0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار آهن آلات نخستین روز هفته جاری

قیمت آهن آلات طبق پیش بینی های روز چهارشنبه، در روز شنبه هفته جاری شاهد کاهش نسبی قیمت محصولات فولادی بودیم. این در حالی است که این بار بدنه بازار داخلی فولاد، یعنی عرضه از بنگاه در برابر کاهش قیمت ها تا حدودی مقاومت کرده ولی هم چنان شاهد بازاری کاهشی بودیم. به گزارش منابع خبری قیمت تسمه کوره ای بارگیری از انبار اصفهان با قیمت ثابت اعلام شد.

قیمت پروفیل زد و زد رنگی بارگیری از اصفهان ثابت اعلام گردید. قیمت قوطی پروفیل بارگیری از تهران با10 تومان کاهش اعلام شد. قوطی پروفیل بارگیری از اصفهان نیز با 10 تومان کاهش قیمت همراه بود. قیمت قوطی ستونی بارگیری از انبار اصفهان با10 تومان کاهش اعلام گردید. هم چنین قیمت لوله داربستی بارگیری از اصفهان نیز با 10 تومان کاهش قیمت  اعلام گردید. کلیه ی قیمت های لوله گاز  روکار و توکار کارخانه ی سپاهان و کچو با قیمت ثابت اعلام گردید. لوله گالوانیزه سپاهان با قیمت ثابت اعلام شد. لوله صنعتی بارگیری از سپاهان با قیمت ثابت اعلام شد.

قیمت میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه با 5 تا 15 تومان کاهش اعلام گردید. قیمت میلگرد ذوب آهن بارگیری از انبار با 5 تا 15 تومان کاهش اعلام شد. به طور کلی کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کرده و برخی با نوسان اعلام کردند. قیمت تیرآهن ذوب آهن بارگیری از انبار اصفهان ثابت اعلام گردید. قیمت محصولات مفتولی ثابت اعلام گردید. قیمت سپری نبشی و ناودانی نیز ثابت اعلام گردید.

هم چنین انواع ورق سیاه فولاد مبارکه و رنگی و روغنی وگالوانیزه  در بازار روز گذشته با ثبات قیمت همراه بود . اگرچه نزدیک به سه هفته متوالی شاهد رشد قیمت ها در بازار می باشیم اما در حال حاضر نوع کاهش قیمت ها با دوره های قبل از آن متفاوت می باشد. از یک طرف قیمت شمش با شتاب زیادی در حال کاهش می باشد و از طرف دیگر بخش های تولیدی عمده ای افت قیمت های پیشنهادی خود را با کاهش بسیاری اعلام می کنند این بدان معنی است که فاز کاهش نرخ تغییر یافته است.

قیمت آهن آلات

تحلیل افزایش قیمت آهن آلات در بازار داخلی

یکی از دلایل افزایش قیمت آهن آلات، افزایش قیمت این محصولات در بازار جهانی بوده و دلیل دیگر نیز افزایش میزان تقاضا در بازار داخلی می باشد. با توجه به افزایش تولید خودرو طی پنج ماهه نخست سال جاری، بازار نیاز بیشتری به محصولات فولادی از قبیل ورق فولادی دارد. در حال حاضر راه اندازی طرح های فولادی جدید، سبب افزایش رقابت در بازار محصولات فولادی گردیده است و روند تامین محصولات فولادی بهبود یافته است. با این حال فعالان بازار هم چنان انتظار دارند که با افزایش رونق در بخش ساخت و ساز، بازار محصولات فولادی نیز بهبود بیشتری یابد. این در حالی است که طی هفته گذشته شاهد روند نزولی در قیمت محصولات فولادی بوده ایم. هم چنین طی هفته گذشته شاهد کاهش قیمت شمش نیز بوده ایم که علت این امر به گفته منابع خبری کاهش قیمت جهانی، کاهش میزان تقاضا و نیز کاهش قیمت میلگرد بوده است. این در حالی است که قیمت شمش در روزهای پایانی هفته گذشته به ثبات رسیده و همین امر به منزله ثبات قیمت سایر محصولات تلقی گردید.

با این حال کاهش مجدد قیمت شمش در روز شنبه هفته جاری، نشان دهنده تغییر این وضعیت می باشد. در روز شنبه و هم زمان با آغاز مهرماه و آغاز دهه محرم، شاهد کاهش قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی بوده ایم. این امر نشان می دهد که بازار داخلی به سمت کاهش قیمت ها تمایل یافته که ممکن است سبب تداوم کاهش قیمت میلگرد و سایر محصولات فولادی گردد. هم چنین با توجه به کاهش قیمت ها در واحدهای بزرگ فولادی از جمله کاهش قیمت میلگرد قزوین می توان به نکات مهمی دست یافت. به طور کلی می توان گفت مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روند نزولی قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی، کاهش قیمت شمش، کاهش میزان تقاضا و نیز کاهش قیمت میلگرد می باشد.

نگرانی از کاهش بیشتر قیمت ها و نیز تلاش برای جذب خریداران از مواردی است که طی روزهای اخیر بایستی مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به موارد ذکر شده روند کاهش قیمت جدیدی برای محصولات فولادی در حال ظهور می باشد. این بدان معنی است که شکسته شدن کف روانی و فنی قیمت میلگرد به میزان 2000 تومان برای میانگین قیمت ها در بازار و نیز برای تولیدکنندگان  قابل پیش بینی بوده و دور از انتظار نمی باشد. با این حال در حال حاضر وضعیت بازار محصولات فولادی توسط واحدهای بزرگ فولادی مورد بی توجهی قرار گرفته است که این امر می تواند از کاهش بیشتر قیمت این محصولات طی روزهای آتی حمایت کند. به گفته منابع خبری قیمت های جدید اعلام شده متاثر از کاهش قیمت های جهانی نیز می باشد.

مشاهده می شود که کاهش نرخ در بازارهای جهانی نیز با شتاب زیادی رخ داده است. اگرچه این روند در حال حاضر در بازار محصولات فولادی چین مشاهده می گردد ولی ممکن است به سایر کشورها نیز منتقل گردد. همان طور که پیش تر بیان شد رشد قیمت های قبلی طی چند ماه اخیر تحت تاثیر افزایش قیمت محصولات فولادی جهانی بوده است بنابراین کاهش قیمت های جهانی نیز در حال حاضر می تواند مثابه سیگنالی برای افت قیمت ها در بازار داخلی باشد.

بنابراین روند کاهش قیمت جدید ایجاد شده ممکن است سبب عقب نشینی قیمت ها با سرعت زیادی گردد. این در حالی است که این ادعا به شواهد بیشتری نیاز داشته و نمی توان با اطمینان کامل این مطلب را بیان کرد. با توجه به کاهش قیمت محصولات صادراتی و داخلی کشور چین، نگرانی برای تاثیر این بازار بر قیمت های سایر کشورها افزایش یافته است. موجودی بازار میلگرد این کشور در حال حاضر بالا بوده و این امر ممکن است بر قیمت میلگرد این کشور و سایر کشورها تاثیرگذار باشد.

 

خبرهای مرتبط:

تحلیل بازار آهن آلات بیست و هشتم شهریور ۹۶,نوسانات قیمت میلگرد صادراتی کشور چین,اخباری از افزایش مجدد قیمت آهن آلات

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0