0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد وارداتی آمریکا

انتظار می رود که قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد ایالات متحده آمریکا به علت نوسانات قیمتی در کشور چین افزایش یابد. این امر به این معناست که معاملات ورق سیاه و ورق فولادی کاهش یافته زیرا قیمت های جهانی نیز چندان برای خریداران کشور آمریکا جذاب نمی باشد. با این حال این داستان برای قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد متفاوت می باشد زیرا تاجران به دنبال فرصت هایی برای رونق بخشیدن به بازار داخلی بوده و قیمت ورق گالوانیزه و ورق سرد خود را افزایش داده اند.

ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه آمریکا به میزان ۶۰۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که نسبت به قیمت ۵۸۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این قیمت هم چنان بالا بوده و تولیدکنندگان بایستی برای قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود تخفیف بیشتری قائل شوند تا قیمت ها برای خریداران جذاب گردد. قیمت قبلی این محصول برای ۷ دسامبر به میزان ۶۳۳ دلار به ازای هر تن بوده است. کانادا که بزرگ ترین تامین کننده ورق گالوانیزه آمریکا می باشد قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خود را افزایش داده است.

پیشنهادات کارخانجات

هم چنین دیگر تامین کنندگان این محصول در سایر کشورها هم چون کره جنوبی راضی به ارائه تخفیف برای این محصول می باشند. واردات ورق گالوانیزه در حال حاضر نامعلوم می باشد. در حال حاضر مشخص نیست که کشور کانادا چه تصمیمی برای ارائه محصولات خود به آمریکا خواهد داشت. کشور آمریکا به میزان ۱۵۵۵۶۱ تن ورق گالوانیزه در ماه نوامبر وارد کرده است که بیش از نیمی از آن (۷۹۵۷۱ تن) مربوط به واردات از کشور کانادا می باشد.

یکی دیگر از واردکنندگان ورق فولادی به آمریکا، کرده جنوبی بوده که میزان واردات از این کشور نیز کاهش یافته است. کره جنوبی حدودا به میزان ۵۹۸۷ تن ورق به آمریکا در ماه نوامبر وارد کرده است که نسبت به میزان ۲۵۲۱۵ تن ورق وارد شده در ماه اکتبر به میزان ۳/۷۶ درصد کاهش یافته است. با این حال در حال حاضر به علت افزایش قیمت ورق گالوانیزه وارداتی تمایل برای خرید این محصول از سوی خریداران کشور آمریکا کاهش یافته است. چنین موقعیتی برای قیمت ورق فولادی نیز وجود داشته و ارزیابی ها از ورق فولادی وارداتی به میزان ۵۸۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

ورق سیاه اصفهان

طوفان در بازار ورق گالوانیزه و ورق سرد

در حالی که انتظار می رود میزان واردات این محصولات به میزان بیشتری کاهش یابد، بازار طی روزهای گذشته اندکی بازگشته و در بخش واردات ورق گالوانیزه و ورق سرد اندکی رونق یافته است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به آمریکا به میزان ۷۲۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۷۴۰-۶۹۰ دلار به ازای هر تن قبلی کاهش یافته است. این محصول از کشورهایی هم چون روسیه، ترکیه، مصر و جنوب شرقی آسیا به این قیمت وارد شده است.

به نظر می رسد که طی روزهای آتی قیمت ورق سرد در این منطقه به میزان بیشتری نیز افزایش یابد. بنابراین این احتمال وجود دارد که قیمت این محصول تا ماه آینده به میزان زیادی افزایش یابد. با این حال چنانچه قیمت ورق گالوانیزه و قیمت ورق سرد روند صعودی را در پیش گیرند قیمت ورق سرد بازارهای خارجی نیز افزایش یافته و رقابت بین بازار داخلی و بازار وارداتی افزایش می یابد. قیمت کویل ورق سرد تا روز ۷ دسامبر به میزان ۸۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۴۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

بازار ورق گالوانیزه

بنابراین مشاهده می شود که واردات این محصول برای خریداران در کشور آمریکا جذاب بوده و حتی پس از افزایش هزینه های حمل و نقل نیز خریداران نسبت به خرید این محصول تمایل نشان داده اند. بنابراین پس از رکود مشاهده شده در واردات ورق سرد و ورق گالوانیزه به کشور آمریکا، در حال حاضر بازار وارداتی این محصولات مجددا رونق یافته است.

این در حالی است که هم چنان برخی از واردکنندگان این محصول نسبت به واردات به آمریکا حساس می باشند. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه نیز نسبت به هفته گذشته ثابت بوده است و به میزان ۹۶۵-۹۰۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. به نظر می رسد که واردات ورق گالوانیزه جذابیت بیشتری برای خریداران کشور آمریکا داشته است. علت این امر این است که قیمت ورق گالوانیزه در بازار وارداتی نسبت به بازار داخلی اندکی کم تر می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری