0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

موج افزایش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین

قیمت ورق سیاه در روز 21 ماه نوامبر در بازار داخلی کشور چین روند صعودی داشته است چراکه در حال حاضر جو بازار بسیار رونق یافته است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور چین به میزان 4140-4120 یوان (623-620 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 60 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. در شمال چین نیز قیمت ورق سیاه به میزان 4130-4090 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 70-50 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

دو کارخانه واقع در تانگشان نیز اعلام کرده اند که تصمیم دارند در ماه سپتامبر میزان تولید ورق سیاه را به میزان 50-30 درصد افزایش دهند چراکه در حال حاضر به علت بازرسی های زیست محیطی بسیاری از کارخانجات واقع در شمال چین محدودیت تولید داشته و برخی دیگر ناچار به افزایش میزان تولید خود می باشند. این امر سبب خوش بینی های زیادی در بازار آهن آلات چین گشته است. جو مثبت بازار کشور چین هم چنین سبب افزایش میزان فعالیت در این بازار گشته است. هم چنین با افزایش قیمت ورق سیاه میزان تمایل خریداران به خرید این محصول نیز افزایش یافته است. با این حال برخی نسبت به جو بازار طی روزهای اخیر نگران می باشند.

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 552 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 3 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. 21 نوامبر دومین روز رونق در بازار ورق سیاه چین بوده است و صادرکنندگان سعی در رونق بازار خود داشته اند. در حال حاضر قیمت ورق سیاه در بازار صادراتی کشور چین به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن بوده است.

پیشنهادات کارخانجات چین برای قیمت ورق سیاه

این در حالی است که هفته قبل از آن قیمت این محصول به میزان 555-545 دلار به ازای هر تن بوده است. بنابراین طی روزهای جاری شاهد افزایش قیمت ورق سیاه صادراتی به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن بوده ایم. با این حال بازار صادراتی ورق سیاه چین هم چنان آرام می باشد چراکه کشورهای خارجی هنوز نتوانسته اند این افزایش قیمت را به درستی قبول کنند. یکی از کارخانجات واقع در چین که پیشنهاد قیمت ورق سیاه صادراتی خود را هم چنان به میزان 560 دلار به ازای هر تن ثابت نگه داشته است هنوز موفق نشده محصول تولیدی خود را به فروش برساند.

وجود قیمت پیشنهادی پایین تر از سوی کشورهای ویتنام، هند و کره جنوبی سبب بی رونق شدن بازار صادراتی کشور چین گشته است. بنابراین میزان تمایل به بازار صادراتی چین در حال حاضر کاهش یافته و این امر سبب شده است که بازار داخلی رونق یافته ولی بازار صادراتی هم چنان کم رنگ باشد. بیشترین معاملات صورت گرفته برای ورق سیاه در محدوده قیمت 3863 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 57 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

ورق سیاه مرکزآهن

ثبات قیمت ورق سیاه وارداتی جنوب آمریکا به دنبال تغییرات بازار چین

طی هفته جاری قیمت ورق سیاه وارداتی آمریکای جنوبی به طور چشمگیری ثابت بوده است . به گفته منابع خبری علت این امر تردیدهای موجود در مورد تاثیرات فصل زمستان بر کاهش میزان تولید در کشور چین می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی آمریکای جنوبی تا تاریخ 17 ماه نوامبر به میزان 585-580 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت این محصول طی هفته قبل از آن به میزان 585-575 دلار به ازای هر تن بوده است.

در همین زمان، ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به آمریکای جنوبی نیز به نسبتا افزایش یافته و از قیمت 685-680 دلار به ازای هر تن به میزان 685-675 دلار به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت ورق سرد وارداتی به میزان 620-615 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. قیمت این محصول طی هفته قبل از آن به میزان 625-620 دلار به ازای هر تن بوده و در حال حاضر شاهد روند افزایشی قیمت آن می باشیم. پیشنهادات فروش انواع ورق فولادی کشور چین به کشورهای شیلی و کلمبیا بوده است که قیمت این محصولات در بازار داخلی آن ها عمدتا ثابت بوده است.

این در حالی است که در حال حاضر فعالیت خرید ورق در بازار این کشورها پایین بوده و تمامی خریداران در انتظار تعیین روند قیمت ها در چین می باشند . کشور چین در حال حاضر به علت فرا رسیدن فصل سرما تولید اکثر کارخانجات خود را کاهش داده و بازار جهانی در انتظار روند تعیین قیمت ها می باشند. فرا رسیدن فصل زمستان در کشور چین ممکن است سبب کاهش میزان فعالیت ساخت و ساز گشته که بر قیمت های پیشنهادی کارخانجات چین تاثیرگذار می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0