0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تاثیر بازار داخلی شمش کشور چین بر قیمت میلگرد این منطقه

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین تا روز چهارشنبه مورخ 8 ماه نوامبر ثابت بوده است و این ثبات به علت میزان پیش فروش این محصول و بازار شمش در این کشور بوده است. قیمت میلگرد در شرق چین به میزان 4020-3980 یوان به ازای هر تن (606-600 دلار) گزارش شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این در حالی است که قیمت میلگرد در بازار داخلی کشورهای شمال چین به میزان 3840-3780 یوان به ازای هر تن می باشد که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است.

در حال حاضر کارخانجات این کشور قیمت های پیشنهادی خود را برای خرید میلگرد ثابت نگه داشته اند تا روند بازار برای پیش فروش این محصول و بازار شمش مشخص گردد. با این حال خریداران این محصول پس از دو روز فعالیت زیاد در بازار این کشور روز گذشته فعالیت خرید خود را به یکباره کاهش داده به طوری که قیمت میلگرد امروز ثابت اعلام شده است. فعالان بازار معتقدند که میزان پیش فروش این محصول طی روزهای آتی مجددا افزایش خواهد یافت چراکه قیمت میلگرد در بازار لحظه ای شرق چین افزایش یافته است.

ارزیابی قیمت میلگرد صادراتی کشور چین طی روز گذشته

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد صادراتی کشور چین به میزان 527/5 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 2/5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. به گفته منابع خبری بازار صادراتی میلگرد این کشور طی هفته جاری آرام بوده و هیچ معامله و پیشنهادی در این بازار به گوش نرسیده است و در مناقصات نیز تاکنون هیچ پیشنهادی اعلام نگردیده است.

تاجران کشور چین نیز در حال حاضر توجه عمده خود را بر بازار داخلی این کشور معطوف ساخته اند چراکه حاشیه سود در این بازار بیشتر می باشد. تاجران طی ماه های اکتبر و ژانویه فعالیت زیادی در بازار داخلی این کشور نداشته بنابراین مشکلی با قیمت های پایین این بازار نداشته اند. خریداران در کشورهای اطراف نیز شروع به ارائه قیمت میلگرد پایین در مناقصات خود کرده اند به طوری که پیشنهادات قیمت میلگرد امروز در مناقصات بسیار پایین بوده است.

با توجه به تاثیر بازار چین بر بازار جهانی می توان پیش بینی کرد که قیمت میلگرد اصفهان نیز طی روزهای آتی تحت تاثیر این بازار کاهش یابد. هرچند این خریداران در حال حاضر نیازی به خرید محموله هایی با تناژ بالا نخواهند داشت. به گفته منابع بازار برخی از خریداران در حال حاضر موجودی میلگرد موردنیاز خود را برای دو ماه آینده تامین کرده اند و نیازی به خرید بیشتر ندارند بنابراین میزان فعالیت در بازار صادراتی این کشور کاهش شدیدی یافته است.

ارزیابی قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانجات چین

پیشنهادات قیمت میلگرد صادراتی کشور چین به میزان 540-525 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت های پیشنهادی در مناقصات به میزان 500 دلار به ازای هر تن بوده و این پیشنهادات نسبت به قیمت های اعلام شده توسط کارخانجات بسیار پایین تر می باشد بنابراین فعالیت در بازار صادراتی این کشور برای خرید میلگرد افت شدیدی داشته است.

به دنبال همین روند فعالیت در بازار ایران نیز کاهش یافته و قیمت میلگرد اصفهان در برخی مبادی طی هفته گذشته کاهش یافته است. فعالان بازار معتقدند که معاملات بایستی به گونه ای صورت گیرد که قیمت میلگرد در آن ها به میزان 535-520 دلار به ازای هر تن باشد. پیش بینی ها حاکی از آن است که تامین کنندگان میلگرد در شمال چین میزان موجودی خود را طی هفته های آینده افزایش خواهند داد. بنابراین به نظر می رسد که قیمت میلگرد طی هفته های آینده افزایش یابد.

شمش نیز در این منطقه به قیمت 3660 یوان به ازای هر تن معامله شده است که این قیمت شامل مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت شمش نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است و این قیمت می تواند بر قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانجات نیز تاثیرگذار باشد. بیشترین معاملات صورت گرفته برای خرید میلگرد به قیمت 3744 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 9 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است.

آرامش در بازار میلگرد لهستان

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است که به گفته منابع خبری علت این امر محدودیت میزان تقاضا در بازار خرید این محصول بوده است. در شروع هفته گذشته این کشور در تعطیلات به سر می برد و در نتیجه این امر میزان تقاضا در بازار این کشور نیز افت شدیدی داشته است. بنابراین تحولات اخیر بر قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان تاثیر بسزایی داشته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور به میزان 2360-2320 زلوته (649-638 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس قیمت های قابل اجرا و پیشنهادات شنیده شده در بازار داخلی این کشور می باشد. هم چنین پیشنهادات رسمی شنیده شده برای قیمت میلگرد در این بازار به میزان 2400-2350 زلوته به ازای هر تن بوده که هزینه تخمینی حمل و نقل این کالا نیز حدودا به میزان 30-10 زلوته به ازای هر تن گزارش شده است.

به گفته منابع خبری هفته آینده کارخانجات تولید فولاد این کشور بایستی قیمت قراضه آهنی خود را تنظیم کنند. انتظار می رود که قیمت این محصول طی هفته های آینده به دنبال افزایش در بازار جهانی اندکی افزایش یابد. بنابراین پیش بینی می شود که قیمت میلگرد نیز به دنبال افزایش قیمت قراضه آهنی در این کشور افزایش یابد. ارزیابی ها از قیمت قراضه آهنی صادراتی به ترکیه به میزان 3/2 درصد تا اواسط ماه اکتبر افزایش یافته است و حدودا به میزان 02/302 دلار به ازای هر تن رسیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0