0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه ترکیه و کاهش میزان تقاضا

قیمت اکثر محصولات فولاد تخت ترکیه از جمله قیمت ورق سیاه طی هفته جاری ثابت بوده است چراکه با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال جاری خریداران ترجیح می دهند خرید کم تری انجام دهند و هم چنین کاهش قیمت ها نیز معمولا سبب افت میزان تقاضا خواهد شد. هم چنین میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی نیز کم بوده که علت این امر افت نرخ لیره بیان شده است. قیمت ورق سیاه پیشنهادی در بازار داخلی ترکیه به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده که این مبلغ برای فروش در ماه ژانویه اعلام شده است. به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار آرام می باشد. سال جاری رو به پایان است میزان موجودی کافی بوده و قیمت ورق سیاه در حدود 540 دلار به ازای هر تن اعلام شده است بنابراین دلیلی برای خرید توسط مشتریان وجود ندارد.

هم چنین مشاهده می شود که کارخانجات حاضر به ارائه تخفیف نمی باشند ولی میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی نیز بسیار کم می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 24 ماه نوامبر بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. تولیدکنندگان قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان 660-650 دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. معاملات صورت گرفته نیز در محدوده 650 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی ترکیه به میزان 650 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت تعیین شده قبلی به میزان 650-635 دلار به ازای هر تن بوده و شاهد افزایش قیمت این محصول در هفته جاری بوده ایم.

قیمت های وارداتی

قیمت ورق سیاه پیشنهادی وارداتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن بوده است. گزارش شده است که محموله ای به ظرفیت 8000 تن حاوری ورق سیاه از کشور روسیه خریداری شده است که قیمت ورق سیاه در این معامله به میزان 530-525 دلار به ازای هر تن بوده است. ولی این معامله هنوز تایید نشده است. هیچ نشانه ای از معاملات وارداتی به این کشور شنیده نشده است. در حال حاضر بازار خرید ورق سیاه بسیار سردرگم می باشد. در حال حاضر نرخ لیره ترکیه کاهش یافته است و تغییرات قیمتی نیز اندکی بوده است. هیچ خریدار عمده ای در بازار وارداتی این محصول مشاهده نشده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به ترکیه به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت ورق سرد وارداتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 610-595 دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی هفتگی از قیمت ورق سرد وارداتی به این کشور به میزان 610-595 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

بازار صادراتی ورق سیاه

پیشنهادات قیمت ورق سیاه صادراتی به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن بوده است. یک معامله از این محصول به میزان 550 دلار به ازای هر تن انجام گرفته است ولی در حال حاضر هیچ توضیحاتی منتظر نگردیده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه صادراتی به ترکیه به میزان 550-540 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

افزایش قیمت ورق سیاه چین به دنبال افزایش تقاضا

قیمت پیشنهادی ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ 27 نوامبر افزایش یافته است. قیمت این محصول در شرق چین به میزان 4160-4130 یوان به ازای هر تن بوده است (624-620 دلار به ازای هر تن) که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 30 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت این محصول در شمال چین به میزان 4140-4120 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 40 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. فعالیت خرید ورق سیاه در شرق و شمال چین افزایش یافته است که این امر سبب تقویت قیمت این محصول در بازار لحظه ای شده است.

بازار صادراتی ورق سیاه چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت این محصول در بازار صادراتی به میزان 557 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین یکی از کارخانجات چین قیمت پیشنهادی خود را تا میزان 560 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. این در حالی است که تاکنون هیچ معامله ای صورت نگرفته است چراکه قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال صادرکنندگان این محصول قیمت قابل قبول برای ورق سیاه تولیدی خود را به میزان 555 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. قیمت معاملات صورت گرفته برای ورق سیاه به میزان 3840 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 22 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0