0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت سنگ آهن وارداتی در چین

در طی هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین روند نزولی داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. در همین حال قیمت سنگ آهن داخلی در استان لیائونینگ و تانگ شان کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری نیز پایین بوده است. در حال حاضر قیمت سنگ آهن هند با خلوص 5/63 درصد تنی 6/69 دلار در بندر گینگ دائو به فروش می رسد.

در همین حال قیمت سنگ اهن کنسانتره داخلی با خلوص 66 درصد تنی 88 دلار در تانگ شان و تنی 89 دلار در شهر بی پیائو استان لیائونینگ با احتساب مالیات بر ارزش افزوده به فروش می رسد. قیمت سنگ آهن داخلی و وارداتی چین به طور میانگین 70 دلار به ازای هر تن بوده است. در طی هفته گذشته تنش های آمریکا و چین تاثیر منفی بر قیمت سنگ آهن و فولاد بازار چین گذاشته است.

بیشتر تجار هنوز اقدام به خرید سنگ آهن وارداتی نکرده اند در حالی که برخی از تولیدکنندگان آهن آلات به دلیل موجودی بالای انبارهای سنگ آهن خود با هدف کاهش موجودی انبارها خرید خود را به تعویق انداخته اند.

در هر حال قیمت سنگ آهن های وارداتی در بنادر چین به نظر نمی رسد در دوره افزایش چشم گیری داشته باشد. به علاوه تولیدکنندگان فولاد در حال افزایش میزان تولید هستند که این امر باعث افزایش تقاضای سنگ آهن وارداتی می شود انتظار می رود قیمت سنگ آهن وارداتی در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

افزایش موجودی انبارهای محصولات فولادی در چین

به گزارش انجمن آهن و فولاد چین در 28 مارس سال جاری موجودی انبارهای پیج محصول عمده فولادی در چین مجموعا 37/14 میلیون تن بوده که افزایش 09/4 میلیون تنی و 8/39 درصدی ماهانه داشته است.

موجودی انبارهای ورق سیاه ، ورق سرد، سیم مفتولی و میلگرد به ترتیب 08/2 میلیون تن، 85/1 میلیون تن، 23/1 میلیون تن، 02/3 میلیون تن و 26/7 میلیون تن بوده که افزایش 4/15 درصدی، 8/12 درصدی، 3/2 درصدی، 7/56 درصدی و 9/46 درصدی ماهانه داشته است.

افزایش قیمت سیم مفتولی و میلگرد بازار داخلی چین

در طی هفته جاری میانگین قیمت روز میلگرد و قیمت سیم مفتولی بازار داخلی چین افزایش چشم گیری نسبت به هفته گذشته داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. قیمت آتی میلگرد در بازار بورس شانگهای تنی 532 دلار بوده که افزایش 25 دلاری نسبت به هفته گذشته داشته است.

میانگین قیمت میلگرد و قیمت سیم آرماتوربندی به میزان 700 و 600 دلار به ازای هر تن بوده است. در اوایل هفته گذشته به دلیل کاهش شدید قیمت روز میلگرد و سیم مفتولی در هفته گذشته جو نامساعدی بر بازار چیره شد که تاثیر منفی بر بازار داخلی گذاشت. در اواخر هفته گذشته تقاضا افزایش یافت موجودی انبارها کاهش پیدا کرد.

در حالی که قیمت آتی میلگرد در چین افزایش داشت با توجه به تمام فاکتورهای موجود قیمت روز میلگرد و مفتول بازار داخلی چین روند افزایشی پیدا کرده است. انتظار می رود قیمت میلگرد و مفتول بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند افزایش داشته باشد.

در نوسانات قیمت ورق سیاه در بورس شانگهای شاخص داخلی آن در بازار نقدی چین تقریبا بدون تغییر باقی ماند. به گزارش متال بولتن 4 آوریل قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزایش 20 یوان نسبت به روز قبل 3850 تا 3900 يوان و در شمال چين ( تيانجین) بدون تغییر نسبت به روز گذشته به 3840 تا 3870 يوان رسيد.

به دلیل نوسانات قیمت فعالان بازار جانب احتیاط را در خرید های خود در پیش گرفتند. در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با 15 یوان افزایش نسبت به روز قبل به 3713 یوان رسید. امروز هر1 دلار برابر با 6.30 یوان می باشد.

نوسانات بازار صادراتی

 شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزایش 0.80 دلارنسبت به روز قبل به 579.55 دلار FOB رسید. پیشنهادهای فروش بیشتر فولاد سازهای چین بدون تغییر نسبت به دیروز تا 590 تا 595 دلار FOB بود. به نقل از یکی از فولادسازها امروز تقاضای خرید از سوی مشتریان خارجی افزایش یافت اما سفارشی به ثبت نرسید.

به گفته یکی از تجار شانگهای یکی از فولادسازها فروش 20000 تن ورق سیاه را به قیمت 565 دلار FOB به ویتنام نهایی کرد. البته این محموله به دلیل عدم تطابق کیفی محصول با استانداردهای مورد نیاز با قیمت پایین تر از دیگر تولید کننده ها به فروش رسیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0