0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تقاضاي مناسب ورق سیاه در روز جاري عامل تداوم رشد قيمت ها در بازار نقدي شد.

به گزارش متال بولتن ۲۵ آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۱۱۰ تا ۴۱۵۰ يوان و در شمال چين ( تيانجین) با افزایش ۱۰ يوان نسبت به روز گذشته به ۴۰۰۰ تا  ۴۰۲۰ يوان رسيد.

براي سومين روز متوالي قیمت ورق سیاه در بازار داخلي چين در افزايش يافت. برخي خريداران اما معتقدند با اعلام امار جديد موجودي انبارها در روز پنج شنبه بازار اتي با نوسان همراه خواهد شد. به همين دليل در خريد محتاط هستند.

معاملات ورق سیاه تحویل ماه اکتبر با افزايش ۲ یوان نسبت به روز قبل به ۳۶۷۷ یوان رسید امروز هر دلار برابر با ۶٫۳۲ یوان بود.

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۲٫۶۴ دلارنسبت به روز قبل به ۵۹۱٫۷۹ دلار FOB رسید. بیشتر فولاد سازها در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۵ دلار بر تن پیشنهاد فروش می دهند که در مقایسه با ۵۹۰ تا ۶۱۰ دلار FOB روز گذشته تغییر کرده است.

كاهش قيمت كلاف سرد در بازار اروپا

بازار در ارامش نسبي به سر مي برد و توزيع كننده هاي ورق سرد بيشتر بر فروش محصولات خود تمركز دارند و كمتر اقدام به خريد از فولادسازها مي كنند.

به نقل از كارشناسان كلاف سرد ماه May را در ارامش سپري خواهد كرد و در جنوب اروپا قيمت كلاف سرد و قیمت ورق سیاه تحت تاثير قيمت هاي پايين واردات قرار خواهد داشت.

به دليل احتمال اعلام تعرفه اوليه بر واردات كلاف سرد در قالب تحقيقات جديد اتحاديه اروپا تمايل به واردات كاهش يافته است. انتظار مي رود شوراي اروپايي در اقدام اوليه براي واردات سهميه تعيين كند.

در عين حال فولادسازهاي شمال اروپا به خوبي سهميه هاي خود را به فروش رساندند و انتظار مي رود با بهانه قرار دادن تحقيقات جديد تعرفه اي اقدام به افزايش قيمت هاي فروش خود نمايند.

کاهش فشار به واردکنندگان فولاد اروپا

در ارزيابي ۲۵ اوريل متال بولتن قیمت ورق سیاه داخلي جنوب اروپا با ۱۰ تا ۱۵ يورو كاهش نسبت به يك هفته قبل به  ۶۱۰ تا ۶۳۰ يورو معادل ۷۴۵ تا ۷۷۰ دلار EXW رسيد.

كلاف سرد وارداتي به جنوب اروپا نيز در محدوده ۶۰۰ تا ۶۲۵ يورو CFR ارزيابي مي شود كه ۵ تا ۲۰ يورو كاهش هفتگي دارد.

قیمت ورق سیاه

در شمال اروپا كلاف سرد داخلي ۶۴۰ تا ۶۶۰ يورو EXW و كلاف سرد وارداتي ۶۱۰ تا ۶۲۰ يورو   CFR ارزيابي مي شود كه هردو محدوده با كاهش حدود ۱۰ يورويي نسبت به هفته قبل همراه شدند.

در نبود واردات در شمال اروپا فشار زيادي بر فولادسازهاي اين منطقه نسبت به جنوب اروپا نيست.

بازار ورق گالوانيزه اروپا زير فشار تركيه

در جنوب اروپا بازار گالوانيزه تحت فشار پيشنهادهاي پايين فروش تركيه قرار گرفته است و فولادسازهاي داخلي در تلاشند قيمت هاي خود را به سطوح واردات نزديك كنند.

در ارزيابي ۲۵ اوريل متال بولتن قیمت ورق گالوانيزه وارداتي به جنوب اروپا به ۶۰۰ تا ۶۵۰ يورو (۷۳۳ تا ۷۹۴ دلار ) CFR رسيد كه نسبت به ۶۴۰ تا ۶۶۰ يورو یك هفته قبل كاهش يافته است.

ارزيابي مذكور پيشنهادهاي گزارش شده فروش تركيه و اسيا به جنوب اروپا است. در شمال اروپا كه به طور معمول كمتر تحت تاثير واردات قرار دارد قیمت ورق گالوانيزه بدون تغيير باقي ماند.

در شمال اروپا گالوانيزه وارداتي در محدوده ۶۳۰ تا ۶۶۰ يورو  CFRقرار گرفت كه نسبت به يك هفته قبل ۱۰ تا ۲۰ يورو كاهش داشته است.

قیمت ورق گالوانيزه در اروپا در حمايت ايجاد شده از تحقيقات جديد شوراي اروپا قرار دارد. انتظار مي رود نتيجه اوليه تحقيقات نيمه دوم ماه May اعلام شود.

کاهش قیمت میلگرد بازار داخلی امارات

تجار امارات متحده عربی انتظار دارند کارخانه های تولید میلگرد قیمت های خود را کاهش دهند. در نتیجه این شرایط قیمت میلگرد بازار داخلی امارات تنی ۲۵ دلار برای حداقل قیمت و تنی ۲۰ دلار برای حداکثر قیمت نسبت به هفته گذشته کاهش داشته و در حال حاضر تنی ۶۴۰ تا ۶۵۴ دلار تحویل به مشتری و بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده به فروش می رسد.

با توجه به این کاهش قیمت انتظار می رود تولیدکنندگان میلگرد قیمت های خود را برای تحویل در ماه می اعلام کنند.

قیمت ورق سیاه ضخیم CIS

به گفته منابع بازار قیمت ورق سیاه صادراتی CIS با ضخامت بالا تنی ۲۰ دلار نسبت به هفته گذشته کاهش داشته و در حال حاضر تنی ۶۳۰ تا ۶۵۰ دلار FOB به فروش می رسد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری