0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ادامه وضعیت بازار آهن آلات طی این روز ها

در روزهای جاری در بازار فولاد متوقف گردیده است و شاهد ثبات قیمت این محصولات از جمله ثبات در قیمت تیرآهن و عدم اعلام قیمت ها از سوی کارخانجات می باشیم. بنابراین ادامه وضعیت بازار این محصولات را بایستی به روزهای پس از تعطیلات موکول کنیم. در روزهای پایانی سال گذشته تنها بازاری که رشد قیمت را تجربه کرد بازار سکه بوده است. دلیل این امر نیز شفاف تر شدن نرخ دلار در روزهای پایانی سال گزارش شده است.

هم چنین مشاهده کردیم که افزایش نرخ سکه در روزهای پایانی سال بیش از حد انتظار و پیش بینی های قبلی بوده است. هم چنین در این روزها بازار شاهد کاهش میزان تقاضا شدید برای خرید سکه بوده است و این امر با روند صعودی قیمت آن در تضاد می باشد. بنابراین به نظر می رسد افزایش قیمت سکه در روزهای پایانی سال هیچ پشتوانه ای نداشته است.

در بازار فولاد وضعیت به گونه ای دیگر رقم خورد. در روزهای پایانی سال 96 چندین سیگنال مهم در بازار محصولات فولادی مشاهده گردید که در صورت نبودن تعطیلات می توانست بر قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت تیرآهن تاثیر بسزایی داشته باشد. از جمله این عوامل مثبت می توان به افزایش قیمت این محصولات در بازار جهانی و هم چنین کاهش نرخ قراضه اشاره کرد. هم چنین قیمت های پیشنهادی شمش نیز در روزهای پایانی سال بسیار جذاب بوده است. بنابراین می توان گفت چنانچه این سیگنال ها با روزهای تعطیل همزمان نشده بود می توانست تاثیر مثبت زیادی را بر بازار آهن آلات کشور بگذارد.

قیمت تیرآهن امروز

برای مثال مشاهده کردیم که قیمت های پیشنهادی شمش در روزهای پایانی سال به شدت جذاب بوده و چنانچه فعالان بازار می توانستند از حمل و نقل این محصولات به مقصد اطمینان حاصل کنند به راحتی این محصول را با قیمت بسیار مناسب خریداری می کردند. بنابراین اگر مشکلات حمل و نقل در روزهای پایانی سال نبود قیمت این محصول می توانست تاثیر بسزایی بر روی قیمت تیرآهن و میلگرد تولیدی بازار داخلی داشته باشد. با این حال می توان گفت که آینده بازار فولاد پس از سپری شدن دوران تعطیلات در صورت باقی ماندن این شرایط بسیار جذاب خواهد بود.

هم چنین در روزهای جاری نیز بازار در اوج رکود به سر می برد و با فعالیت مجدد بازار فولاد پس از تعطیلات نیز تقاضای چندانی در بازار ایجاد نخواهد شد و معاملات جذابی منعقد نخواهد گردید. بنابراین تنها پیش بینی که می توان از سال آتی داشت قیمت مناسب شمش و خرید و فروش جذاب آن خواهد بود. باید در روزهای ابتدایی سال شاهد روند افزایش میزان تقاضا برای خرید شمش باشیم. هم چنین به دلیل اینکه طولانی شدن زمان رسیدن بار و هم چنین مشکلات آب و هوا در روزهای پس از تعطیلات ممکن است مشکلاتی را برای کیفیت محصولات به وجود آورد این خرید در روزهای پس از تعطیلات چندان توصیه نخواهد شد.

فروش محصولات انباری در اصفهان

با این حال چنانچه به نکات انبارداری این محصولات توجه گردد و محصولات فولادی کیفیت خود را از دست ندهند می توان به انعقاد این معاملات امید داشت. بنابراین تمامی این عوامل می تواند در روزهای پس از تعطیلات بر قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت تیرآهن تاثیر داشته باشد. بنابراین سیگنال های مثبت زیادی بر روی قیمت آهن آلات در سال جدید در بازار وجود دارد. از جمله آن ها می توان به افزایش قیمت این محصولات در بازار جهانی و نیز رشد نرخ دلار اشاره کرد. بنابراین با توجه به این سیگنال ها می توان به رشد قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت روز تیرآهن در سال جاری امیدوار بود.

هم چنین افزایش میزان تقاضا و نیز بهبود بازار صادرات نیز از جمله مواردی است که در سال جاری توسط فعالان بازار پیش بینی شده است. یکی از پیش بینی های مهمی که در بازار فولاد برای سال 97 گزارش شده است افزایش صادرات محصولات فولادی و مواد اولیه از جمله اسلب و شمش می باشد که می تواند کورسوی امیدی برای آینده این بازار باشد و بر قیمت آهن آلات در بازار داخلی نیز تاثیرگذار خواهد بود. هم چنین در روزهای پایانی سال 96 سفته بازی نیز در بازار فولاد مشاهده نگردید و این امر نشان دهنده این است که میزان عرضه این محصولات در سال 97 ممکن است کاهش یابد. بنابراین افزایش میزان تقاضا در کنار کاهش عرضه از جمله مواردی است که در سال جدید پیش بینی شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0