0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

چرا لوله فروشان برای لوله تخفیف نمی دهند؟

قیمت لوله اصفهان همچنان به علت هزینه های مربوط به نگهداری این مواد و وضع فعلی فروش آن بدون تغییر باقی مانده است، هرچند كه فروش كافی در بازار این هفته در آن دیده نشده است. دلیل اصلی عدم کاهش قیمت لوله ، قیمت فعلی با برخی انتظارات مثبت در مورد تقاضا در برخی از رسانه ها می باشد. با این حال، بیش تر خریداران بر روی تخفیف های سنگین در مورد قیمت لوله تأکید کرده اند اما فقط چند تن از این خریداران واقعا می توانند آن ها را دریافت کنند.
پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت لوله مبلی در طول هفته ی جاری تغییری نکرده است و همچنان با مبلغی در حدود 3900 تومان در هر کیلو بسته به نوع کارخانه، خرید و فروش می شود. اگر چه ممکن است خریداران قیمتی معادل 3900 تومان در هرکیلورا از برخی از تامین کنندگان دریافت کند. تولید کنندگان گزارش می کنند که در حال حاضر فروش نسبتا کند است چرا که اکثر مشتریان بزرگ بر روی تخفیف ها تا رسیدن به قیمت حداقل 3900 تومان در هر کیلو می پردازند.

در هفته ی گذشته شرکت کنندگان حاضر در بازار می گفتند که تولید کنندگان لوله مبلی، قیمت لوله مبلی خود را برای فروش حجمی معادل 30 هزار تن به اصفهان ، در حدود 3900 تومان به ازای هرکیلو اعلام کرده بودند، اما در حال حاضر قیمت لوله مبلی تولیدی آن ها 10 تومان  در هرکیلو بیش تر شده است.
با توجه به بهبود تقاضا و همچنین قیمت نسبتا ثابت برای لوله مبلی ، به طور کلی کارخانه ها از ارائه ی تخفیف ها برای فروش محصولات فولادی خود، جلوگیری می کنند.
یکی از تولید کننده های محصولات فولادی به خبرگزاری ها گفت: “ما قادر به فروش لوله مبلی با قیمتی معادل 3900 تومان در هر کیلو نیستیم، چرا که فروش مجدد این محصول فقط 10 تا 15تومان در هرکیلو افزایش یافته است.” برخی از کارخانه ها ترجیح می دهند که به جای ارائه ی تخفیف، لوله مبلی تولیدی خود را با قیمت های بالا تری به فروش برسانند، زیرا تقاضا نیز بهبود یافته است و دسترسی به محصولات نصف قیمت در بازار، هم وجود ندارد.

خرید لوله مبلی

ظرفیت تولیدی لوله کارخانجات

به هر حال امیدواریم که حجم قابل توجهی از لوله تولیدی کشور به کرمانشاه فروخته شود. علاوه بر این، هنگامی نتایج اولیه ی پرونده ی AD اعلام شد، تولید کنندگان به طور کلی تعرفه های ارائه شده معادل 5.29٪ -7.07٪ را بسته به فروشنده ی مورد نظر، متناسب و معقول اعلام کردند. همچنین با توجه به این که در ماه دی هیچ گونه فروش لوله مبلی ازتهران به کرمانشاه  ثبت نشده است، در حال حاضر کارخانه های تولیدی انتظار دارند که خریداران با برخی از تغییرات قابل توجه در این زمینه روبرو شوند اما نرخ تعرفه های واضح است. پیش بینی می شود که با توجه به میزان تخفیف ها، قیمت لوله مبلی تولیدی آنان معادل 3900  تومان در هرکیلواعلام شود که حتی سودآور نیز می باشد.

علاوه بر این، کارخانجات تهران از خریداران کرمانی برای بازگشت به بازار برای دور بعدی خرید لوله مبلی ، دعوت به عمل می آورند زیرا قیمت گذاری محصولات متوقف خواهد شد. این منبع خبری در ادامه اظهار داشت: “فروش لوله مبلی به کرمانشاه وشیراز ممکن است به ادامه ی فعالیت کارخانه های این کشور کمک کند، اما اگر  شرکت کنندگان حاضر در بازار محلی محصولات این کارخانه ها را انتخاب نکنند، این مسئله مشکلات بسیاری ایجاد خواهد کرد. “

در عین حال، فروش لوله مبلی به یکی دیگر از مقصد های بزرگ که مصرف کننده ی این محصول است یعنی – با توجه به تحولات قیمت گذاری محلی در ایران ، کم تر امیدوار کننده است. پیشنهادات فعلی ایران در مورد قیمت لوله مبلی به کرمانشاه در حدود 3900  تومان در هر کیلو محاسبه می شود. علاوه بر این، قیمت های پیشنهادی فعلی حداقل 20 تومان در هر کیلو کم تر از نرخ قبلی است.

به دلیل تحولات بازار داخلی ایران مطمئنا هیچ گونه خوش بینی ای در باره ی محصولات فولادی وجود ندارند و به این ترتیب میزان فروش به طور کافی انجام نمی شود.
علاوه بر این، کاهش هر گونه محصول با قیمت رو به افزایش در بخش های محلی و صادراتی نیز از مشکلات فعلی به شمار می رود. همچنین نرخ نیز دوباره کاهش می یابد و فشار بیش تری بر فعالیت های بازار بر جای می گذارد. در نتیجه ی این اوضاع، کارخانه ها مجبور شدند تا پیشنهادات خود را در رابطه با قیمت لوله مبلی به ترتیب ابتدا در حدود 3900 تومان در هر کیلو و پس از محاسبه و تجدید نظر معادل 3900 تومان اعلام کردند. اما طیف وسیعی از پیشنهادات در مورد قیمت لوله مبلی تقریبا در طول هفته تغییر نکرده است و این محصول به مبلغ 3900 تومان معامله می شود.

کارخانه ی تهران اعلام کرد قیمت لوله مبلی اخیر این کارخانه در تاریخ 3 دی ماه ، در حدود 3900 تومان در هرکیلو بوده است. و قیمت همین محصول معادل 3900 تومان توسط کارخانه تهران توسط کارخانه ی لوله سازی تعیین شده است که در حدود 5 تومان در هر کیلو در عرض چند روز افزایش یافته است.
از سوی دیگر، کاهش ارزش بها به کارخانه ی تهران کمک کرده است تا فروش لوله مبلی را با مبلغ 3900 تومان در هرکیلوآغاز کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0