0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بالا ماندن قیمت ورق سیاه چین با وجود معاملات کم

قیمت ورق سیاه صادراتی چین همچنان تقویت می شود، که با افزایش قیمت داخلی شمش و معاملات آتی در اواخر ماه ، این افزایش قیمت برای ورق سیاه ، مورد تأیید قرار گرفت. با  این حال تجارت در مقاصد خارجی و بازار داخلی کم می باشد. در حال حاضر شركتهای فولادسازی چين ، قیمت ورق سیاه را با مبلغ 590 تا 600 دلار در هر تن برای محموله عرضه می كنند كه نسبت به هفته گذشته که  590 تا 600 دلار در هر تن بوده ، کمی افزایش قیمت داشته است.

تمام قیمت ها بر اساس وزن واقعی ارائه می شوند. اکثریت تولیدکنندگان قیمت ورق سیاه خود را در حدود 590 دلار در هر تن تنظیم می کنند. به طور خاص، گروه شاگنگ ، قیمت ورق سیاه خود را در سطح  600 دلار در هر تن حفظ کرده است. با این حال، تعدادی از کارخانه های چینی  در حال حاضر آماده  فروش ورق سیاه به خارج از نیستند. شرکت فولاد بیتای، محموله خود را به  فروش رسانده است و هم اکنون فروش خود را  موقتاً متوقف کرده است.

شرکت فولاد جینکسی هیچ قیمتی را برای سفارشات ورق سیاه خود تنظیم نمی کند. علاوه بر این، با توجه به منابع بازار، قیمت ورق سیاه برخی از کارخانه ها نیز بسیار بالا است، و حتی اگر ضعف تقاضای فصلی را در نظر بگیریم، در حال حاضر درآمد در بازار داخلی بسیار بیشتر از صادرات می باشد.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

در همین حال، یکی از منابع تجاری به متال اکسپرت گفت: ”  از سوی معامله گران در بازار که بارهای بلند مدت را تحویل داده و سعی دارند سود خود را به دست آورند، پیشنهادات قیمت ورق سیاه پایین می باشد.”  با این وجود، به دلیل کمبود تقاضا در میان فصل بارانی در جنوب شرقی آسیا و قیمت غیر قابل قبول برای مشتریان، گفته می شود که اخیراً هیچ معامله ای انجام نگرفته است.

با این حال، انتظار می رود که قیمت ورق سیاه صادراتی و همچنین شمش که  در طول یک هفته از شروع دوره تعمیرات به  ترتیب 11 دلار در هر تن (72 یوان در هر تن) و 13 دلار در هر تن (89 یوان  در هر تن ) افزایش قیمت داشته اند، فعلاً ثابت باقی بمانند.به نوبه خود، قیمت ورق سیاه در بورس شانگهای در مدت مشابه به 21 دلار در هر تن رسید (141 یوان در هر تن) رسید.

قیمت ورق سیاه مرکزآهن

صادرات  موفق ورق سیاه مصر و واردات آرام

در حالی که فعالیت تجاری در بازار ورق سیاه واردات مصر کم است، این کشور موفق به پاسخگویی به تقاضای مشتریان خارجی شده است و معاملات صادراتی زیادی را انجام داده است. شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که مصر در فروش ورق سیاه ، به ویژه با توجه به تقاضای داخلی خوب در بازار ، فعال بماند.

خریدارانی از جنوب شرقی آسیا هنوز به ورق سیاه مصر علاقه مند هستند. در نتیجه، مصر حداقل 20.000 تن ورق سیاه را به قیمتی در حدود 590 تا600 دلار در هر تن فوب ، در طول دو هفته گذشته فروخته است. علاوه بر این، متال اکسپرت متذکر شد که شرکت کنندگان در بازار فروش حدود 10.000 تن ورق سیاه 1.2 میلیمتری را به عربستان سعودی در حدود قیمت  590تا 600 دلار در هر تن جده تأیید کرده اند.

قیمت ورق سیاه فعلی که از بزرگترین  مرکز تولیدکننده فولاد یعنی شرکت ایز استیل ارائه می شود، برای ورق سیاه 1.96 تا 12.7 میلیمتری به مبلغ 600 دلار در هر تن برای محموله می باشد . قیمت ورق سیاه 1.2 میلی متری  40 دلار در هر تن است.

کاهش میزان تقاضا خرید ورق سیاه

در بخش واردات تقاضا همچنان کم است. متال اکسپرت می گوید هفته گذشته پیشنهاد قیمت ورق سیاه از سوی روسیه در حدود 590 تا 600دلار در هر تن ، عرضه ارائه شد. معاملات انجام شده در هفته گذشته  10.000 تا 15.000 تن بود که معاملات ورق سیاه با قیمت ذکر شده منعقد گردیدند. در همین حال، خریداران اظهار داشتند که پیشنهادات جدید قیمت ورق سیاه روسیه با افزایش 10 تا 15 دلار ارائه شدند.

در حال حاضر شرکت ایزاستیل ورق سیاه را با قیمت 600 دلار در هر تن ( 10.177 پوند در هر تن کارهای سابق ) با 13٪ مالیات بر ارزش افزوده، ارائه می دهد. فعالان  بازار داخلی می گویند که  بازار ورق سیاه عموماً آرام بوده است و برخی از معاملات کوچک در سطح معین  بسته شده اند. شرکت کنندگان در بازار پیش بینی می کنند که فعالیت کسب و کار در بخش واردات در کوتاه مدت، به آرامی پیش برود. در همین حال، با توجه به فعالان بازار داخلی، مصر پس از پایان دوره تعطیلات، شاهد افزایش فعالیت در بازارهای صادراتی ورق سیاه خواهد بود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0