0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد ایتالیایی به دلیل آغاز فصل تعطیلات

قیمت میلگرد در بازار ایتالیا با توجه به شروع تعطیلات تابستان هنوز کم است، اما تولیدکنندگان داخلی قیمت آن را افزایش داده اند. معامله گران در اواخر ماه اوت میلگرد را به قیمت عمده عرضه می کنند. شرکت کنندگان در بازار هم انتظار دارند قیمت میلگرد بعد از تعطیلات افزایش یابد. قیمت پیشنهاد شده برای میلگرد ایتالیایی به مبلغ ۲۰ تا ۳۰ یورو در هر تن در طول دو هفته ی اخیر بوده است که به دلیل هزینه های بالای تولید به طور عمده افزایش یافته است.

قیمت های مربوط به قراضه، در حدود ۲۲۰-۲۳۰ یورو در هر تن EXW معادل (EUR 485-490 یورو در هر تن)، است که بر روی قیمت میلگرد کلاس B450C، باضخامت ۱۲ میلی متر تاثیر می گذارد. گرچه اکثر تولید کنندگان محلی به بازار بازگشته اند، اما فعالیت خرید میلگرد بسیار کم است و فقط حجم کمی تا به حال خریداری شده است. یکی از منابع خبری داخلی به متال اکسپرت گفت: “حتی اگر کارخانه ها در انتظار افزایش قیمت ها باشند، باز هم باید در حال تلاش برای درک آن چه رقبای خود انجام می دهند و مشتریان خود انتظار دارند، باشند.

مشتریان اروپایی نیز تنها مقادیر کمی میلگرد را خریداری می کنند زیرا هنوز به کاهش قیمت میلگرد در بازار امید دارند. به طور خاص، برای خریداران آلمانی، قیمت ها در سطح ۵۳۰ یورو در هر تن CPT قرار دارد. شرکت کنندگان بر این باورند که قیمت میلگرد ممکن است دوباره با افزایش میزان تقاضا بهبود یابد. یکی از معامله گران می گوید: “اگر همه چیز به خوبی پیش رود، تولید کنندگان در هفته آینده قیمت هایی بالاتر از امروز را بدای فروش میلگرد اعلام می کنند.

ثابت ماندن قیمت میلگرد ایالات متحده به دلیل کاهش میزان خرید این محصول

قیمت میلگرد وارداتی ایالات متحده در این هفته پایدار بود، زیرا قیمت های پیشنهادی معامله گران ایالات متحده پایین تر از قیمت واردات است. یکی از منابع ایالات متحده آمریکا می گوید، “بازار میلگرد در واقع آرام است و برخی از مشتریان در انتظار کاهش هر چه بیشتر قیمت سیم میلگرد هستند و به همین دلیل هیچ علاقه ای به خرید این محصول با حجم انبوه وجود ندارد. منابع نفتی اظهار داشتند که در ماه اوت قیمت میلگرد ایالات متحده ی آمریکا تا حدود ۲۶ تا ۲۷ دلار به ازای هر صد هزار دلار کاهش پیدا کرد و به قیمت ۵۲۰ تا ۵۴۰ دلار به ازای هر تن رسید.

قیمت میلگرد برای معامله گران ایالات متحده  ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت های قبلی معادل (۳۹۰ تا ۳۹۵ دلار به ازای هر تن) افزایش داشته است. این در حالی است که قیمت میلگرد روسیه و اوکراین به مبلغ ۴۲۵-۴۳۵ دلار در هر تن (۳۸۶ تا ۳۹۵ دلار در هر تن) نزدیک شده است. با این حال، با وجود این قیمت ها فعالیت کمی در زمینه ی واردات وجود دارد. یکی از معامله گران در مورد میلگرد کشورهای مستقل مشترک المنافع گفت: “قیمت هایی که ما در حال حاضر نقل قول می کنیم، برای تحویل سفارشات در ماه نوامبر بوده است.” “کسی چه می داند که در ماه نوامبر سال آینده قیمت کالاهای داخلی و یا هر کشور دیگری چگونه خواهد بود”.

بازار واردات میلگرد آمریکا

وی علاوه بر این گفت: برداشت من این است که بازار برخی از اوقات دارای ثبات قیمت بوده است. من به تحقیقات مربوط به واردات میلگرد در سال ۲۰۱۷ بیشتر علاقه مند هستم. او افزود که در سال جاری سفارشات بیشتری ارائه خواهد شد. در ایالات متحده، قیمت میلگرد تولید شده نزدیک به ۲۲٫۵۰ دلار به ازای هر کیلو وات (۴۵۰ دلار به ازای هر تن)، اما گسترش میلگردهای وارداتی با این قیمت به سادگی و با قیمت بسیار پایین انجام می شود. این کشور اخیرا سفارشات دریایی خود را متوقف کرده است و تنها به واردات میلگرد بسنده  می کند.

حتی واردات این محصول تا ۱۵۰۰ تن به صورت یکجا هم وجود دارد. یکی از معامله گران ایالات متحده آمریکا گفت: “همه در حال حاضر منتظر مشخص شدن روند بازار هستند.”واردات مداوم در حال انجام است؛  و قیمت ها در مواردی کاهش داشته اند. آنها در تلاش هستند که روند بازار را تقویت کنند. خریداران می توانند مواد زیادی را در داخل کشور تولید کنند و سود آوری داشته باشند، چرا که قیمت های داخلی هنوز به شدت تحت تاثیر بازار واردات قرار نگرفته است.

طبق ارزیابی نشریه ی  AMM  برای واردات محصولات فولادی، قیمت میلگرد ۳۹۵-۴۰۸ دلار به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت های دو هفته ی گذشته، معادل (۴۳۵-۴۵۰ دلار برای هر تن)، بدون تغییر باقی ماند. قیمت میلگرد وارداتی ترکیه نیز در آخرین خرید بزرگ از ساحل شرقی ایالات متحده ۱۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافت.

قیمت میلگرد اصفهان

در راستای بازار داخلی قویتر قیمت میلگرد اصفهان در بازار صادراتی افزایش یافت

در طول هفته گذشته ، قیمت میلگرد اصفهان در بازار صادراتی افزایش یافت، بطوریکه فروشندگان پیشنهادات خود را در میان قیمتهای  شدید بازار داخلی افزایش دادند. قیمت های پایه معاملات محموله های صادراتی در ماه های ژانویه و فوریه برای میلگرد اصفهان ، در روز چهارشنبه ۱۴ نوامبر ، درهر تن افزایش قیمت داشته است. قیمت میلگرد اصفهان پیشنهادی پایه برای محموله های صادراتی در ماه های ژانویه و فوریه برای همان محصول، افزایش قیمت میلگرد اصفهان هفته به هفته داشته است. منابع می گویند که در میان یک بازار داخلی مقاوم،  قیمت صادرات کالا خیلی سریع بالا می رود  و هر روز تغییر می کند.

گفته می شود که شرکت ” میلگرد ذوب آهن ”  که مهمترین تولید کننده و صادر کننده میلگرد اصفهان می باشد، در این هفته نزدیک به ۵۰۰ دلار در هر تن فوب، معاملات داشته  است. با این حال، شنیده می شود که این شرکت روز چهارشنبه پیشنهادات خود را در انتظار قیمت میلگرد اصفهان بالاتر متوقف کرده است. خریداران خارج ازاصفهان به بازار بازگشته اند زیرا هیچ نشانه ای از این که قیمت میلگرد اصفهان در هر زمان ممکن است به قیمت های قبلی میلگرد اصفهان  بازخواهند گشت ، وجود ندارد.

بازار صادراتی میلگرد اصفهان

منابع بازار می گویند چندین سفارش را در اواخر ماه ژانویه رزرو شده است، در حالیکه یک شرکت بازرگانی مستقر در اصفهان می گوید: “من قیمتی بالا را برای هر تن میلگرد اصفهان به خریداران پیشنهاد داده ام اما تولیدکنندگان در این زمان تمایلی به قبول آن ندارند. وی معتقد است که تولید کنندگان تنها به در نظرگیری پیشنهاد قیمت هایی کمتر از این را برای هر تن میلگرد اصفهان تمایل دارند. وی افزود: قیمت صادراتی را که ۳۰ دلار برای هر تن پایین تر است را قبول کند. این شرکت نورد سازی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد اصفهان است که در استان بوشهر می باشد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری