تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

افزایش قیمت میلگرد وارداتی سنگاپور به دنبال غیاب پیشنهادات کشور ترکیه

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

تحلیل بازار خرید میلگرد وارداتی کشور ترکیه

قیمت میلگرد وارداتی کشور سنگاپور از ابتدای ماه نوامبر به تدریج روند افزایشی را دنبال کرده است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان کالای ارزان قیمت پیشنهادی از سوی کشور ترکیه بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا (که عموما براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است) به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده ماه قبل به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

قیمت میلگرد وارداتی به این منطقه در ماه اکتبر به میزان ۵۴۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده بود. به گفته منابع خبری قیمت میلگرد پیشنهادی از کشور چین و هند به سنگاپور به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است. تاجران قیمت میلگرد پیشنهادی خود به سنگاپور را به میزان ۵۳۵-۵۳۰ دلار به ازای هر تن گزارش کرده اند در حالی که کارخانجات قیمت پیشنهادی خود را به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

پس از آخرین محموله از میلگرد که کشور ترکیه به سنگاپور به فروش رساند تاکنون این کشور هیچ پیشنهادی برای قیمت میلگرد صادراتی خود به سنگاپور اعلام نکرده است و در حال حاضر در بازار وارداتی این کشور حضور ندارد. آخرین قیمت اعلام شده برای فروش میلگرد از ترکیه به سنگاپور به میزان ۵۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده بود. به گفته منابع خبری یکی از تاجران محموله ای به ظرفیت ۳۰۰۰ تن میلگرد را در اوایل ماه نوامبر به فروش رسانده است  که قیمت میلگرد پیشنهادی این محموله به میزان ۵۳۶ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

حتما بخوانید :  وضع تعرفه واردات از سوی کمیسیون اروپا بر میلگرد CIS

کاهش میزان تولید میلگرد چین در سال جاری

طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این محموله در ماه دسامبر به کشور سنگاپور وارد خواهد شد. خریداران عمده این محصول نیز قیمت میلگرد پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان ۵۱۰-۵۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند هرچند تاجران اعلام کرده اند که این قیمت بسیار پایین بوده و چندان کارآمد نمی باشد. این روند در کشور سنگاپور سبب نگرانی خریداران از خرید میلگرد شده است. در حال حاضر خریداران ترجیح می دهند که تا واضح شدن روند قیمت میلگرد در بازار وارداتی این کشور اقدام به خرید نکنند.

اعلامیه های کشور چین مبنی بر کاهش میزان تولید میلگرد از ماه نوامبر سال جاری تا ماه مارس سال آینده تاثیر زیادی بر بازار خرید میلگرد کشور سنگاپور نداشته است. بنابراین به نظر می رسد که میزان موجودی میلگرد در این کشور افزایش یافته و در حال حاضر کافی می باشد. میزان تقاضا برای خرید میلگرد وارداتی کشور سنگاپور در اوایل ماه نوامبر بسیار کم بوده است و خریداران چندان در بازار فعالیت نداشتند.

قیمت میلگرد اصفهان

تحلیل بازار مقاطع وارداتی کشور چین

تاجران هم چنان منتظر ثابت شدن روند قیمت میلگرد وارداتی در این کشور می باشند و در حال حاضر بازار تقریبا راکد می باشد. به گفته منابع خبری در حال حاضر فروش این محصولات در بازار داخلی کشور سنگاپور نیز نامساعد می باشد. با این حال تاجران هم چنان در تلاش می باشند که قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند. در بخش سیم مفتولی نیز، قیمت ها ثابت اعلام شده است و هیچ معامله جدی برای خرید این محصول شنیده نشده است.

حتما بخوانید :  قیمت آهن افزایش پیدا کرد

به گفته منابع خبری قیمت سیم مفتولی در این بازار به میزان ۵۷۰-۵۶۰ دلار به ازای هر تن می باشد در حالی که محموله هایی به قیمت ۵۷۰ دلار به ازای هر تن نیز پیشنهاد شده است. محموله های مستقیم که از کارخانجات نیز به فروش رسیده است به میزان ۵۸۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس فروش میلگرد به فیلیپین و ویتنام از سوی کشور چین می باشد به میزان ۵۷۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

افت قیمت میلگرد کشورهای مستقل اتحادیه ای در ماه نوامبر

قیمت میلگرد و سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای از اول ماه نوامبر کاهش یافته است. به گفته منابع خبری علت این امر کاهش میزان تقاضا در بازار خرید این منطقه و کاهش قیمت مقاطع در بازار داخلی کشور روسیه می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور روسیه به میزان ۳۰۲۰۰-۳۰۱۰۰ روبل (۵۲۱-۵۱۹ دلار) به ازای هر تن بوده است.

تضعیف قیمت شمش در بازار صادراتی این کشور در ماه نوامبر تاثیر منفی بر قیمت میلگرد این منطقه داشته است. ارزیابی ها از قیمت شمش به میزان ۴۸۲ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که قیمت اعلام شده در ماه اکتبر به میزان ۴۹۱ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین به گفته منابع خبری پیشنهادات قیمت میلگرد صادراتی روسیه و اوکراین به میزان ۵۲۰-۵۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است. محموله ای از میلگرد از کشور اوکراین به لبنان فروخته شده است که قیمت این محصول در معامله به میزان ۵۱۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

حتما بخوانید :  بازار فولاد در محاصره رکود

ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۵۱۵-۵۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی افزایش یافته است. هم چنین یک محموله از سیم مفتولی از کشور اوکراین به قیمت ۵۳۵ دلار به ازای هر تن به فروش رسیده است در حالی که محموله دیگری در غرب آفریقا به قیمت ۵۳۰ دلار به ازای هر تن فروخته شده است. پیشنهادات قیمت سیم مفتولی از اوکراین، روسیه و بلاروس نیز به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

 

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button