0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی بازار آهن آلات ایران در روز گذشته

پس از معاملات صورت گرفته ورق گرم فولاد مبارکه در بورس کالا؛ بازار ورق در برخی از اقلام مجددا دچار تنش های هیجانی گردیده و متعاقب آن بازار قوطی و پروفیل هم تغییر جهت داده و کمی افزایشی گردیده است. در حال حاضر مراکز فروش قوطی و پروفیل یکی پس از دیگری در حال تغییر قیمت هستند. انواع ورق سیاه فولاد مبارکه در بازار روز گذشته با ثبات قیمت همراه بود . کلیه ورقهای گالوانیزه در برخی کارخانه ها و ضخامت ها  با افزایش ۲۰تا ۳۰ تومانی اعلام گردید .

پروفیل زد  و زد رنگی بارگیری از اصفهان با قیمت ثابت  اعلام شد. قوطی پروفیل بارگیری از تهران با ۲۰الی ۳۰ تومان کاهش قیمت  اعلام گردید. قوطی پروفیل بارگیری از اصفهان ضخامت ۲با ۳۰ تومان کاهش و ضخامت ۲/۵ با ۲۰ تومان کاهش قیمت   اعلام شد. قوطی ستونی بارگیری از انبار با  قیمت ثابت قیمت اعلام گردید. قیمت لوله داربستی بارگیری از اصفهان ،ثابت  اعلام گردید. با توجه به تکمیل تقریبی جدول نرخ متوسط تولیدکنندگان حوزه میلگرد آجدار؛ حدود ۱۵ تومان کاهش قیمت متوسط این حوزه نسبت به روز گذشته برآورد گردید.

میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه با ۱۰ تا ۳۰ تومان افزایش قیمت اعلام گردید. میلگرد ذوب آهن بارگیری از انبار با ۱۰ تا ۴۵ تومان افزایش اعلام گردید. تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار اصفهان ثابت اعلام گردید. کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کردند.

سیم مفتولی حرارتی و زیگزاگ ثابت اعلام کردند. سپری نبشی و ناودانی بار گیری از انبار اصفهان ثابت اعلام گردید. قیمت تسمه کوره ای بارگیری از انبار اصفهان با قیمت ثابت  اعلام شد. لوله صنعتی ضخامت ۲ با قیمت ثابت اعلام شد.  افزایش متوسط حدود ۲۰ تومانی نرخ قراضه آهن ویژه در حداقل ۱۳ مرکز خرید از این حوزه مطابق با گزارش روز گذشته نرخ باکس رصد شد.

قیمت میلگرد,قیمت سیم مفتولی

افزایش قیمت میلگرد وارداتی آمریکا به دنبال افزایش قیمت های جهانی

قیمت میلگرد وارداتی در کشور آمریکا طی هفته جاری به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن رسیده است که علت این امر افزایش قیمت فولاد در بازارهای جهانی می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی آمریکا به میزان ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی سه هفته گذشته (۵۵۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت میلگرد به میزان ۵۹۰ دلار به ازای هر تن کم ترین قیمت پیشنهادی از سوی کشورهای اروپایی به کشور آمریکا بوده است.

هم چنین تاکنون هیچ خریداری در کشور آمریکا حاضر به قبول این قیمت برای میلگرد نشده است. این در حالی است که قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی ویتنام حتی بالاتر از ۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین به گفته برخی از تاجران محلی قیمت میلگرد وارداتی به کشور آمریکا بایستی حداقل به میزان ۳۰-۲۰ دلار به ازای هر تن کاهش یابد تا خریداران در کشور آمریکا به خرید آن تمایل پیدا کنند. این در حالی است که هیچ صادرکننده میلگرد در بازار جهانی حاضر به فروش میلگرد تولیدی خود به قیمت ۵۶۰ دلار به ازای هر تن نمی باشد.

اخبار رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر قیمت ها در بازار جهانی  با سرعت های متفاوتی در حال افزایش می باشد. هم چنین تولیدکنندگان میلگرد در داخل کشور نیز در نظر دارند قیمت میلگرد تولیدی خود را برای رسیدن به قیمت های جهانی و وارداتی افزایش دهند. با این حال سرعت افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی آمریکا متناسب با سرعت افزایش این محصولات در بازار جهانی نمی باشد. براساس آمار منتشر شده از متال بولتن قیمت سنگ آهن در چین طی سه ماه گذشته به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است در حالی که قیمت قراضه آهنی طی این مدت در کشور ترکیه به میزان ۸۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته و قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین نیز در مدت زمان مشابه به میزان ۱۳۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

بنابراین سرعت افزایش قیمت محصولات فولادی مختلف نیز طی چند ماهه اخیر یکسان نبوده است. انتظار می رود که واردات میلگرد از کشور ترکیه به آمریکا نیز به زودی مجددا با قیمت پیشنهادی ۶۰۰-۵۹۰ دلار به ازای هر تن آغاز گردد. این در حالی است که پیش از آغاز تعطیلات کشور ترکیه، قیمت میلگرد پیشنهادی این کشور به آمریکا به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است و پیش بینی می شود اکنون با افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی کشور ترکیه نیز افزایش یابد.

هم چنین به گفته منابع خبری کشور ترکیه در نظر دارد پیش از قطعی کردن قیمت میلگرد پیشنهادی خود اوضاع بازار شمش این کشور را متعادل سازد. این در حالی است که قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ویتنام هم چنان بالاتر از ۶۰۰ دلار به ازای هر تن می باشد. به نظر می رسد که کشور ویتنام برای واردات این محصول به آمریکا مصمم نمی باشد چرا که قیمت پیشنهادی این کشور برای میلگرد بسیار بالاتر از قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا بوده و خریداران بیشتر تمایل به خرید کالاهای داخلی خواهند داشت. به گفته منابع خبری تنها بازارهای مناسب برای واردات میلگرد در حال حاضر کالیفرنیا و تگزاس می باشد. در ماه های ژوئیه و ژوئن نیز بازار صادرات میلگرد آمریکا رونق چندانی نداشته است و به نظر نمی رسد طی ۹۰-۶۰ روز آینده هیچ یک از صادرکنندگان موفق به فروش میلگرد صادراتی خود با قیمت های پیشنهادی اعلام شده شوند.

به گفته منابع خبری حجم میلگرد وارداتی به کشور آمریکا طی ماه های ژوئن، ژوئیه و اوت روند نزولی داشته است و از میزان ۱۶۰۱۸۶ تن به میزان ۱۱۷۵۶۴ تن رسیده است. حجم میلگرد وارداتی از کشور ترکیه به آمریکا در ماه ژوئیه به میزان ۲۸۰۷۸ تن بوده است که کم ترین میزان در سال جاری بوده است. این در حالی است که میزان واردات میلگرد از این کشور به آمریکا در ماه مشابه سال ۲۰۱۶ به میزان ۲۰۰۷۰۸ تن بوده است.

قیمت میلگرد اصفهان

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری