0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار تیرآهن ذوب آهن اصفهان مقدار بسیار زیادی بهبود یافته است

طی روزهای اخیر تیرآهن ذوب آهن اصفهان هم چون سایر محصولات روند رو به رشدی داشته است. ذوب آهن اصفهان به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ ترین تولیدکنندگان تیرآهن در کشور و نیز قدیمی‌ ترین واحد آهن آلات ، در حال گذار از شرایط سخت خود به شرایط نسبتا مناسب است. این شرکت در کنار فروش داخلی نسبتا مناسب خود در 7 ماه ابتدای سال جاری، همراه با رشد قابل توجه صادرات توانسته است روزهای نسبتا مناسبی را تجربه کند و امیدوار است که پس از مدت‌ ها از فاز زیان‌ دهی خارج و به فاز سوددهی وارد می شود.

ذوب آهن اصفهان، بزرگ‌ ترین تولیدکننده تیرآهن در کشور است که طی 2 تا 3 سال گذشته به‌ علت رکود شدید در صنایع آهن آلات کشور و نیز کاهش مصرف تیرآهن ، با شرایط نامناسبی مواجه شده بود؛ به‌طوری که در فروش داخلی و صادرات مشکلات فراوانی را متحمل شده بود. اما این شرکت از اواخر سال گذشته تاکنون با افزایش میزان فروش و صادرات، تا حد زیادی توانسته است با فروش داخلی و نیز فروش صادراتی، به وضعیت خود سامان ببخشد.

هر چند که ذوب آهن اصفهان با وضعیت آرمانی هنوز فاصله دارد. اما روند فروش تیرآهن ذوب آهن اصفهان به بهبود وضعیتش کمک شایانی کرده است و در کنار آن افزایش قیمت آهن آلات طی یک سال اخیر، روند رو به رشد و شکوفایی دوباره این شرکت را تسریع کرد. فروش داخلی شرکت ذوب آهن اصفهان هر چند که در مقایسه با سال گذشته کاهش 24 هزار تنی را نشان می‌دهد؛ اما هنگامی که افزایش حدود 50 درصدی قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان نیز با فروش در نظر گرفته می‌شود،

تولیدات ذوب آهن اصفهان در ٧ ماه گذشته

مشخص می‌شود که این شرکت توانسته درآمد فراوانی را کسب کند. با این حال نباید از بهبود شرایط بازار داخلی نیز چشم ‌پوشی کرد به طوری که در برخی از مقاطع زمانی ذوب آهن اصفهان توانست یکی از عرضه‌کنندگان برتر در بورس کالا لقب گیرد. این شرکت طی 7 ماه ابتدای سال 1396 حدود 595 هزار تن انواع محصول آهن آلات را در بورس کالا عرضه کرد که در مقابل آن 871 هزار تن تقاضا وجود داشت.

با این حال ذوب آهن اصفهان توانست حدود 589 هزار تن از محصولات خود را به فروش برساند و روند تقاضا حاکی از آن است که بازار تیرآهن ذوب آهن اصفهان تا حد زیادی بهبود یافته است و ذوب آهن اصفهان می‌تواند به آینده امیدوارتر شود. در این میان سبد میلگرد و تیرآهن ذوب آهن اصفهان بیشترین عرضه و معامله را به خود اختصاص داده بود. این محصول به میزان 369 هزار تن عرضه شد که تقاضایی در حدود 515 هزار تن داشت و در نهایت نیز تمامی این محصول به فروش رفت.

خرید تیرآهن اصفهان

تیرآهن ذوب آهن اصفهان در بورس كالا

تیرآهن ذوب آهن اصفهان دیگر محصولی بود که ذوب آهن 73 هزار تن از آن را در بورس کالا عرضه کرد که 127 هزار تن تقاضا داشت و تقریبا تمامی این محصول نیز مورد معامله قرار گرفت. انواع تیرآهن ذوب آهن اصفهان نیز از سوی این شرکت به میزان 59 هزار تن عرضه شد که 80 هزار تن تقاضا داشت و این محصول نیز تماما معامله شد. سبد مخلوط نیز به میزان 47 هزار تن عرضه شد که 41 هزار تن تقاضا داشت و به همین میزان نیز معامله صورت گرفت. سبد ناودانی نیز به میزان یک هزار و 600 تن عرضه شد که این محصول نیز به فروش رفت. شمش بلوم نیز به میزان 10 هزار تن عرضه شد که تقاضایی در حدود 30 هزار تن داشت و این محصول نیز تماما معامله شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0