0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق گرم بازار ایران

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم وارداتی به ضخامت ۲ میلی متر در ایران در تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر کاهش یافته و به میزان ۶۰۵-۵۶۵ دلار به ازای هر تن رسیده است در حالی که قیمت ورق گرم وارداتی در هفته قبل از آن به میزان ۶۱۰-۵۸۳ دلار به ازای هر تن بوده است. در هفته منتهی به ۲۷ ماه سپتامبر، محموله ای از ورق گرم از MMK روسیه به ایران وارد شده است که قیمت ورق گرم پیشنهادی برای این محموله به میزان ۴۹۰ یورو (۵۷۶ دلار) به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین به گفته منابع بازار هزینه حمل و نقل ورق گرم از دریای کاسپین در روسیه به انزلی در شمال ایران اخیرا افزایش یافته و به میزان ۲۵ دلار به ازای هر تن رسیده است که علت این امر کمبود وسیله نقلیه بیان شده است. هم چنین تعداد زیادی از خریداران حاضر به پرداخت مبلغ ۵۷۰-۵۶۵ دلار به ازای هر تن برای ورق گرم وارداتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای می باشند. هم چنین محموله ای به ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن ورق گرم نیز از MMK به قیمت ۴۸۰-۴۷۵ یورو به ازای هر تن اخیرا پیشنهاد شده است. شنیده شده که یکی از شرکت ها این محموله را پیش خرید کرده است ولی هنوز قادر به پیش پرداخت آن نشده است.

آن ها تمایل دارند ورق گرم را به قیمت ۴۶۰ یورو به ازای هر تن خریداری نمایند. هم چنین قیمت ورق گرم پیشنهادی کارخانه ArcelorMittal قزاقستان به میزان ۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. با احتساب هزینه حمل کالا تا ایران به میزان ۱۶-۱۵ دلار به ازای هر تن، قیمت ورق گرم پیشنهادی این کشور به ایران به میزان ۵۸۶-۵۸۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. تعدادی از پیشنهادات خریداران ایرانی در مناقصات برای قیمت ورق گرم به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است که توسط کارخانجات واقع در قزاقستان مورد قبول واقع نشده است.

نوسانات قیمت ورق سرد در بازار ایران

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد وارداتی به ایران به میزان ۶۲۵-۶۲۰ دلار به ازای هر تن در تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر  نسبت به هفته گذشته ثابت باقی مانده است. قیمت ورق سرد پیشنهادی ArcelorMittal  به کشور ایران به میزان ۶۱۰ دلار به ازای هر تن بوده که با احتساب هزینه حمل کالا تا مقصد این قیمت به میزان ۶۲۶-۶۲۵ دلار به ازای هر تن خواهد رسید. هم چنین قیمت ورق سرد پیشنهادی کارخانه MMK نیز به میزان ۵۳۰ یورو به ازای هر تن بوده است.

تضعیف بازار وارداتی محصولات فولاد بلند ایران در تاریخ ۲۸ ماه سپتامبر

فعالیت خرید در بازار محصولات فولاد تخت وارداتی کشور ایران طی هفته گذشته محدود بوده است چراکه خریداران این محصولات در داخل ایران قیمت های پایین تری را انتظارداشته و بازار داخلی فولاد نیز در حال حاضر تضعیف می باشد. به گفته منابع خبری طی روزهای اخیر بازار داخلی ایران اوضاع چندان مناسبی ندارد. به علاوه قیمت ورق گرم تولیدی نیز مجددا به میزان ۳۰ دلار به ازای هر تن کاهش یافته است.

لیست قیمت ورق گالوانیزه فولادی

ثبات قیمت ورق فولادی در کشورهای اروپایی ۲۸ ماه سپتامبر

قیمت ورق فولادی در کشورهای اروپایی طی هفته جاری ثابت باقی مانده است در حالی که تولیدکنندگان این محصول در این کشورها سعی در افزایش قیمت ورق فولادی تولیدی خود داشته اند. ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان ۵۶۰-۵۴۵ یورو (۷۰۵-۶۹۴ دلار) به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۵۰ یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته تنها به میزان اندکی افزایش یافته است.

این ارزیابی ها براساس سطح قیمت ورق فولادی قابل اجرا در بازار داخلی این مناطق بوده است. این در حالی است که قیمت های رسمی برای ورق فولادی به میزان بیشتری نسبت به ارزیابی ها بوده است. به گفته منابع خبری قیمت ورق فولادی پیشنهادی کارخانجات تولید فولاد این مناطق به میزان ۵۹۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ورق فولادی اعلام شده در ارزیابی ها بسیار بالاتر می باشد.

قیمت ورق فولادی در بازار داخلی شمال اروپا به میزان ۶۰۰-۵۹۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت ورق فولادی اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. به گفته منابع خبری قیمت ورق فولادی در بازار داخلی شمال اروپا طی هفته گذشته به میزان ۵۹۰-۵۸۰ یورو به ازای هر تن بوده است. این ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی این منطقه براساس معاملات صورت گرفته و نیز کم ترین قیمت های پیشنهادی در بازار داخلی بوده است، اگرچه برخی از کارخانجات در این منطقه قیمت ورق فولادی تولیدی خود را به میزان ۶۲۰ یورو به ازای هر تن پیشنهاد داده اند ولی ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی تنها براساس کم ترین قیمت های پیشنهادی صورت گرفته است.

به گفته منابع خبری کارخانجات تولید ورق فولادی خصوصا کارخانجات واقع در ایتالیا تحت تاثیر افزایش قیمت شمش در این مناطق قیمت ورق فولادی خود را افزایش داده اند و خریداران ناچار به پذیرفتن قیمت های بالاتر می باشند. ارزیابی ها از قیمت شمش صادراتی از برزیل به میزان ۵۱۰-۵۰۰ دلار به ازای هر تن از تاریخ ۲۴ ماه سپتامبر ثابت باقی مانده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت شمش صادراتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز به میزان ۵۲۰-۴۹۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۵ ماه سپتامبر بوده است که نسبت به قیمت ۵۴۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. قیمت ورق فولادی وارداتی به جنوب اروپا نیز به میزان ۵۳۰-۵۲۰ یورو به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ ماه سپتامبر بوده  که نسبت به قیمت قبلی ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن روند صعودی داشته است. این ارزیابی ها برای قیمت ورق فولادی وارداتی به شمال اروپا به میزان ۵۲۰-۵۱۰ یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری