0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی بازار آهن آلات ایران در روز گذشته

پس از معاملات صورت گرفته ورق گرم فولاد مبارکه در بورس کالا؛ بازار ورق در برخی از اقلام مجددا دچار تنش های هیجانی گردیده و متعاقب آن بازار قوطی و پروفیل هم تغییر جهت داده و کمی افزایشی گردیده است. در حال حاضر مراکز فروش قوطی و پروفیل یکی پس از دیگری در حال تغییر قیمت هستند. انواع ورق سیاه فولاد مبارکه در بازار روز گذشته با ثبات قیمت همراه بود . کلیه ورقهای گالوانیزه در برخی کارخانه ها و ضخامت ها  با افزایش 20تا 30 تومانی اعلام گردید .

پروفیل زد  و زد رنگی بارگیری از اصفهان با قیمت ثابت  اعلام شد. قوطی پروفیل بارگیری از تهران با 20الی 30 تومان کاهش قیمت  اعلام گردید. قوطی پروفیل بارگیری از اصفهان ضخامت 2با 30 تومان کاهش و ضخامت 2/5 با 20 تومان کاهش قیمت   اعلام شد. قوطی ستونی بارگیری از انبار با  قیمت ثابت قیمت اعلام گردید. قیمت لوله داربستی بارگیری از اصفهان ،ثابت  اعلام گردید. با توجه به تکمیل تقریبی جدول نرخ متوسط تولیدکنندگان حوزه میلگرد آجدار؛ حدود 15 تومان کاهش قیمت متوسط این حوزه نسبت به روز گذشته برآورد گردید.

میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه با 10 تا 30 تومان افزایش قیمت اعلام گردید. میلگرد ذوب آهن بارگیری از انبار با 10 تا 45 تومان افزایش اعلام گردید. تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار اصفهان ثابت اعلام گردید. کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کردند.

سیم مفتولی حرارتی و زیگزاگ ثابت اعلام کردند. سپری نبشی و ناودانی بار گیری از انبار اصفهان ثابت اعلام گردید. قیمت تسمه کوره ای بارگیری از انبار اصفهان با قیمت ثابت  اعلام شد. لوله صنعتی ضخامت 2 با قیمت ثابت اعلام شد.  افزایش متوسط حدود 20 تومانی نرخ قراضه آهن ویژه در حداقل 13 مرکز خرید از این حوزه مطابق با گزارش روز گذشته نرخ باکس رصد شد.

قیمت میلگرد,قیمت سیم مفتولی

افزایش قیمت میلگرد وارداتی آمریکا به دنبال افزایش قیمت های جهانی

قیمت میلگرد وارداتی در کشور آمریکا طی هفته جاری به میزان 600 دلار به ازای هر تن رسیده است که علت این امر افزایش قیمت فولاد در بازارهای جهانی می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی آمریکا به میزان 600-590 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی سه هفته گذشته (550-545 دلار به ازای هر تن) افزایش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت میلگرد به میزان 590 دلار به ازای هر تن کم ترین قیمت پیشنهادی از سوی کشورهای اروپایی به کشور آمریکا بوده است.

هم چنین تاکنون هیچ خریداری در کشور آمریکا حاضر به قبول این قیمت برای میلگرد نشده است. این در حالی است که قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی ویتنام حتی بالاتر از 600 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین به گفته برخی از تاجران محلی قیمت میلگرد وارداتی به کشور آمریکا بایستی حداقل به میزان 30-20 دلار به ازای هر تن کاهش یابد تا خریداران در کشور آمریکا به خرید آن تمایل پیدا کنند. این در حالی است که هیچ صادرکننده میلگرد در بازار جهانی حاضر به فروش میلگرد تولیدی خود به قیمت 560 دلار به ازای هر تن نمی باشد.

اخبار رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر قیمت ها در بازار جهانی  با سرعت های متفاوتی در حال افزایش می باشد. هم چنین تولیدکنندگان میلگرد در داخل کشور نیز در نظر دارند قیمت میلگرد تولیدی خود را برای رسیدن به قیمت های جهانی و وارداتی افزایش دهند. با این حال سرعت افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار داخلی آمریکا متناسب با سرعت افزایش این محصولات در بازار جهانی نمی باشد. براساس آمار منتشر شده از متال بولتن قیمت سنگ آهن در چین طی سه ماه گذشته به میزان 20 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است در حالی که قیمت قراضه آهنی طی این مدت در کشور ترکیه به میزان 80 دلار به ازای هر تن افزایش یافته و قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین نیز در مدت زمان مشابه به میزان 135 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

بنابراین سرعت افزایش قیمت محصولات فولادی مختلف نیز طی چند ماهه اخیر یکسان نبوده است. انتظار می رود که واردات میلگرد از کشور ترکیه به آمریکا نیز به زودی مجددا با قیمت پیشنهادی 600-590 دلار به ازای هر تن آغاز گردد. این در حالی است که پیش از آغاز تعطیلات کشور ترکیه، قیمت میلگرد پیشنهادی این کشور به آمریکا به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده است و پیش بینی می شود اکنون با افزایش قیمت محصولات فولادی در بازار جهانی قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی کشور ترکیه نیز افزایش یابد.

هم چنین به گفته منابع خبری کشور ترکیه در نظر دارد پیش از قطعی کردن قیمت میلگرد پیشنهادی خود اوضاع بازار شمش این کشور را متعادل سازد. این در حالی است که قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ویتنام هم چنان بالاتر از 600 دلار به ازای هر تن می باشد. به نظر می رسد که کشور ویتنام برای واردات این محصول به آمریکا مصمم نمی باشد چرا که قیمت پیشنهادی این کشور برای میلگرد بسیار بالاتر از قیمت میلگرد در بازار داخلی آمریکا بوده و خریداران بیشتر تمایل به خرید کالاهای داخلی خواهند داشت. به گفته منابع خبری تنها بازارهای مناسب برای واردات میلگرد در حال حاضر کالیفرنیا و تگزاس می باشد. در ماه های ژوئیه و ژوئن نیز بازار صادرات میلگرد آمریکا رونق چندانی نداشته است و به نظر نمی رسد طی 90-60 روز آینده هیچ یک از صادرکنندگان موفق به فروش میلگرد صادراتی خود با قیمت های پیشنهادی اعلام شده شوند.

به گفته منابع خبری حجم میلگرد وارداتی به کشور آمریکا طی ماه های ژوئن، ژوئیه و اوت روند نزولی داشته است و از میزان 160186 تن به میزان 117564 تن رسیده است. حجم میلگرد وارداتی از کشور ترکیه به آمریکا در ماه ژوئیه به میزان 28078 تن بوده است که کم ترین میزان در سال جاری بوده است. این در حالی است که میزان واردات میلگرد از این کشور به آمریکا در ماه مشابه سال 2016 به میزان 200708 تن بوده است.

قیمت میلگرد اصفهان

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0