0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار آهن آلات روز گذشته

بازار قوطی و پروفیل پس از پشت سر گذاشتن افزایش 1.7 درصدی نرخهای افزایشی ورق گرم در بورس کالا و در روز سه شنبه؛ دچار برخی افزایش قیمت ‌های هیجانی گردید؛ اما بنظر میرسد که این افزایش قیمت ها؛ روز گذشته با تعدیل قیمت 10 الی 20 تومانی در برخی از مبادی این حوزه همراه شده باشد. قیمت ورق سیاه،اکسین ،  ورق روغنی ،کاویان ، ورق رنگی و  ورق گالوانیزه بدون تغییر اعلام شد.

قیمت پروفیل زد  و زد رنگی بارگیری از اصفهان  ثابت  اعلام شد. قوطی پروفیل بارگیری از تهران ضخامت 2 با 10 تومان افزایش قیمت اعلام گردید. قوطی پروفیل بارگیری از اصفهان ضخامت 2 با 10 تومان افزایش اعلام شد. قوطی ستونی بارگیری از انبار با   10 تومان کاهش قیمت اعلام گردید. قیمت لوله داربستی بارگیری از اصفهان ثابت اعلام گردید. کاهش قیمت میلگرد آجدار،  روز گذشته به نسبت روزهای قبل از شدت نسبتا بیشتری برخوردار بود؛ بطوریکه با توجه به جدول میانگین نرخ این حوزه، تا کنون متوسط کاهش قیمت بیش از 20 تومان به نسبت روز گذشته به ثبت رسیده است.

میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه با 5 تا 20 تومان کاهش قیمت اعلام گردید. میلگرد ذوب آهن بارگیری از انبار با 15 تا 25 تومان کاهش اعلام گردید.قیمت تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار اصفهان ثابت اعلام گردید. کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را با 20 تا 30 تومان کاهش اعلام کردند و برخی ثابت اعلام کردند. محصولات مفتولی با 30 تا 40 تومان کاهش اعلام گردید. سپری نبشی و ناودانی با 10 تومان کاهش اعلام گردید. قیمت تسمه کوره ای بارگیری از انبار اصفهان با قیمت ثابت  اعلام شد.

انواع ورق گرم سرد

ثبات قیمت ورق فولادی کشور روسیه

قیمت ورق گرم و ورق سرد کشور روسیه طی هفته جاری ثابت باقی مانده است زیرا قیمت های پیشنهادی طی هفته گذشته مورد قبول خریداران واقع شده است. به گفته منابع خبری علت این امر تقویت بازار ورق فولادی صادراتی این کشور بوده است. قیمت ورق گرم و ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته به میزان 60-30 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

این در حالی است که قیمت این محصولات از ماه ژوئیه تا اواخر ماه اوت به میزان 70-55 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به نظر می رسد علت افزایش قیمت ورق گرم و ورق سرد کشورهای مستقل اتحادیه ای افزایش قیمت این محصولات در بازار صادرات چین بوده است. به گفته یکی از تاجران محلی مشاهده می شود که میزان تقاضا برای ورق فولادی در منطقه مسکو به میزان کمی نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است زیرا آن ها معتقدند قیمت این محصولات باید به میزان بیشتری کاهش یابد.

این خریداران معتقدند که فصل ساخت و ساز در کشور روسیه رو به اتمام می باشد و تا چند هفته آتی قیمت ورق فولادی در این کشور ثبات بیشتری نیز می یابد چنانچه به علت افزایش میزان صادرات در این مناطق با کمبود میزان عرضه ورق فولادی مواجه شوند در این صورت امکان دارد قیمت این محصولات در بازار داخلی مجددا افزایش یابد. اخبار رسیده حاکی از آن است که طی ماه گذشته، قیمت ورق گرم و ورق سرد در بازارداخلی کشور روسیه حدودا به میزان 59-50 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت این محصولات در بازار صادراتی این کشور بوده است.

 • نوسانات قیمت ورق گرم کشور روسیه

قیمت ورق گرم به ضخامت 4 میلی متر به میزان 40500-38000 روبل به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) تا تاریخ 11 ماه سپتامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت 40500-37700 روبل به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 300 روبل به ازای هر تن افزایش یافته است. با این حال طی هفته جاری هیچ معامله جدیدی در این کشور منعقد نگردیده است.

به گفته یکی از تاجران انباری وی طی هفته گذشته معامله ای برای ورق گرم به ضخامت 4 میلی متر و به قیمت 38000 روبل انجام داده است. بخش قابل توجهی از تجارت فولاد در منطقه مسکو توسط معامله گران با قراردادهای انباری با فولاد سازان انجام می شود و به آنها امکان می دهد که مواد را در شرایط مطلوب تر خریداری نمایند. هم چنین تاجران غیر انباری معاملات ورق گرم خود را به قیمت 40500 روبل به ازای هر تن طی هفته گذشته به انجام رسانده اند. هم چنین آن ها پیشنهادات قیمت ورق گرم تولیدی خود برای ماه اکتبر را به میزان 42800 روبل به ازای هر تن اعلام کرده اند.

 • نوسانات قیمت ورق سرد کشور روسیه

قیمت ورق سرد به ضخامت 1 میلی متر به میزان 46500-42500 روبل به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت 46500-42500 روبل به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 1500-200 روبل به ازای هر تن افزایش یافته است. با این حال طی هفته جاری هیچ معامله ای توسط تاجران انباری در این کشور منعقد نگردیده است. دوشنبه هفته گذشته یکی از تاجران انباری ورق سرد تولیدی خود به ضخامت 1 میلی متر را به میزان 42500 روبل به ازای هر تن به فروش رسانده است.

هم چنین یکی از تاجران غیر انباری ورق سرد تولیدی خود را به میزان 46500 روبل به ازای هر تن به فروش رسانده در حالی که محموله های ماه اکتبر به قیمت 48500 روبل به ازای هر تن اعلام شده است. با این حال پیش بینی متال بولتن از قیمت ورق فولادی روسیه به ضخامت 20 میلی متر به میزان 37050-37000 روبل به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است  که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

 

خبرهای مرتبط:

پرونده ضد دامپینگ ورق گرم ایران

نوسانات قیمت ورق گرم وارداتی کشور ایران

ثبات قیمت محصولات فولاد تخت جنوب آمریکا در بازار آرام

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0