0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزايش قيمت ورق سیاه در ويتنام

قيمت ورق سیاه  وارداتی به ویتنام شاهد افزایش ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر تن در این هفته پیش از تعطیلات سال نو چینی  همراه با جشنواره تیت در ویتنام است که در اواسط ماه فوریه نزدیک می شود. منابع تجاری نشان داد که در حال حاضر توليد كنندگان فولاد در چین هنوز هم قیمت ورق سیاه  (SAE1006) را ۶۰۵ دلار به ازای هر تن CFR ویتنام ارائه می دهند.

توليد كنندگان فولاد در چین هفته گذشته قيمت ورق سیاه  (SAE1006) را در حدود  ۵۸۵-۵۹۱ دلار به ازای هر تن، CFR ارائه دادند. همچنین قيمت ارايه شده ي  تولیدکننده Formosa Ha Tinh Steel تولید کننده داخلي  ورق سیاه در ویتنام ۵۷۳  دلار به ازای هر تن CFR بوده و هیچ پیشنهاد جدیدی را ارائه نکرده است.

خریداران ویتنامی فعالانه موجودي  انبارهاي خود را بازسازی می کنند زیرا ممکن است قیمت ها پس از تعطیلات سال نو افزایش یابد.

افزايش قيمت ورق سیاه در ساعات اوليه در بورس شانگهاي باعث رشد قيمتهاي بازار نقدي گرديد.

امروز ۵ فوريه قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق  چين (شانگهاي) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۱۰تا ۴۱۴۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزايش ۱۰ يوان نسبت  به روز گذشته به ۴۰۰۰ تا ۴۰۳۰ يوان رسيد . در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۵ یوان كاهش نسبت به روز قبل به ۴۰۲۸ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۲۸ یوان می باشد.

نوسانات ️بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۲٫۴۶ دلار نسبت به روز قبل به ۵۸۳٫۰۴ دلار FOB رسید. پيشنهادهاي فروش تجار در محدوده ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB رسيده است. شركت Shagang در شرق چين قيمت ورق سیاه پیشنهادی را  با ۱۰ دلار افزايش به ۶۰۰ دلارFOB رساند.

به دليل چشم انداز مثبت پس از سال نوي چيني ها امكان چانه زني بر سر قيمت پايين است. پيشنهاد هاي خريد از سوي مشتريان در محدوده ۵۷۰ تا ۵۷۵ دلار مي باشد.

ورق سیاه اصفهان

کاهش قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین کمی کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. میانگینقیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی به میزان ۸۳۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

در طی هفته گذشته قیمت ورق گالوانیزه در بازار هنوز پایین تر از قیمت درب کارخانه بوده و موجب زیان تجار شده است. در هر حال با این که به سال جدید چینی (۱۵ تا ۲۱ فوریه) نزدیک می شویم ولی به دلیل هزینه بالای تولید ورق گالوانیزه قیمت آن کاهش بسیار کمی داشته است. انتظار می رود قیمت ورق گالوانیزه در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

کاهش قیمت ورق سیاه داخلی ترکیه و ثبات بازار داخلی

قیمت برخی از محصولات فولاد تخت بازار داخلی کشور ترکیه طی هفته جاری به آرامی کاهش یافته است. این در حالی است که قیمت محصولات فولاد تخت از جمله قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی این کشور ثابت باقی مانده است. تولیدکنندگان این محصول در بازار داخلی سفارشات ماه آوریل را دریافت کرده اند ولی میزان تقاضا برای خرید این محصول در بازار داخلی کم بوده است زیرا خریداران انتظار دارند که قیمت ورق سیاه در بازار داخلی این کشور طی روزهای آتی کاهش یابد.

در حال حاضر قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات نسبت به قیمت های پیشنهادی تولیدکنندگان بسیار کم تر می باشد. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به گزارش متال بولتن به میزان ۶۴۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که معاملات صورت گرفته برای این محصول در محدوده قیمت ۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

هم چنین قیمت های پیشنهادی در مناقصات به میزان ۶۱۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۶۳۵-۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۶۴۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است.

به گفته منابع خبری در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه بسیار کاهش یافته است که علت این امر قیمت های پیشنهادی بالا برای این محصول در بازار داخلی کشور ترکیه می باشد. این در حالی است که بازار وارداتی و صادراتی این محصول در کشور ترکیه طی هفته جاری بسیار پر رونق بوده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری