0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه ترکیه و کاهش میزان تقاضا

قیمت اکثر محصولات فولاد تخت ترکیه از جمله قیمت ورق سیاه طی هفته جاری ثابت بوده است چراکه با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال جاری خریداران ترجیح می دهند خرید کم تری انجام دهند و هم چنین کاهش قیمت ها نیز معمولا سبب افت میزان تقاضا خواهد شد. هم چنین میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی نیز کم بوده که علت این امر افت نرخ لیره بیان شده است. قیمت ورق سیاه پیشنهادی در بازار داخلی ترکیه به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که این مبلغ برای فروش در ماه ژانویه اعلام شده است. به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار آرام می باشد. سال جاری رو به پایان است میزان موجودی کافی بوده و قیمت ورق سیاه در حدود ۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است بنابراین دلیلی برای خرید توسط مشتریان وجود ندارد.

هم چنین مشاهده می شود که کارخانجات حاضر به ارائه تخفیف نمی باشند ولی میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی نیز بسیار کم می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۴ ماه نوامبر بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. تولیدکنندگان قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند. معاملات صورت گرفته نیز در محدوده ۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی ترکیه به میزان ۶۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت تعیین شده قبلی به میزان ۶۵۰-۶۳۵ دلار به ازای هر تن بوده و شاهد افزایش قیمت این محصول در هفته جاری بوده ایم.

قیمت های وارداتی

قیمت ورق سیاه پیشنهادی وارداتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است. گزارش شده است که محموله ای به ظرفیت ۸۰۰۰ تن حاوری ورق سیاه از کشور روسیه خریداری شده است که قیمت ورق سیاه در این معامله به میزان ۵۳۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. ولی این معامله هنوز تایید نشده است. هیچ نشانه ای از معاملات وارداتی به این کشور شنیده نشده است. در حال حاضر بازار خرید ورق سیاه بسیار سردرگم می باشد. در حال حاضر نرخ لیره ترکیه کاهش یافته است و تغییرات قیمتی نیز اندکی بوده است. هیچ خریدار عمده ای در بازار وارداتی این محصول مشاهده نشده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به ترکیه به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت ورق سرد وارداتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۶۱۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی هفتگی از قیمت ورق سرد وارداتی به این کشور به میزان ۶۱۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

بازار صادراتی ورق سیاه

پیشنهادات قیمت ورق سیاه صادراتی به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است. یک معامله از این محصول به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن انجام گرفته است ولی در حال حاضر هیچ توضیحاتی منتظر نگردیده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه صادراتی به ترکیه به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

افزایش قیمت ورق سیاه چین به دنبال افزایش تقاضا

قیمت پیشنهادی ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۲۷ نوامبر افزایش یافته است. قیمت این محصول در شرق چین به میزان ۴۱۶۰-۴۱۳۰ یوان به ازای هر تن بوده است (۶۲۴-۶۲۰ دلار به ازای هر تن) که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۳۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. این در حالی است که قیمت این محصول در شمال چین به میزان ۴۱۴۰-۴۱۲۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۴۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. فعالیت خرید ورق سیاه در شرق و شمال چین افزایش یافته است که این امر سبب تقویت قیمت این محصول در بازار لحظه ای شده است.

بازار صادراتی ورق سیاه چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت این محصول در بازار صادراتی به میزان ۵۵۷ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین یکی از کارخانجات چین قیمت پیشنهادی خود را تا میزان ۵۶۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است. این در حالی است که تاکنون هیچ معامله ای صورت نگرفته است چراکه قیمت های پیشنهادی خریداران در مناقصات به میزان ۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. با این حال صادرکنندگان این محصول قیمت قابل قبول برای ورق سیاه تولیدی خود را به میزان ۵۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. قیمت معاملات صورت گرفته برای ورق سیاه به میزان ۳۸۴۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲۲ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری