0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار خرید تیرآهن داخلی ایران طی هفته گذشته و شروع هفته جدید

خرید تیرآهن در شروع هفته جاری شروع آرامی را در پیش گرفته است به طوری که در روز گذشته تیرآهن ذوبی اصفهان در برخی از انبارهای اصفهان و تهران تقریبا ثابت رصد شد اما سایزهای 14 تا 18 از خط و بصورت کیلویی؛ گویا با کمی کاهش قیمت اعلام شده است. هم چنین در کارخانه فولاد ناب تبریز نیز برخی از اقلام نبشی و تیرآهن با حدود 10 تومان کاهش قیمت رصد گردید. این در حالی است که در روز پنج شنبه هفته گذشته بازار خرید تیرآهن ذوبی اصفهان با ثبات تقریبی توام بوده است. هم چنین در روز چهارشنبه هفته گذشته بازار تیرآهن ذوب آهن اصفهان و بازار میلگرد آجدار نیز با در نظر گرفتن کنترل انحصاری عرضه محصولات ذوب آهن اصفهان در بازار داخلی، صرف نظر از نوسانات جزئی صورت گرفته، ثابت بوده است.

یک شنبه هفته گذشته نیز تغییرات در خصوص خرید‌ تیرآهن ذوبی اصفهان در انبارهای اصفهان و تهران همچون روزهای گذشته خیلی جزئی و نامحسوس دیده شده بود به طوری که ثبات در حوزه خرید آهن حکم فرما می باشد. هم چنین در روز یک شنبه به غیر از تیرآهن 16 که با کاهش حدود 70 تومانی مواجه شده است بقیه محصولات تقریبا ثابت دیده شد. شرایط این روزها برای خرید تیرآهن در طولانی مدت ادامه نخواهد داشت. به گفته منابع خبری دولت ایران بایستی برای صادرات محصولات آهن آلات هم چون تیرآهن ، میلگرد و انواع و اقسام ورق فولادی قیمت ارز توجیهی برقرار گرداند. در غیر این صورت باید منتظر معوقات سنگین بانکی در سال آینده باشیم.

بازار خرید تیرآهن اصفهان

موج افزایش تقاضا در بازار خرید تیرآهن کشورهای اروپایی

خرید تیرآهن در بازار کشورهای اروپایی طی روزهای اخیر افزایش شدیدی یافته است  و میزان پیش خرید این محصول روند صعودی را در پیش گرفته است. این در حالی است که به گفته منابع خبری قیمت تیرآهن تولیدی این کشورها نیز طی روزهای اخیر افزایش زیادی را تجربه کرده است. مشاهده می شود که بیش از یک کارخانه قیمت خرید تیرآهن تولیدی خود را افزایش داده اند و این افزایش حدودا به میزان 15 یورو به ازای هر تن گزارش شده است که در معاملات جدید خرید تیرآهن مشاهده گردیده است. به گفته برخی منابع خبری قیمت های پیشنهادی برای خرید تیر آهن طی هفته جاری به میزان 20 دلار به ازای هر تن در اکثر کارخانجات افزایش یافته است که علت این امر افزایش هزینه های تولید این محصول در کارخانجات و افزایش هزینه های الکترود گرافیتی بیان گردیده است.

هم چنین از دیگر دلایل افزایش قیمت خرید تیرآهن در کشورهای اروپایی می توان به افزایش قیمت قراضه آهنی اشاره کرد. تاکنون کارخانجات معاملات خوبی را برای خرید تیرآهن داشته اند ولی در حال حاضر تمامی ظرفیت تولیدی خود را به فروش نرسانده اند. برنامه پیش خرید تیرآهن برای چهار یا هشت هفته بوده است که در حال عملی شدن می باشد. طی روزهای اخیر بازار خرید تیرآهن تقریبا ثابت بوده است که علت این امر کاهش فعالیت خرید در بازار این کشور بیان شده است. قیمت معاملات ضورت گرفته برای خرید تیر آهن طی هفته جاری اندکی کم تر گزارش شده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید تیرآهن در شمال اروپا کاهش یافته و به میزان 610-575 یورو (710-669 دلار) به ازای هر تن رسیده است که این قیمت نسبت به میزان 620-585 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی افت داشته است. در جنوب اروپا نیز، قیمت خرید تیرآهن به میزان 610-590 دلار به ازای هر تن گزارش شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. علت ثبات قیمت خرید تیرآهن در این منطقه کاهش میزان فعالیت خرید در کشورهای جنوب اروپا به علت تعطیلات برگزار شده در این کشور می باشد. به گفته منابع خبری تولیدکنندگان این محصول در جنوب اروپا بایستی قیمت خرید تیرآهن تولیدی خود را تا پایان سال جاری ثابت نگه دارند. این کاهش قیمت بر روند بازار خرید تیرآهن طی دو هفته آینده تاثیری نخواهد داشت. تعداد زیادی از انبارداران بایستی ذخایر خود را تا پیش از پایان سال جاری حفظ کنند و برای انبار کردن ذخایر جدید به آن ها اجازه داده نخواهد شد. بنابراین کارخانجات می توانند قیمت تیرآهن تولیدی خود را کاهش دهند ولی دیگر خریداری برای آن ها نخواهد بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0