولات ثابت شده و برخی دیگر روند کاهشی را در پیش گرفته است. کاهش قیمت شمش طی روزهای اخیر تاثیر زیادی بر قیمت محصولات فولادی داشته است و سبب کاهش قیمت این محصولات شده است.

این کاهش قیمت در بازار لوله فولادی نیز مشاهده گردیده است. هم چنین کاهش میزان تقاضا نیز یکی دیگر از عوامل کاهش قیمت لوله فولادی بوده است. با این حال هنوز برخی از کارخانجات به افزایش قیمت لوله فولادی اصرار دارند. این در حالی است که افزایش نرخ دلار در بازار ممکن است سبب تحریک بازار آهن آلات گردد و سبب رشد مجدد قیمت لوله فولادی شود.

این در حالی است که نرخ دلار تاثیر چندانی بر بازار ایران ندارد زیرا بازار صادرات رشد چندانی نداشته و تا زمانی که بازار صادرات راکد باشد رشد نرخ دلار بر قیمت محصولات فولادی رشد چشم گیری نخواهد داشت. بازار صادرات در حال حاضر تنها در بخش شمش جذاب بوده و در سایر بخش ها میزان صادرات چندان زیاد نمی باشد.

تاثیر قیمت شمش بر قیمت محصولات فولادی

بنابراین می توان گفت قیمت شمش می تواند تحت تاثیر نرخ دلار باشد ولی سایر محصولات تحت تاثیر مستقیم این عامل نبوده و بیشتر از قیمت شمش تبعیت می کنند. قیمت لوله گاز به قطر 1 اینچ نوسانات زیادی را تجربه نکرده است و مشاهدات حاکی از آن است که قیمت لوله گاز توکار سپاهان به قطر 1 اینچ طی هفته گذشته به میزان 3203 تومان ثابت بوده است.

هم چنین قیمت لوله گاز روکار سپاهان برای قطر 1 اینچ به میزان 3137 تومان گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است. این در حالی است که قیمت لوله صنعتی به ضخامت 2 و برای قطر 1 میلی متر روند کاهشی را طی کرده است. قیمت لوله صنعتی با این ابعاد طی هفته گذشته به میزان 3015 تومان بوده است در حالی که طی هفته جاری قیمت این محصول افت کرده و به میزان 2970 تومان رسیده است. تا روز گذشته نیز قیمت این محصول ثابت مانده است.

با توجه به موارد ذکر شده و هم چنین آب و هوای نامساعد و هم چنین تعطیلی برخی از واحدها در بازار جهانی به علت تعطیلات سال نو میلادی، بازار در حال حاضر به طور دقیق مشخص نبوده و نمی توان نوسانات روزهای آینده را پیش بینی کرد. نکته ای که واضح است این است که تمایل بازار به افزایش قیمت محصولات فولادی به علت کاهش میزان تقاضا بسیار کم می باشد و احتمال رشد مجدد قیمت ها تقریبا وجود ندارد ولی پیش بینی بازار طی روزهای آینده نیز بسیار مشکل می باشد.

پیش بینی روند بازار هفته آینده

تجربه نشان داده است که غیر قابل پیش بینی بودن بازار اکثرا سبب وقوع اتفاقات غیر منتظره خواهد شد. بنابراین بایستی در انتظار سیگنال های بیشتری برای پیش بینی بازار طی روزهای آتی باشیم. می توان گفت اخبار متناقضی در حال حاضر از روند بازار طی روزهای آتی به گوش رسیده است که هنوز نمی توان با قطعیت راجع به آن ها نظر داد.

با این حال روند تغییرات قیمت لوله داربستی اندکی متفاوت بوده است و در هفته جاری شاهد افزایش قیمت این محصول بوده ایم. قیمت لوله داربستی برای قطر 1 طی هفته روزهای پایانی گذشته به میزان 2880 تومان بوده است در حالی که طی هفته جاری شاهد افت قیمت این محصول بوده ایم و قیمت لوله داربستی در هفته جاری به میزان 2890 تومان گزارش شده است و تا روز گذشته نیز قیمت این محصول ثابت بوده است.

قیمت لوله گالوانیزه نیز هم چون سایر محصولات طی هفته جاری روند نزولی داشته است به طوری که قیمت لوله گالوانیزه طی هفته گذشته به میزان 4490 تومان بوده است در حالی که طی هفته جاری قیمت این محصول به میزان 4470 تومان افت کرده است. روند تغییرات قیمت لوله مبلی نیز ثابت بوده است و برای قطر 10 قیمت لوله مبلی به میزان 3900 تومان گزارش شده است. این روند برای قیمت لوله استیل نیز به همین صورت بوده است به طوری که قیمت لوله استیل برای قطر 1 اینچ به میزان 13700 تومان بوده است. بنابراین می توان گفت روند کلی بازار لوله فولادی ثابت و یا رو به کاهش بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0