0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات در صادرات خرید ورق رنگی روسیه در ماه گذشته

حجم خرید ورق رنگی صادراتی روسیه در ماه گذشته تقریبا بدون تغییر بوده و در ۳٫۵۴ میلیون تن باقی مانده است. طبق اطلاعات منتشر شده توسط سرویس گمرکی فدرال در روز پنج شنبه ۸ سپتامبر، فروش ورق رنگی ، با  صادرات کمتر ورق متعادل شد. خرید ورق رنگی صادراتی ، تقریبا به میزان ۸ درصد افزایش سالیانه داشت، در حالیکه سال قبل  ۱٫۱۷ میلیون تن بوده است؛ و صادرات ورق تخت با ۱۳٪  درصد افزایش نسبت به سال گذشته ،به ۷۶۸٫۶۰۰ تن رسیده است.

در همان زمان، صادرات ورق ۳۶٪ نسبت به سال قبل که ۲۳۰٫۴۰۰ تن بوده ، کاهش یافته است. زمانی که محموله  تولیدات ماه ژوئن  در ماه جولای معامله شد، افزایش قیمت ورق رنگی قابل توجهی در محصولات پایدار در ماه می ،موجب تغییر در کل صادرات شد. ارزیابی قیمت خرید ورق رنگی صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع در ماه می ۲۰۱۶ به طور متوسط ۴۶۸٫۵۰ دلار برای هر تن فوب دریای سیاه برآورد گردید. درحالیکه در ماه می سال ۲۰۱۵  معادل قیمت ۳۶۳٫۷۵ دلار در هر تن فوب بود.ارزیابی قیمت متال بولتن کشورهای مستقل مشترک المنافع برای ورق رنگی صادراتی در ماه می ۲۰۱۷ به  ۳۰۷٫۵۰ دلار در هر تن فوب دریای بالتیک رسید که به طور متوسط ۱۵ دلار در هر تن بالاتر از ماه می ۲۰۱۶ است.

توسعه مقررات گمرکی مکزیک برای خرید ورق رنگی وارداتی از اوکراین، روسیه و رومانی

براساس یک قطعنامه که در روزنامه رسمی این کشور در روز چهارشنبه ۷ سپتامبر منتشر شده است، دبیرخانه اقتصادی مکزیک مقررات معوقه را برای خرید ورق رنگی وارداتی از رومانی ، اوکراین و روسیه تمدید کرده است. عوارض ۶۷٫۶٪ برای ورق رنگی رومانی، ۳۶٫۸٪ برای محصولات  روسیه، و  ۶۰٫۱٪ برای مواد اوکراینی به مدت پنج سال از تاریخ ۲۲ سپتامبر تمدید شد. مقررات ۶۰٫۱٪ و ۳۶٫۸٪ نیز به ترتیب برای خرید ورق رنگی وارداتی از اوکراین و روسیه اعمال می شود.

محصولات تحت این مقررات شامل ورق های رنگی مختلف تا ضخامت  ۴٫۵ اینچ (۱۱۵ میلیمتر)،می باشند که تحت کد های تعرفه ۷۲۰۸۵۱۰۱، ۷۲۰۸۵۱۰۲، ۷۲۰۸۵۱۰۳، ۷۲۰۸۵۲۰۱، ۷۲۲۵۴۰۰۱ و ۷۲۲۵۴۰۰۲ طبقه بندی می شوند. یک بررسی برای تجدید این تعرفه در ماه سپتامبر  پس از درخواست بزرگترین سازنده ورق مکزیک، شروع شد. تجزیه و تحلیل ها نشان داده است که ” حذف مقررات معافیت در واردات ورق رنگی از رومانی، روسیه و اوکراین، به شیوه های تجاری ناعادلانه فرصت می دهد . عوارض گمرکی برای واردات ورق از سه کشور ، قبل از آنکه طی یک تصمیم در سال ۲۰۱۲ منتشر شود، ابتدا در سال ۲۰۰۵ تنظیم شده بود.

لغو خرید ورق رنگی وارداتی آمریکا به خاطر مقررات بازار ورق رول

منابع مالی طی ماه های گذشته اعلام کردند که به نظر می رسد واردات  محموله ورق ماه جولای در ایالات متحده آمریکا، در ماه آگوست کاهش پیدا کرده باشد، اگرچه واردات سیم مفتولی و ورق رول این روند را از بین می برد. طبق آمار روز سه شنبه ۶ سپتامبر از اداره اجرایی و تطبیق اداره بازرگانی ایالات متحده، آمریكا در ماه گذشته در حدود ۲٫۷۵ میلیون تن ورق وارد کرده است. این میزان نسبت به ماه جولای گذشته که  ۲٫۹۶ میلیون تن بوده است، تا ۷٫۳۰ درصد کاهش داشته است.

زمانی که نگرانی ها در مورد واردات بالا بود و ۱٫۱۰٪  از ۲٫۷۸ میلیون تن در آگوست ۲۰۱۵ کاهش یافت. این کاهش به دلیل افزایش خرید ورق رنگی وارداتی به ایالات متحده ،با بیش از ۹۰۰۰۰ تن در ماه  است که یک پرونده تجاری مقررات مربوط به مواد کره جنوبی و همچنین عوارض بالایی که علیه Posco تعیین شده است،شامل این مورد هستند. به گزارش اداره بازرگانی ایالات متحده، صادرات ورق رنگی کره جنوبی به ایالات متحده آمریکا در ماه آگوست به ۴۹٫۵۷۵ تن کاهش یافت.

این میزان یعنی به کمتر ازنصف ۱۱۹٫۳۳۹ تن که از کره جنوبی در ماه جولای دریافت شده بود و به میزان ۳۶٫۷۰ درصد کمتر از ۷۸٫۲۸۹ تن واردات در ماه  آگوست ۲۰۱۵ بود. از سال ۲۰۱۴، کره جنوبی بزرگترین تامین کننده ورق رنگی خارجی در ایالات متحده بوده است، اما اگر روند فعلی رو به زوال ادامه یابد، کانادا به زودی این موقعیت را به دست خواهد آورد. خرید ورق رنگی وارداتی و ورق گالوانیزه ایالات متحده نیز در پی درخواست های تجارت موفق است.

بازار خرید ورق رنگی آمریکا طی ماه های گذشته

منابع می گویند که این روند در سه ماهه چهارم و تا سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد یافت، منابع همچنان می گویند، کشور هایی مانند ویتنام که در هیچ یک از سه پرونده تجارت بزرگ ، نامی از آنها برده نشده حداقل تا حدی که توسط داده های وزارت بازرگانی ایالات متحده نشان می دهد، عوارض بالایی در بازار ایالات متحده باید پرداخت کنند. برای مثال، در مقابل جبهه خرید ورق رنگی، ویتنام از ژانویه تا ژوئیه ۲۰۱۶ ،  ۱۹۶٫۲۳۸ تن محموله به ایالات متحده صادر کرده است، که حدود ۲۵ فولد از ۷٫۸۹۹ تن در همان دوره سال ۲۰۱۵ افزایش داشته است.

چنین دستاوردهای عظیمی به این معنی است که در نیمه اول سال، ویتنام بزرگترین صادرکننده خارجی ورق رنگی به ایالات متحده است ، در حالی که ، این مقام در سال ۲۰۱۵ به چین تعلق داشت. چین، که همچنان با عوارض گمرکی بالا مواجه شده، در حال حاضر نقش کمی در بازار ورق رنگی ایالات متحده دارد. واردات میلگرد، ورق طویل برشی و لوله نیز با کاهش قیمت ماهانه در ماه جولای مواجه گردید.

هرچند که سیم مفتولی و ورق رنگی ،در مقایسه با ماه جولای افزایش دو رقمی داشتند. اداره بازرگانی ایالات متحده گفت، واردات سیم مفتولی به طور قابل ملاحظه ای با افزایش واردات از اوکراین، روسیه و بلاروس افزایش یافته است. به عنوان مثال، بلاروس، در ماه آگوست، ۱۳٫۷۲۲ تن سیم مفتولی را به ایالات متحده فرستاد،که بیش از دو برابر هر محموله دیده شده در سال گذشته است. خرید ورق رنگی وارداتی با افزایش ۶۶٫۷۰ درصدی به ۱۹٫۵۹۲  رسید ،تاجائیکه افزایش صادرات چین تقریبا دو برابر شده و به ۶۵۰۹ تن رسیده است. یک نسخه از این مقاله برای اولین بار توسط متال بولتن منتشر شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری