0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

دلیل نوسانات اخیر قیمت لوله داربست در بازار داخلی

طبق آخرین بررسی های صورت گرفته توسط تحلیل گران، قیمت لوله داربست از اوایل بهمن ماه سال جاری نوسانات بسیاری پیدا کرده است. البته این محصول نسبت به سه روز گذشته از نظر قیمت ثابت اعلام شده است. در حال حاضر در تاریخ شنبه ١۴ بهمن ٩۶ قیمت لوله داربست با ضخامت ٢ و قطر ١ الی ١/٢ در حدود ٢٩۶٠ تومان اعلام شده است.

علاوه بر این، همین محصول با ضخامت ٢.۵ هم به مبلغ ٢٩٣٠ تومان به بازار عرضه شد. اما طبق بررسی های انجام شده فروش این محصول در بقیه سایز ها بسته شده است و کارخانه ها تا مشخص شدن و ثبات قیمت لوله داربست اقدام به فروش این محصول نمی کنند زیرا اگر اقدام به فروش لوله داربستی آن هم به صورت انبوه کنند، اگر بعدا قیمت ها افزایش یابند، باید متحمل ضرر و زیان شوند. به خاطر همین است که هم اکنون از اعلام قیمت های خود سر باز می زنند.

اوضاع نامساعد سه کارخانه لوله سازی کشور

در جلسه استانداری خوزشتان، مدير عامل کارخانه لوله سازي ماهشهر خطاب به وزیر نفت این گونه اظهارات خود را بیان کرد که: کارخانه لوله سازی ماهشهر که وظیفه ساخت و تولید انواع لوله از جمله لوله داربستی، لوله گالوانیزه، لوله روکار و توکار و … را به عهده دارد، دارای ۵٠٠ نفر کارگر خط تولید می باشد که به دلیل شرایط نامساعد فعلی بازار معترض هستند.

فروش انواع لوله قیمت مناسب

این کارخانه در سال ٩۴ بهترین صادرکننده لوله در سطح کشور شناخته شد و قیمت لوله داربست و دیگر تولیدات این کارخانه هم در این سال از رونق خوبی برخوردار بود ولي پس از گذشت مدت یک سال اوضاع کاملا عوض شد و در سال ٩۵ فقط توانست حدود ۶ درصد از ظرفيت توليد خود را توليد کرده و به بازار عرضه کند.

در خواست مدیر عامل کارخانه لوله سازی ماهشهر از وزیر نفت این بود که يک بار هم که شده به کارگران بخش خصوصي اعتماد کند تا دوباره شاهد رونق روز افزون در این بخش باشیم. وی در ادامه گفت: در حال حاضر ترکيه دارای پنج شرکت لوله سازی است که اوضاع همه ي آن ها خوب بوده و از نظر قیمت هم در شرایط خوبی به سر می برند ولي کشور ايران تنها سه کارخانه لوله سازی دارد که با وزارت نفت همکاری دارند و هر سه آن ها دارای اوضاع نامساعدي هستند.

بازار وارداتی و صادراتی لوله فولادی

درخواست من در حال حاضر این است که وزارت نفت تا جایی که امکان دارد قدري با بخش خصوصي مهربان تر شود. برای مثال در حال حاضر قیمت لوله داربست که از سوی این سه کارخانه به بازار عرضه می شود آن طور که باید و شاید رونق چندانی ندارد و این کارخانه ها مکررا متحمل ضرر و زیان هایی در این باره می شوند.

این در حالی است که لوله سازان داخلی همیشه آماده به کار هستند و تمایل دارند که محصولات خود را در پروژه های داخلی و خارجی با کیفیت ممتاز و مطابق با استاندارد های جهانی، قیمت های رقابتی و تحویل در اسرع وقت، عرضه کنند اما در این میان به حمایت های دولت و وزارت نفت هم نیازمند می باشند. اگر حتی تنها در بخش داخلی هم از این کارخانه ها حمایت شود، شاهد تغییرات چشمگیری در اوضاع رنج آور آن ها خواهیم بود.

چرا که  در حال حاضر بازار داخلی و خارجی این محصولات بی تحرک است و برای مثال اکثر خریداران لوله های داربستی در بازار داخلی و صادراتی در حال حاضر ترجیح می دهند که خرید کالاهای خود را به تعویق بیندازند چرا که موجودی انبار ها در شرایط فعلی زیاد بوده و با کمال تعجب خریداران همچنان انتظار دارند که تولید کنندگان این محصولات برای قیمت لوله داربست تولیدی خود تخفیفاتی را قائل شوند. بنابراین در حال حاضر به علت کاهش میزان تقاضا خرید این محصول در بازار به ندرت انجام می گیرد و قیمت لوله داربست در کشور ثابت می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0