0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ادامه اصلاح ساختار عرضه فولاد چین، محرک بهای سنگ آهن

 به حوالی ۶۴ دلار رسید. این خبر همچنین قیمت روز میلگرد فیوچرز شانگهای را طی معاملات صبح ۹۰ یوان و بهای سنگ آهن دالیان را ۵/۵ یوان افزایش داد و عامل رشد ۱۰ یوانی قیمت بیلت در تانگشان شد.

کاهش ۵۰ درصدی ظرفیت تولید کوره بلندها از ۴ آوریل تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ در منطقه یوان استان هبی که از قطب های تولید آهن آلات در شمال چین می باشد در حالی اعمال شده که بازار داخلی فولاد این کشور طی هفته های گذشته شاهد رشد تقاضا و افت موجودی انبارها تجار و فولادسازان می‌باشد.

انتظارات فعالان بازار برای آوریل مطابق پیش بینی پلنر عمدتا مثبت می باشد و بهای سنگ آهن منطبق بر قیمت محصولات نهایی رو به افزایش است. با این وجود، احتمال وقوع جنگ تجاری میان دو ابرقدرت اقتصادی دنیا و موجودی بالای انبارها در بنادر همچنان عوامل فشار بر قیمت سنگ آهن می باشند. موجودی سنگ آهن فولادسازان در حال حاضر برای ۳۱ روز تولید کافی است و آنها قادرند در صورت لزوم به سرعت از بنادر خرید نمایند. از این رو، هنوز برای پیش بینی قطعی بازگشت بهای سنگ آهن به روند صعودی زود است.

قیمت آهن آلات

نوسان بازار وال استریت در پی فراز و فرودهای تنش میان چین و امریکا

شاخص داوجونز و S&P500 در بازار امروز وال استریت بیش از ۱ درصد صعود نمودند، در حالی که Nasdaq در حدود ۲ درصد رشد داشت. بخش اعظمی از این افزایش نتیجه رشد سهام شرکت های تکنولوژی و افت مقیاس جنگ تجاری آمریکا علیه چین می باشد.

دوشنبه، مشاور ارشد اقتصادی ترامپ اعلام کرد که وی از تشکیل یک اجتماع بین المللی برای تعامل در برابر مشکلات تجاری با چین استقبال می کند. سرمایه گذاران به دنبال واکنش رئیس جمهور شی در کنفرانس فردا می باشند. از سوی دیگر، سرمایه گذاران انتظار دارند که کاهش مالیات ها در امریکا به افزایش سود آوری شرکت ها منجر شود.

بهاي سنگ آهن در سال 2018 كاهش خواهد يافت.

به گزارش متال بولتن عرضه كافي سنگ اهن به بازار و كاهش توليد عوامل فشار بر قيمت سنگ آهن هستند.

پيش بيني كوتاه مدت:

 • برنامه هاي كاهش توليد فولاد چين در سال جاري عامل ناپايداري شاخص سنگ اهن خواهد بود.
 • انتطار مي رود سنگ آهن صادراتي استراليا به طور ميانگين در سال 2018 به 61.8 دلار CFR در مقايسه با ميانگين 65.8 در سال قبل برسد.
 • با توجه به شواهد موجود از سرمايه گذاري در دارايي هاي ثابت و ميزان رشد فصلي ساخت و ساز تقاضاي سنگ اهن در چين ثابت  باشد .

عدم رشد تقاضا، ذخاير بالاي بنادر، احتياط خريداران به دليل جنگ تجاري چين و آمريكايي هفته هاي اخير قيمت سنگ  اهن  را تحت تاثير قراردادها است.

به دليل افزايش صادرات سنگ اهن برزيل انتظار مي رود در سه ماهه چهارم سنگ اهن صادراتي استراليا به 55 دلار FOB برسد.

پيش بيني بلند مدت:

سازمان صنايع، نو آوري و انرژي استراليا پيش بيني كرد، به دليل عرضه كافي سنگ آهن به بازار و كاهش توليد فولاد در چين؛ تا سال 2023 سنگ آهن به 53 دلار FOB كاهش خواهد يافت.

با اين وجود توليد كننده هاي سنگ آهن در استراليا به دليل حجم توليد بالا و هزينه پايين همچنان از حاشيه سود فروش بهره خواهند برد.

توليد  فولاد در چين به دليل كاهش سرمايه گذاري در زير ساخت ها و كند شدن روند ساخت و ساز در كنار سخت گيري سازمان هاي حمايت از محيط زيست  كاهش خواهد يافت كه در نتيجه عامل فشار بر قيمت سنگ آهن خواهد شد.

تقاضاي سنگ آهن عيار بالا افزايش خواهد يافت و اختلاف قيمت ان با نوع عيار پايين زياد خواهد شد. البته با افت قيمت فولاد در چين اين اختلاف قيمت در روند كاهشي قرار خواهد گرفت.

در 11 ژانويه سال جاري اختلاف قيمت سنگ اهن 62 درصد و 58 درصد در بالاترين مقدار در سال جاري به 35.78 دلار رسيد.

جمعه گذشته 6 اوريل اين اختلاف به 26.28 دلار كاهش يافت. اختلاف بين سنگ آهن 65 درصد با 62 درصد نيز در 3 اوريل 17.74 دلار بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0