0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق گرم امریکا  در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۷

قیمت ورق گرم کشور آمریکا با سایر کشورها طی روزهای اخیر کاهش یافته است و بازار واردات ورق گرم بی رونق شده است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش فاصله میان قیمت ورق گرم وارداتی و ورق گرم در بازار داخلی این کشور بوده است. به همین علت میزان تمایل خریداران این محصول به ورق گرم وارداتی به کشور آمریکا کاهش یافته است و آن ها ترجیح می دهند ورق گرم را از بازار داخلی این کشور خریداری نمایند.

قیمت ورق گرم وارداتی از ارزیابی متال بولتن به میزان ۶۰۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است در حالی که خرید ورق گرم قبلی به میزان ۶۲۰-۵۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است. برخی از منابع خبری نیز از کمبود ورق فولادی وارداتی به آمریکا و کساد این بازار خبر داده اند. ارزیابی ها از قیمت ورق فولادی وارداتی نیز به میزان ۶۵۰-۶۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است و قیمت قبلی اعلام شده نیز به میزان ۶۴۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی ها حاکی از آن است که قیمت ورق فولادی در بازار داخلی این کشور با قیمت ورق فولادی در بازار وارداتی تقربا نزدیک می باشد. قیمت ورق فولادی در بازار داخلی کشور آمریکا به میزان ۶۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

 • در حال حاضر میزان خرید ورق گرم و ورق فولادی به آمریکا کاهش یافته است که علت این امر تشابه قیمت ورق فولادی در هر دو بازار بوده و خریداران تمایل بیشتری به خرید ورق فولادی از بازار داخلی نشان داده اند.
 • این در حالی است که بازار ورق فولادی وارداتی برای ورق سرد و ورق پوشش داده شده رونق بیشتری داشته است. علت این امر این است که کارخانجات تولیدکننده ورق فولادی در کشور آمریکا در تلاشند که فاصله قیمت ورق گرم با قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه را به میزان ۲۰۰ دلار به ازای هر تن ثابت نگه دارند.
 • در نتیجه این امر تاجران و کارخانجات کشورهای دیگر مجددا به معامله با خریداران کشور آمریکا علاقه مند می شوند. با این حال این امر به واضح شدن تصمیم آمریکا برای اجرای قانون ۲۳۲ تجارت آمریکا بستگی خواهد داشت.

قیمت خرید ورق کرکره

قیمت ورق سرد وارداتی ایالات متحده

ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به آمریکا نیز به میزان ۷۷۰-۷۳۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است که نسبت به قیمت ۷۶۰-۷۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل افزایش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قمیت ورق گالوانیزه به میزان ۱۰۱۰-۹۶۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. در حال حاضر قیمت خرید ورق سرد پیشنهادی کشورهای خارجی بسیار بالا می باشد ولی این قیمت ها هم نسبت به قیمت ورق فولادی داخلی آمریکا رقابتی می باشد. با این حال هیچ یک از فعالان بازار با چشم انداز این بازارها در حال حاضر موافق نمی باشند.
پیشنهادات قیمت ورق فولادی برای پیش فروش برای سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ بیشتر می باشد که این امر متاثر از افزایش قیمت ورق گرم در بازار جهانی طی ماه های اخیر می باشد. با اعلام پیشنهادات جدید قیمت ورق فولادی، تعدادی از پیشنهادات قیمت ورق در بازار وارداتی رقابت خود را با بازار داخلی از دست داده اند. این در حالی است که برخی از فعالان بازار معتقدند بایستی قیمت ورق فولادی در سه ماهه چهارم کاهش بیاید و در سه ماهه اول سال جدید مجددا قیمت ها به حال اولیه بازگشته و افزایش یابد.
اما عده ایی معتقدند دلیل خوبی برای بازگشت قیمت ها و کاهش آن ها در حال حاضر وجود ندارد چراکه تعدادی از خریداران ورق فولادی در آمریکا در سال جدید میزان کالای بیشتری از حد نیاز خود خریداری کرده اند و موجودی ورق فولادی آن ها تکمیل شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری