مرکزآهن

خط ویژه 35155-031

بازار آهن ایران در هفته دوم مرداد

قیمت میلگرد قیمت ورق گالوانیزه قیمت تیرآهن قیمت لوله قیمت پروفیل

قیمت میلگرد بازار ایران در هفته دوم مرداد

به گزارش مرکز اهن از روز شنبه میانگین قیمت میلگرد با افزایش ۱۴ تا ۲۵ تومانی در اهواز ۲۰۳۰ و در اصفهان ۲۰۶۰ تومان اعلام شد. پس از افزایش قیمت برای میلگرد از روز شنبه قیمت تیرآهن ۱۶ متوقف شد و در روز یکشنیه تیرآهن ۱۸ هم به این جرگه پیوست. روند افزایشی قیمت میلگرد تا روز دوشنبه بطور میانگین روزانه ۲۰ تا ۳۰ تومان بود اما روز سه شنبه به یکباره افزایش قیمت به مرز ۷۰ تومان را دیدیم. در چهارشنبه بازار سازی ها قیمت میلگرد را بالا برد اما خریدارها حتی با افزایش قیمت نیز اقدام به خرید نکردند؛ در نتیجه علیرغم آنکه قیمت اعلامی کارخانه ها صعودی بود اما تخفیف هایی بیش از افزایش قیمتشان می دادند. روز پنج شنبه با توجه به تعطیلات پیش رو اکثر کارخانه ها قیمت را ثابت و میزان تخفیف را بالا بردند. برنده این بازار در هفته گذشته کارخانه نیشابور بود که کالاهای خود را نسبت به دیگران با قیمت ارزانتر اعلام کرد، چهارشنبه میانگین قیمت نیشابور برای سایزهای ۱۴ تا ۲۵ ، ۲۱۰۰ تومان بود که با کاهش ۲۰ تومانی قیمت روز پنج شنبه به ۲۰۷۰ تومان رسید. تخفیف میلگرد های اهواز و ذوب آهن به هر کیلو ۳۰ تومان هم رسید. بنکدارها از خرید عقب نشستند زیرا قیمت به اوج خود رسیده و امیدی به افزایش مجدد نیست.

بازار میلگرد دارای یک حباب است و تا زمانیکه این حباب تخلیه نشود بازار از نظر روانی برای افزایش قیمت مجدد آماده نیست. بعضی از صاحب نظران اعتقاد دارند که افزایش و کاهش محدود قیمت ها به دلیل بالا بودن موجودی انبارها در هفته آینده توسط بعضی از کارخانه ها تکرار خواهد شد. بنکدارها هم در شرایط فعلی ترجیح می دهند موجودی انبارشان را به حداقل برسانند. آنچه که می تواند وضعیت بازار را تغییر بدهد شرایط بازار شمش و قیمت آن است در صورت ثبات قیمت شمش و یا روند نزولی آن حباب قیمت میلگرد حداکثر تا ۱۰۰ تومان در هفته های آینده تخلیه خواهد شد. روز پنج شنبه میانگین قیمت میلگرد ۱۴ تا ۲۵ ذوب اهن ۲۱۴۰ و اهواز ۲۱۳۰ تومان بود در حالیکه تیرآهن قیمت نداشت.

حتما بخوانید :  رشد تولید خودرو و افزایش مصرف آهن آلات

خرید میلگرد جدول قیمت میلگرد

قیمت ورق بازار ایران در هفته دوم مرداد

قیمت ورق گالوانیزه نیز با تبعیت از ورق روغنی تا روز سه شنبه بالا رفت و از روز سه شنبه به بعد قیمت ها ثابت ماند در حالیکه عرضه این کالا همچنان با تقاضای آن برابری می کند.قیمت ورق گرم ۲ میلیمتر انزلی در روز شنبه ۲۷۰۰ تومان بود اما از یکشنبه به بعد جهش قیمت ورق شروع شد. روز دوشنبه مرز قیمت ۲۸۰۰ تومان را پشت سرگذاشت و در روز سه شنبه به ۲۸۶۰ تومان رسید. روز چهارشنبه با ثبات قیمت در ۲۸۴۰ تومان متوقف شد. علت افزایش قیمت در بازار ورق محدودیت عرضه آن از طرف سی آی اس مطرح می شود. فولاد مبارکه نیز با تقاضای برخی از تولیدکنندگان لوله و پروفیل در صدد فزایش عرضه محصولت خود می باشد. ولی افزایش قیمت ایجاد شده یک اشتهای کاذب هم به بازاری که با محدودیت عرضه روبروست اضافه کرده است. در حال حاضر قیمت داخلی ورق به قیمت جهانی و وارداتی آن نزدیک شده است.

با اینجال قیمت ورق همچنلن صعودی است زیرا در تیرماه امسال حجم واردات ورق بسیار کاهش یافته است. حجم واردات ورق کمتر از نیاز داخلی است و روند افزایشی قیمت در داخل کشور باعث می شود تا خریداران ایرانی درخواست های زیادی را برای فروشندگان خارجی ارسال کنند همین مطلب فروشندگان خارجی را تحریک می کند تا قیمت ها را بالا ببرند. بیش از نیمی از این درخواست ها بی نتیجه می ماند. البته باید در نظر داشت که افزایش قیمت ارز بطور مستقیم روی کالای ورق اثر می گذارد. ورق های گرم ضخامت ۲٫۵ تا ۱۵ میلیمتر محصول فولادمبارکه تا روز میانه هفته افزایش داشت اما از روز سه شنبه به بعد بازار تقریبا آرام شد. علت این آرامش عرضه ورق های گرم و سرد با قیمت هفته گذشته در بورس فلزات بود. انتظار میرفت که قیمت تختال پیشنهادی توسط فولادمبارکه روند صعودی داشته باشد ولی فولاد مبارکه قیمت ورق گرم را بالا برد و همین امر باعث شد که قیمت ثابت بماند. پیش بینی می شد که در روز چهارشنبه قیمت پیشنهادی برای اسلب فولاد خوزستان افزایش داشته باشد اما بر خلاف تصور این اتفاق نیافتاد.

حتما بخوانید :  نمودار قیمت میلگرد و آهن سال 97

 چرا که حجم عرضه از تقاضا بیشتر بود و بر خلاف انتظار تختال فولاد هرمزگان با کاهش قیمت به فروش رسید. همین موضوع سبب شد که روند افزایشی  ورق گرم از روز سه شنبه به بعد متوقف و از روز شنبه تا دوشنبه قیمت محصولات اکسین با تقریباً ۱۰۰ تومان افزایش مواجه شدند. با این حال از روز سه شنبه به بعد قیمت ها مجدداً  افزایش یافته و از ۲۳۰۰ تومان به بالای ۲۴۰۰ تومان رسید. این قیمت در اواخر هفته به ۲۳۷۰ تومان کاهش یافت. محصولات فولادکاویان ابتدای هفته ۲۲۷۰ تومان بود و تا پایان هفته بطور میانگین به ۲۳۲۰ تومان رسید. میانگین قیمت ورق گرم فولادمبارکه در ضخامت های ۳ تا ۱۵ میلیمتر ۲۴۱۰ تومان بود  و روز دوشنبه ۲۴۲۰ و روز چهارشنبه به ۲۴۰۰ تومان کاهش یافت .

ورق سرد نیز در روز شنبه با افزایش قیمت اعلام شد. در ابتدا اختلاف قیمت اعلام شده از سوی فروشندگان برای ورق سرد بسیار متفاوت بود. روز یکشنبه در میان بهت خریداران بعضی از فروشنده ها کالای خود را با ۱۰۰ تومان بالاتر نسبت به هفته گذشته اعلام کردند. روند افزایش قیمت روز دوشنبه و سه شنبه نیز ادامه پیدا کرد اما باثبات قیمت ورق سرد در بورس کالا توسط فولادمبارکه روند صعودی قیمت متوقف شد. عرضه نوع وارداتی ورق سرد همچنان با محدودیت روبرو است و افزایش قیمت ارز توجیه منطقی برای بالا بردن قیمت توسط واردکننده ها می باشد. احتمالاً در هفته آینده بازار این کالا باثبات روبرو شود .

خبرهای مرتبط:

قیمت چهانی میلگرد,قیمت سیم مفتولی و میلگرد چین,قیمت ورق گالوانیزه چین

حتما بخوانید :  بررسی بازار فولاد هفته پایانی تابستان 97

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین / ۵٫ تعداد رای:

Call Now Button