0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رشد قیمت لوله داربستی حوزه خلیج فارس

وضعیت بازار لوله داربستی در عربستان سعودی، به دلیل فقدان موجودی در انبار کارخانه های این کشور، برخی مشکلات مالی و شروع شدن فصل تعطیلات، نسبت به قبل بسیار تغییر کرده است. علاوه بر این، پس از افزایش اخیر قیمت این محصول وارداتی، این وضعیت کاملا ناخوشایند شده است. معامله گران و تولید کنندگان  گزارش می دهند که سهام هنگفت لوله داربستی به علت تقاضای بسیار خریداران نهایی، گران تر شده است.

یکی از تولید کننده های درعربستان سعودی به متال اکسپرت گفت: تقاضا برای خرید لوله داربستی در حال حاضر ناچیز است، “. در نتیجه، اکثر خریداران حاضر به خرید آن نیستند. این در حالی است که هنوز دو هفته هم از معاملات جدید نگذشته است. در بخش ضخامت سنجی، قیمت لوله داربستی چین نمی تواند با قیمت های تولید کننده های محلی عربستان سعودی رقابت کند. با این حال، تولید کننده های داخلی عربستان سعودی، در حال برنامه ریزی برای افزایش قیمت این محصول خود هستند.

انتظار می رود که افزایش قیمت لوله داربستی در حدود 10 دلار در هر تن باشد، اما حتی در این مورد هم قیمت های تولیدکنندگان چینی در بازار عربستان سعودی جذاب نخواهد بود. از سوی دیگر هم تامین کنندگان ژاپنی در حال حاضر به خرید این محصولات نیازی ندارند. اما با این حال خریداران محلی انتظار دارند که کارخانه های ژاپنی دوباره برای خرید لوله داربستی برای حمل و نقل به آنان مراجعه کنند.

خرید لوله گالوانیزه

ثابت ماندن قیمت لوله داربستی آلمان با وجود ضعیف بودن میزان تقاضا 

قیمت این محصول در آلمان از اواسط ماه با وجود تقاضای ضعیف، تا حد زیادی پایدار بوده است. تولید کنندگان داخلی قیمت لوله داربستی خود را معادل 730-710 دلار در هر تن بدون احتساب 19 درصد مالیات بر ارزش افزوده، برای تحویل در ماه ، ارائه کرده اند که در مقایسه با قیمت های دو هفته ی پیش تغییری نکرده است. حجم کمی از معاملات نیز با قیمتی معادل 600 یورو در هر تن انجام شده است. یکی از معامله گران آلمانی گفته است: “همه ی ما حالتی مثل صبر و خوشحالی هستیم و فعلا فقط مقداری لوله داربستی خریداری می کنیم که نیازمان رفع شود.”

خریداران آلمانی لوله داربستی وارداتی منفعل شده اند و گاها درخواست خرید این محصول باحجم های بالایی نیز ارائه می دهند. در برخی از معاملات قیمت این محصول ایتالیایی به طور متوسط 600 یورو در هر تن در جنوب آلمان به فروش می رسد. در عین حال، پیشنهاد قیمت لوله داربستی ایتالیایی  در دوره بازبینی تغییری نکرد و به مبلغ 600-590 یورو در هر تن در جنوب آلمان ثابت باقی ماند. علاوه بر این، پیشنهادات قیمت این محصول در کشور جمهوری چک نیز معادل 600-590یورو در هر تن بود که از شرق آلمان خریداری شد اما این قیمت برای خریداران داخلی آلمان بیش از حد بالا است.

منابع مالی در ماه که فصل تعطیلات است، میزان تقاضای کم تری را از سوی خریداران پیش بینی می کنند. تولیدکنندگان آلمانی با توجه به همکاری با شرکت های  Salzgitter و Dillinger در یک  طرح بزرگ احداث خط لوله در پروژه ای به نام EUGAL، برای ارائه ی برخی تخفیف ها موافقت می کنند. همچنین قیمت لوله داربستی ایتالیایی بیش از دو هفته است که ثابت باقی مانده است.

قیمت لوله اصفهان

کاهش میزان تقاضا برای خرید لوله داربستی

قیمت لوله داربستی ایتالیایی که در حال حاضر برای مشتریان داخلی در دسترس است، حدود EUR 590-600 / T  یورو در هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت های دو هفته ی گذشته تغییری نکرده است. در عین حال، قیمت معاملات اخیر نیز برای خرید لوله داربستی ایتالیا به طور متوسط حدود 590 یورو در هر تن بوده است.

علاوه بر این، تمام قیمت های اعلام شده بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده معادل  22٪ محاسبه شده است. قیمت لوله داربستی هندی معادل 600-590 یورو در هر تن ، برای حمل و نقل و  اعلام شده است. علاوه بر این، تولید گنندگان در حال افزایش قیمت این محصول در بازار های جهانی هستند. یکی از معامله گران ایتالیایی می گویند: “قیمت این محصول هند در حال حاضر رقابتی نیست زیرا قیمت ها بسیار زیاد است.

شرکت کنندگان در بازار معتقدند که این احتمال وجود دارد که تولیدکنندگان ایتالیایی به زودی قیمت لوله داربستی خود را افزایش دهند و به دلیل خرید بهتر مشتریان و عدم ارائه ی پیشنهادات رقابتی از سوی تولید کنندگان خارج از کشور، اقدام به افزایش آن تا سقف 15 دلار در هر تن کنند. یکی از منابع خبری ایتالیایی می گوید: “تقاضا برای خرید این محصول ایتالیا رو به رشد است، رقابت با کشورهای دیگر بسیار کم می باشد و قیمت لوله داربستی دیگر هم به شدت در حال افزایش است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0