0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق فولادی روسیه

قیمت ورق گرم و ورق سرد کشور روسیه طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است و معاملاتی نیز با حداقل قیمت پیشنهادی در این کشور منعقد شده است. به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای ورق فولادی این کشور طی هفته گذشته ثابت بوده است که علت این امر کمبود مواد موجود در بازار داخلی این کشور بوده است. علت کمبود میزان مواد موجود در بازار داخلی این کشور افزایش میزان صادرات کارخانجات بوده است. قیمت ورق گرم و ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی یک ماه گذشته به میزان 76-45 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت محصولات صادراتی کشور چین گزارش شده است.

هرچند به گفته منابع خبری سرعت افزایش قیمت طی هفته گذشته کاهش یافته است زیرا کشورهای مستقل اتحادیه ای هیچ گونه معامله ای برای صادرات محصولات فولاد تخت تولیدی خود منعقد نکرده اند. میزان موجودی محصولات فولاد تخت در بازار فولاد داخلی کشور روسیه در حال حاضر بسیار کم می باشد و به گفته برخی از فعالان بازار علت کاهش عرضه محصولات فولاد تخت در بازار این کشور این است که در حال حاضر تولیدکنندگان محصولات خود را صادر کرده تا سود بیشتری به دست آورند.

تولیدکنندگان بیان کرده اند که برای ماه سپتامبر موجودی کافی ندارند و تنها می توانند میزان عرضه ماه اکتبر و یا نوامبر را تامین نمایند. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که افزایش میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور تا پایان سال جاری ادامه نخواهد داشت. از اواسط ماه ژوئیه تاکنون قیمت ورق گرم و ورق سرد در بازار داخلی روسیه به میزان 112-95 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

کانال تلگرام مرکزآهن جهت عضویت

نوسانات قیمت ورق گرم کشور روسیه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم ضخامت 4 میلی متر کشور روسیه طی هفته گذشته به میزان 40500-37700 روبل ( 701-653 دلار) به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت 41900-38000 روبل به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته اندکی کاهش یافته است. هم چنین طی هفته گذشته معامله ورق گرم در مسکو به میزان 38000 روبل منعقد شده است.

بخش قابل توجهی از تجارت فولاد در منطقه مسکو توسط معامله گران با موافقت نامه های انباری با فولاد سازان انجام می شود و به آنها امکان می دهد که مواد را در شرایط مطلوب تر خریداری کنند. پیشنهادات قیمت ورق گرم انباری نیز به میزان 38130-37700 روبل به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین سایر پیشنهادات ورق گرم نیز به میزان 40600-40500 روبل به ازای هر تن اعلام شده است.

نوسانات قیمت ورق سرد کشور روسیه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد ضخامت 1 میلی متر تولید داخلی کشور روسیه به میزان 45000-42300 روبل به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت 47600-42500 روبل به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته اندکی کاهش یافته است. معامله ای برای ورق سرد به ضخامت 1 میلی متر به قیمت 42500 روبل به ازای هر تن در کشور روسیه منعقد شده است در حالی که پیشنهادات رایج برای این محصول در حال حاضر به میزان 42500-42300 روبل به ازای هر تن گزارش شده است.

هم چنین پیشنهادات غیر انباری برای قیمت ورق سرد این کشور نیز به میزان 45500-45000 روبل به ازای هر تن بوده است که معامله ای نیز به قیمت 47600 روبل به ازای هر تن طی هفته گذشته منعقد شده است. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی به ضخامت 20 میلی متر نیز به میزان 37050-37000 روبل به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

ثبات قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین

قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین طی هفته گذشته به ثبات رسیده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین به میزان 605-600 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت بوده است. یکی از تاجران کشور چین بیان کرده است که طی هفته گذشته محموله ای از ورق سرد به قیمت 605-600 دلار به ازای هر تن به منطقه خاور میانه و جنوب آمریکا صادر کرده است اما طبق اخبار منتشر شده معامله دیگری در این کشور منعقد نشده است.

به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت ورق سرد از سوی خریداران کشورهای خارجی کم تر از 600 دلار به ازای هر تن می باشد و برای کارخانجات کشور چین قبول این قیمت دشوار می باشد. با این حال دیده می شود که برخی از کارخانجات این کشور قیمت ورق سرد صادراتی خود را طی هفته گذشته به میزان بیشتری نیز افزایش دادند. هم چنین پس از افزایش شدید قیمت ها در بازار داخلی کشور، برخی از کارخانجات عمده تولید ورق فولادی قیمت ورق سرد صادراتی خود را به میزان 630 دلار به ازای هر تن رساندند که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 25 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

این در حالی است که قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور به میزان 738-734 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته به میزان 170-160 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. اوضاع در بازار ورق گالوانیزه کشور چین نیز به همین صورت بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه به میزان 650-645 دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری افزایش تمایل خریداران خارجی به خرید ورق گالوانیزه صادراتی این کشور به علت افزایش قیمت در بازار داخلی، سبب توقف در بازار صادراتی ورق گالوانیزه شده است.

هم چنین کارخانجات عمده تولید فولاد، قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را طی هفته گذشته به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش داده اند و به قیمت 670 دلار به ازای هر تن رسانده اند. هم چنین به نظر می رسد پیشنهادات برای قیمت این محصول طی هفته های آینده افزایش بیشتری نیز یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0