0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق فولادی روسیه

قیمت ورق گرم و ورق سرد کشور روسیه طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است و معاملاتی نیز با حداقل قیمت پیشنهادی در این کشور منعقد شده است. به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای ورق فولادی این کشور طی هفته گذشته ثابت بوده است که علت این امر کمبود مواد موجود در بازار داخلی این کشور بوده است. علت کمبود میزان مواد موجود در بازار داخلی این کشور افزایش میزان صادرات کارخانجات بوده است. قیمت ورق گرم و ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی یک ماه گذشته به میزان ۷۶-۴۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت محصولات صادراتی کشور چین گزارش شده است.

هرچند به گفته منابع خبری سرعت افزایش قیمت طی هفته گذشته کاهش یافته است زیرا کشورهای مستقل اتحادیه ای هیچ گونه معامله ای برای صادرات محصولات فولاد تخت تولیدی خود منعقد نکرده اند. میزان موجودی محصولات فولاد تخت در بازار فولاد داخلی کشور روسیه در حال حاضر بسیار کم می باشد و به گفته برخی از فعالان بازار علت کاهش عرضه محصولات فولاد تخت در بازار این کشور این است که در حال حاضر تولیدکنندگان محصولات خود را صادر کرده تا سود بیشتری به دست آورند.

تولیدکنندگان بیان کرده اند که برای ماه سپتامبر موجودی کافی ندارند و تنها می توانند میزان عرضه ماه اکتبر و یا نوامبر را تامین نمایند. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که افزایش میزان تقاضا در بازار داخلی این کشور تا پایان سال جاری ادامه نخواهد داشت. از اواسط ماه ژوئیه تاکنون قیمت ورق گرم و ورق سرد در بازار داخلی روسیه به میزان ۱۱۲-۹۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

کانال تلگرام مرکزآهن جهت عضویت

نوسانات قیمت ورق گرم کشور روسیه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم ضخامت ۴ میلی متر کشور روسیه طی هفته گذشته به میزان ۴۰۵۰۰-۳۷۷۰۰ روبل ( ۷۰۱-۶۵۳ دلار) به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت ۴۱۹۰۰-۳۸۰۰۰ روبل به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته اندکی کاهش یافته است. هم چنین طی هفته گذشته معامله ورق گرم در مسکو به میزان ۳۸۰۰۰ روبل منعقد شده است.

بخش قابل توجهی از تجارت فولاد در منطقه مسکو توسط معامله گران با موافقت نامه های انباری با فولاد سازان انجام می شود و به آنها امکان می دهد که مواد را در شرایط مطلوب تر خریداری کنند. پیشنهادات قیمت ورق گرم انباری نیز به میزان ۳۸۱۳۰-۳۷۷۰۰ روبل به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین سایر پیشنهادات ورق گرم نیز به میزان ۴۰۶۰۰-۴۰۵۰۰ روبل به ازای هر تن اعلام شده است.

نوسانات قیمت ورق سرد کشور روسیه

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد ضخامت ۱ میلی متر تولید داخلی کشور روسیه به میزان ۴۵۰۰۰-۴۲۳۰۰ روبل به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت ۴۷۶۰۰-۴۲۵۰۰ روبل به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته اندکی کاهش یافته است. معامله ای برای ورق سرد به ضخامت ۱ میلی متر به قیمت ۴۲۵۰۰ روبل به ازای هر تن در کشور روسیه منعقد شده است در حالی که پیشنهادات رایج برای این محصول در حال حاضر به میزان ۴۲۵۰۰-۴۲۳۰۰ روبل به ازای هر تن گزارش شده است.

هم چنین پیشنهادات غیر انباری برای قیمت ورق سرد این کشور نیز به میزان ۴۵۵۰۰-۴۵۰۰۰ روبل به ازای هر تن بوده است که معامله ای نیز به قیمت ۴۷۶۰۰ روبل به ازای هر تن طی هفته گذشته منعقد شده است. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق فولادی به ضخامت ۲۰ میلی متر نیز به میزان ۳۷۰۵۰-۳۷۰۰۰ روبل به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

ثبات قیمت ورق فولادی صادراتی کشور چین

قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین طی هفته گذشته به ثبات رسیده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشور چین به میزان ۶۰۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت بوده است. یکی از تاجران کشور چین بیان کرده است که طی هفته گذشته محموله ای از ورق سرد به قیمت ۶۰۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن به منطقه خاور میانه و جنوب آمریکا صادر کرده است اما طبق اخبار منتشر شده معامله دیگری در این کشور منعقد نشده است.

به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت ورق سرد از سوی خریداران کشورهای خارجی کم تر از ۶۰۰ دلار به ازای هر تن می باشد و برای کارخانجات کشور چین قبول این قیمت دشوار می باشد. با این حال دیده می شود که برخی از کارخانجات این کشور قیمت ورق سرد صادراتی خود را طی هفته گذشته به میزان بیشتری نیز افزایش دادند. هم چنین پس از افزایش شدید قیمت ها در بازار داخلی کشور، برخی از کارخانجات عمده تولید ورق فولادی قیمت ورق سرد صادراتی خود را به میزان ۶۳۰ دلار به ازای هر تن رساندند که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته به میزان ۲۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

این در حالی است که قیمت ورق سرد در بازار داخلی این کشور به میزان ۷۳۸-۷۳۴ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به هفته گذشته به میزان ۱۷۰-۱۶۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. اوضاع در بازار ورق گالوانیزه کشور چین نیز به همین صورت بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه به میزان ۶۵۰-۶۴۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری افزایش تمایل خریداران خارجی به خرید ورق گالوانیزه صادراتی این کشور به علت افزایش قیمت در بازار داخلی، سبب توقف در بازار صادراتی ورق گالوانیزه شده است.

هم چنین کارخانجات عمده تولید فولاد، قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را طی هفته گذشته به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش داده اند و به قیمت ۶۷۰ دلار به ازای هر تن رسانده اند. هم چنین به نظر می رسد پیشنهادات برای قیمت این محصول طی هفته های آینده افزایش بیشتری نیز یابد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری