0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ارزیابی قیمت تیرآهن اصفهان نیمه دوم آبان ماه

قیمت تیرآهن اصفهان طی هفته گذشته هم چون سایر محصولات روندی ثابت را در پیش گرفته بود. قیمت تیرآهن 12 در روز نخست هفته گذشته به میزان 392000 تومان گزارش شده است و قیمت تیرآهن 14 نیز به میزان 426000 تومان بوده است. به گفته منابع خبری قیمت تیرآهن اصفهان در برخی از انبارهای اصفهان و تهران در روز 13 آبان تقریبا ثابت رصد شد اما سایزهای 14 تا 18 از خط و بصورت کیلویی؛ گویا با کمی کاهش قیمت اعلام شده است.

این در حالی است که طی هفته قبل از آن و در نیمه اول آبان ماه قیمت تیرآهن اصفهان در کارخانه ذوب آهن به طور متوسط برای سایزهای 18-14 به میزان 27300 ریال بوده است و در طی هفته قبل از آن هیچ تغییری نکرده است. بنابراین شروع هفته گذشته برای بازار تیرآهن شروعی آرام بوده است به طوری که تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه ثابت اعلام گردید.

و هم چنین تیرآهن ذوب آهن بارگیری از انبار با کاهش جزئی اعلام گردید. پس از آن موج کاهش قیمت با توجه به تعطیلی آخر هفته و شروع اربعین آغاز گردیده و قیمت تیرآهن اصفهان در روز یک شنبه 14 آبان ماه اندکی افت کرد. تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه با کاهش 5 تا 40 تومانی اعلام گردید. تیرآهن ذوب آهن بارگیری از انبار با کاهش جزئی اعلام گردید. در بخش میلگرد نیز روند کاهش قیمت از روز یک شنبه هفته گذشته آغاز گردید.

خرید تیرآهن اصفهان

تاثیر اربعین حسینی بر قیمت تیرآهن اصفهان

این روند در روز دوشنبه نیز ادامه یافته و قیمت تیرآهن اصفهان در روز دوشنبه در کارخانه ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار ثابت اعلام گردید. این در حالی است که در آخرین دقایق روز دوشنبه زمزمه هایی مبنی بر افزایش قیمت مقاطع شنیده شده بود ولی قیمت تیرآهن اصفهان از این امر مستثنی بوده است. با این وجود به دلیل نزدیک شدن به تعطیلات پایان هفته میزان تقاضا نیز افت کرده و قیمت این محصول روند کاهشی را در پیش گرفته بود.

هم چنین محدودیت های ترافیکی از عمده ترین عوامل افت قیمت ها بوده است. در روز سه شنبه هفته گذشته نیز تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار اصفهان با قیمت ثابت اعلام گردید. هم چنین در روز پایانی هفته گذشته تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار اصفهان با قیمت ثابت اعلام گردید. به گزارش منابع خبری در روز چهارشنبه قیمت محصولات فولاد بلند طی هفته گذشته روند نزولی داشته است و قیمت تیرآهن اصفهان نیز از ابتدای هفته کاهشی بوده است.

با شروع هفته جاری روند قیمت تیرآهن اصفهان هم چنان نزولی بوده و تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه با 10 تومان کاهش اعلام گردید. تیرآهن ذوب آهن بارگیری از انبار با افزایش 2000 تا 4000 تومانی در تیرآهن های سبک و با کاهش قیمت در تیر آهن های سنگین اعلام گردید. در روز یک شنبه هفته جاری نیز قیمت این محصول هم چنان نزولی بوده و قیمت تیرآهن اصفهان بارگیری از انبار با کاهش 2000 تا 5000 تومانی اعلام شد.

ارزیابی قیمت تیرآهن هفته گذشته

با این وجود فعالان بازار هم چنان به افزایش قیمت ها امیدوار بوده اند چراکه با شروع هفته جاری میزان تقاضا نیز افزایش یافته و پیش بینی می شد که قیمت تیرآهن اصفهان نیز روند صعودی را در پیش بگیرد. برخلاف این پیش بینی ها مشاهده شد که در روز دوشنبه هفته جاری قیمت تیرآهن تولیدی ذوب آهن هم چنان ثابت بوده و افزایشی در قیمت این محصول مشاهده نگردید. این در حالی است که در بخش میلگرد نیز اکثر کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کردند و برخی 5 تا 20 تومان افزایش قیمت داشتند.

در روز سه شنبه نیز قیمت تیرآهن اصفهان برخلاف پیش بینی های صورت گرفته نسبت به روز قبل ثابت بوده است و برای تیرآهن 12 به میزان 389000 تومان و در بخش تیرآهن 14 به میزان 430000 تومان بوده است. بنابراین در روز سه شنبه تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه ثابت اعلام گردید. این در حالی است که در روز چهارشنبه هفته جاری جرقه هایی از رشد قیمت این محصول و سایر محصولات آهن آلات در بازار داخلی مشاهده گردید.

در بازار بورس نیز از احتمال افزایش قیمت تیرآهن اصفهان خبر داده شد. نوسانات صورت گرفته در هفته جاری نتوانست باعث افزایش فراگیر در قیمت مقاطع و سایر محصولات گردد. بنابراین در روز چهارشنبه تیرآهن ذوب آهن بارگیری از انبار به صورت ثابت اعلام گردید. تیرآهن ذوب آهن بارگیری از کارخانه ثابت اعلام گردید.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0