0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آمادگی برخی از تأمین کنندگان برای توافق با قیمت ورق کرکره جنوب شرقی آسیا

نشانه های روند نزولی قیمت ورق کرکره این هفته با ظهور کارخانه های چینی و تولیدکنندگان داخلی در بازار ورق کرکره جنوب شرقی آسیا آغاز گردید، چرا که آنها به منظور جذب مشتریان ، به دادن تخفیف روی می آورند. با این حال ، با توجه به افزایش شدید در هفته گذشته ، محدوده قیمت کلی بدون تغییر باقی ماند.

پیشنهادات قیمت ورق کرکره در جنوب آسیا در حدود ۵۴۰ تا ۵۶۰ دلار در هر تن CFR برای محموله ماه اکتبر ثبت شده است، که در مقایسه با هفته گذشته تغییری نکرده است. تقاضا متوسط است و برخی از پیشنهادات پذیرفته شده اند. شرکت Intra-ASEAN  ورق کرکره را به فیلیپین، تایلند و اندونزی در حدود قیمت  ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار در هر تن CFR از تایلند و ویتنام (کمتر از ۵-۱۰ دلار در هر تن w-o-w) برای محموله سپتامبرو اکتبر عرضه داشت.

با توجه به اظهارات شرکت کنندگان در بازار، قیمت ها بیش از حد افزایش یافته و عرضه کنندگان برای جذب خریداران به دادن تخفیف روی آورده اند. به گفته شرکت کنندگان در بازار فیلیپین به کارشناس فلزات، “وضعیت بازار از لحاظ ساخت و ساز آرام می باشد، که باعث کاهش قیمت ها می شود.” با این حال، هیچ معامله جدیدی انجام نشده است و خریداران منتظرند که پیشنهادات بهتر شود. سطح قیمت کنونی ورق کرکره احتمالاً به زودی در فیلیپین قابل قبول خواهد شد.

تضعیف بازار ورق کرکره کشور چین

کارخانه های چینی نیز شروع به دادن تخفیف نموده اند زیرا بازار داخلی نشانه هایی از تضعیف را نشان می دهد.گفته می شود که پیشنهادات از سوی تولید کنندگان برای ورق کرکره در حدود ۵۵۰ تا ۵۵۵ دلار در هر تن CFR( 540 تا ۵۴۵ دلار در هر تن FOB) ارائه می شود، که حداقل ۲۰ دلار در هر تن کمتر از هفته گذشته می باشد.

با این وجود، تمام عرضه کنندگان آماده کاهش قیمت ورق کرکره نیستند، اخیراً برخی از مواد رزرو شده اند. محصولات نیمه تمام از ژاپن طی یک هفته ۵ تا ۱۵ دلار در هر تن افزایش قیمت ورق کرکره داشت و به ۵۶۰ دلار در هر تن CFR در فیلیپین رسید. پیشنهادات از روسیه به مبلغ ۵۵۵ تا ۵۶۰ دلار در هر تن CFR عرضه شد که از ۱۰ تا ۱۵ دلار به ازای هر تخصیص افزایش داشته است.

افزایش قیمت ورق کرکره صادراتی هند

کارخانه های هند با توجه به قیمت  سفارش خوب و تقاضای قوی در بازار داخلی، افزایش قیمت ورق کرکره صادراتی را افزایش دادند.

پیشنهادات رسمی از تأمین کنندگان ورق کرکره هند با قیمت ۶۰۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن فوب برآورد گردید که ۵ تا ۱۰ دلار در هر تن در هفته افزایش داشته است. یک تأمین کننده به کارشناس فلزات  گفت: “کارخانه ها برای کاهش قیمت آماده نیستند چون آنها رزرو سفارش های خود را کامل کرده اند، مشتریان آمادگی پرداخت هزینه های بالاتر را ندارند، زیرا آنها احساس می کنند که قیمت ها خیلی بالا هستند و سطح قیمت بازار ممکن است کاهش یابد.”

شاخص ها در اروپا همچنان افزایش پیدا کردند وقیمت ورق کرکره به ۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن FOB رسید ، که ۵ دلار در هر هفته افزایش یافته است. از آنجایی که شکاف بین واردات و قیمت های داخلی قابل توجه نیست، بیشتر خریداران اروپایی ترجیح می دهند که مواد داخلی را خریداری کنند.

خریداران خاورمیانه پیشنهاداتی در حدود ۶۰۰ دلار در هر تن CFR  (۶۲۰دلار در هر تن FOB) برای ورق کرکره هند دریافت کردند. گفته می شود که معامله بزرگی در پایان هفته گذشته در حدود ۶۰۰ دلار در هر تن FOB برای امارات متحده عربی انجام شده است.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

قیمت ورق کرکره در معاملات اخیر

پیشنهادات محموله ورق کرکره برای خاور دور به قیمت ۶۰۰ تا ۶۰۵  تن در فوب ( ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار در تن CFR ) برای محموله ماه اکتبر برآورد گردید.، که تقریباً همان سطح قیمت هفته گذشته بود. شایان ذکر است که سطح قیمت قابل اجرا برای ویتنام در حدود ۱۰ دلار کمتر است، بنابراین هیچ معامله ای انجام  نشده است. شرکت فولاد تاتا حدود ۵٫۰۰۰ تا ۶٫۰۰۰ تن ورق کرکره را با حدود قیمت ۵۹۵ دلار در هر تن FOB  (۶۱۵دلار در هر تن CFR) به مالزی اختصاص داد.

در بازار داخلی، کارخانه های هند می توانند از ۵۰۰ تا ۱۰۰۰  INR در تن ، با توجه به ارزش معامله های گران قیمت ورق کرکره و بسیاری از پیشنهادات در بازار،به مشتری تخفیف دهند. شایعاتی در مورد افزایش قیمت ورق کرکره تا INR 2000 / t از ۱ اکتبر ۲۰۱۷ وجود دارد.

عدم تمایل کارخانه های ژاپنی به صادرات ورق کرکره در میان تقاضای قوی داخلی

صادرکنندگان ورق کرکره ژاپن ،با توجه به تقاضای قوی در بازار داخلی و حجم محدود صادرات، به تدریج قیمتها را افزایش می دهند. تمایل به صعود در آینده نزدیک ادامه خواهد داشت. کارخانه های ژاپنی تقریبا تمام مواد را برای محموله ماه اکتبر فروخته اند. آخرین پیشنهادات در حدود ۶۰۵ دلار در هر تن فوب بود،که ۵ دلار در هر تن بالاتر از سطح دو هفته پیش بود. با توجه به اظهارات شرکت کنندگان بازار، پیشنهادات صادراتی کارخانه ها به دلیل تقاضای قوی داخلی که برای تأمین کنندگان ژاپنی در اولویت قرار دارد، بسیار محدود است.

قیمت محموله ورق کرکره ماه نوامبر هنوز در حال بررسی است. کارشناس فلزات یادآور شد که تولیدکنندگان قصد دارند قیمت ها را با قیمت تقریبی ۴۰ دلار در هر تن  افزایش دهند م به قیمت هدف ۶۳۰ تا ۶۳۰ دلار در هر تن فوب (۶۴۰ تا ۶۶۰ دلار در هر تن CFR SE آسیا)  دست یابند.

تقاضا هنوز در آسیای جنوب شرقی، به ویژه در ویتنام دیده می شود. اگرچه پیشنهادات رسمی از ژاپن برای مشتریان بسیار زیاد است (۶۲۵ دلار در هر تن CFR یا ۶۰۵ دلار در هر تن FOB)، برخی از تخفیف ها از سوی معامله گران می توانند فعالیت تجاری را تحریک کنند.گفته می شود که قیمت معاملات ورق کرکره در ماه اکتبر در حدود ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن فوب (۶۱۰ تا ۶۲۰ دلار در هر تن CFR) بوده است.

واردات این مواد از چین تا حدودی محدود است، زیرا تعدادی از کارخانه ها برای تعمیرات تعطیل هستند و بازار محلی هنوز هم برای تولید کنندگان جذاب تر است، بنابراین مشتریان تلاش می کنند تا تخصیص بیشتری از کشورهای دیگر از جمله ژاپن دریافت کنند.

افزایش قیمت ورق کرکره در آلمان، پس از واردات

انتظار می رود که قیمت ورق کرکره آلمان در طی دو هفته افزایش یابد زیرا پیشنهادات خرید ارزان و محدود هستند.به همین علت قیمت ها ممکن است افزایش یابند.

پیشنهادات ورق کرکره داخلی از ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن افزایش یافت و به ۵۴۰ تا ۵۶۰ دلار در هر تنEXW رسید؛ برهمین مبنا، تحویل نوامبر و دسامبر طی یک دوره دو هفته ای، تاکتیک های افزایش قیمت را برای عرضه کنندگان خارجی بازتاب می کند. تقاضا متوسط ​​است. یک معامله گر آلمانی می گوید: “معاملات به طور متوسط ​​بر اساس قیمتی بین ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار در هر تن EXW انجام می گیرند.

در همان زمان، قیمت ورق کرکره وارداتی اتحادیه اروپا و کشورهای جهان سوم به آلمان تا اوایل ماه آگوست در میان اصول قوی در بازارهای بین المللی و داخلی ، ۲۰ تا  دلار در تن۳۰ افزایش یافته است. علاوه بر این، با تصمیم گیری در مورد مقررات ضد دامپینگ  در واردات ورق کرکره از برزیل، ایران، روسیه و اوکراین، انتظار می رود در اوایل ماه اکتبر، فرصت های بیشتری برای تامین کنندگان هند و ترکیه برای صعود وجود داشته  باشد.

شایع شده  که تصمیم گیری در مورد پرونده تجارت ممکن است به مدت چند ماه به تعویق بیفتد، اما این اطلاعات تأیید نشده است.یک منبع نزدیک به این موضوع به کارشناس فلزات گزارش داد: “تا کنون هیچ چیز تغییر نکرده است. این اقدامات تا اوایل ماه اکتبر باید در نظر گرفته شوند. این مهلت رسیدگی به این پرونده است و قابل تمدید نیست. “

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری