0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ناودانی داخلی و صادراتی در ترکیه

تولید کنندگان در ترکیه تصمیم گرفتند پیشنهادات قیمت ناودانی خود را برای مشتریان داخلی و خارجی افزایش دهند، در حالی که تقاضا و همچنین قیمت مواد اولیه ناپایدار می باشد.

قیمت ناودانی داخلی در طول این ماه در حدود  10 تا 20 دلار در هر تن کاهش قیمت داشته و به مبلغ 560 تا 570 دلار در هر تن فوب کارهای سابق رسیده است. تولیدکنندگان گزارش می دهند که تقاضای داخلی رضایت بخش است، اگر چه ناپایدار می باشد. یکی از منابع توضیح داد: “بازار در تلاش است تا نقطه تعادل خود را پیدا کند.”

در بخش صادرات، هنوز تقاضاهایی از ایالات متحده و شمال آفریقا وجود دارد و گزارش شده که برخی از معاملات نیز با  کشورهای مستقل مشترک المنافع انجام شده است. در عین حال، فروش در اتحادیه اروپا در حال رقابت سخت تری می باشد. یک منبع تجاری به متال اکسپرت گفت: “اتحادیه اروپا از رزرو خودداری می کند. مشکلات قیمت گذاری ناودانی وجود دارد.”

انتظار افزایش قیمت ناودانی داخلی شرکت کاردمیر ترکیه

انتظار میرود شرکت کاردمیر،که  تولید کننده بزرگ فولاد در ترکیه می باشد، پس از فروش موفق چند روز قبل خود،  قیمت ناودانی داخلی  را افزایش دهد. قیمت جدید ناودانی از سوی این کارخانه 570 دلار در هر تن ( 1.915 لیره در هر تن کارهای سابق می باشد که 7 دلار در هر تن ( 35 لیره در هر تن) بالاتر از سطح قیمت قبلی است.

افزایش قیمت ناودانی داخلی شرکت کاردمیر، نزدیک به پیشنهادات شرکت ایکداس می باشد، هرچند از طرف مشتریان علاقه ای برای خرید صورت نگرفته است. یکی از منابع تجاری به متال اکسپرت اظهار داشت: ” کارخانه ها در تلاش اند تا قیمت ناودانی را در سطح بالایی نگه دارند، اما خریداران نسبت به افزایش شدید قیمت ناودانی ، تردید دارند.

” گرچه رشد کلی بازار همچنان با ثبات است، افزایش اخیر قیمت معامله در قراضه ایالات متحده نیز به نفع روند صعودی در بخش ناودانی می باشد. به طور خاص، شرکت های تولید کننده ناودانی از ازمیر و مارمارای ترکیه، قادر به فروش حجم کافی ناودانی در حدود قیمت 560 تا570 دلار در هر تن کارهای سابق هستند.

قیمت آهن آلات اصفهان

کاهش قیمت ناودانی در چین در میان نگرانی هایی بابت پروژه های زیربنایی کم

قیمت ناودانی چین روز پنج شنبه کاهش یافت که با کاهش انتظارات برای ساخت زیرساخت های کشور اتفاق افتاده است. ممکن است یک روند نزولی قوی شروع شود زیرا سطح بالایی از سهام و تولید،قیمت ناودانی را در بازار پایین می آورد.

شرکت فولاد تانگشان که شاخص اصلی بازار فولاد چین است، در طول روز قیمت ناودانی خود را  90 یوان در هر تن( 13 دلار در هر تن ) کاهش داد و آنرا به مبلغ 2.2920 یوان در هر تن ( 570 دلار در هر تن)  کارهای سابق ارائه داد. این کاهش قیمت ناودانی ، به خاطر مصرف ضعیف فولاد برای پروژه های زیربنایی چین می باشد. در روز چهارشنبه، وزارت مالی  چین (MOF) وعده داده بود که کنترل بیشتری بر جذب بودجه های دولتی بگیرد.

محدودیت اصلی این است که تامین مالی بدهی زیربنای دیگر برای دولت های داخلی مجاز نخواهد بود، که ممکن است مانع بسیاری از پروژه های پیشنهاد شده در گذشته شود.یکی از منابع تجاری روز پنجشنبه گزارش کرد : “وزارت مالی چین از مقامات دولتی خواسته است همه بی نظمی ها را تصحیح کند و پیشرفت آن توسط ناظرین داخلی پیگیری شود.”

گرچه قیمت ناودانی اخیراً افزایش یافته است، اما شرایط واقعی بازار خوب نبود. یک معامله گر بزرگ چین به متال اکسپرت گفت: “مقدار سهام اجتماعی بسیار زیاد است،و کارخانه ها همچنان سود می برند، اما تقاضا ضعیف است.” بنابراین کاهش قیمت ناودانی امروز ممکن است اولین گام در یک روند نزولی بلند مدت باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0