0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت تیرآهن در بازار آهن آلات

روند کاهش قیمت تیرآهن در کشور در حال کاهش است زیرا خریداران بیشتر به بازارهای اصلی رو می آورند و دسترسی به محصولات نیز بسیار کم می باشد. علاوه بر این، تمایلات مثبت در بخش قراضه همچنان ادامه دارد و تعیین قیمت برای محصولات فولادی تمام شده ، انجام گرفته است. منابع پیش بینی می کنند قیمت تیرآهن به زودی کم تر هم خواهد شد.

در آخرین هفته از ماه دی، قیمت قراردادها برای تیرآهن کشور به ۲۸۴۰ تومان به ازای هر کیلو رسید، که ۲۵ تومان در هر کیلو بالاتر از اواسط ماه دی بود. یک معامله گر بین المللی در این هفته تیرآهن را به قیمت  ۲۸۴۰ تومان در هر کیلو بارگیری کرد. محموله های بزرگی از تیرآهن در خارج در حدود قیمت ۲۸۴۰ تومان در هر کیلو فروخته شد و چندین محموله تیرآهن  با قیمت ۲۸۴۰ تومان به ازای هر کیلو به شمال ایران فروخته شد.

با این حال، سطح مطلوب فعلی تولید کنندگان برای قیمت تیرآهن در حدود ۲۸۴۰ تومان در هر کیلو منتشر شده است. بعضی از فعالان بازار داخلی معتقدند که با توجه به دسترسی محدود نیمی از تولیدکنندگان ممکن است به این سطح قیمت تیرآهن دست پیدا کنند. یکی از منابع به خبرگزاری گفت: “برخی از کارخانه های ایران در حال حاضر با مشکلاتی در تولید مواجه هستند و عرضه از کارخانه به طور کلی در حال رشد نیست.” یکی دیگر از شرکت کنندگان گفت: “خریداران گزینه های بسیاری از جاهای دیگر در اختیار ندارند .

نوسانات قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن درایران در حدود ۲۸۴۰ تومان در هر کیلو برای تیرآهن ۱۴ بوده است. منابع می گویند که بالاترین سطح قیمت ذکر شده برابر با آخرین سطح قراردادهای انجام شده با عرضه کنندگان مستقیم است، در حالی که معامله گران داخلی ممکن است مبلغ ۲۸۴۰ تومان در هر کیلو یا حتی کمی پایین تر از آن را قبول داشته باشند. خبرگزاری برآورد می کند که در مجموع حداقل ۷۰۰۰۰ تن از تیرآهن کشور در ۱۰ روز گذشته رزرو شده است.

پیشنهاد قیمت تیر آهن از سوی خریداران حدود  ۲۸۴۰ تومان در هر کیلو می باشد که ۱۰ تومان در هر کیلو،در مقایسه با پیشنهادات ۲۸۴۰ تومان در هر کیلو، افزایش قیمت هفتگی داشته است. پیش بینی های افزایش قیمت قراضه بیشتر باعث افزایش اعتماد به عرضه کنندگان تیرآهن می شود.

بازار تیرآهن اصفهان

رویکرد حداقل برای قیمت تیرآهن در ایران

مذاکراتی بین تولید کنندگان تیرآهن و شرکت های تجاری داخلی در حال انجام است .با توجه به روند نزولی کلی در بازار معامله گران و فعالیت خرید نسبتاً کم در این ماه، انتظار می رود که قیمت تیرآهن کارخانه ها در ماه دی کاهش یابد. علاوه بر این، با بهبود فصلی تقاضا و افزایش تمایلات در خرید، احتمالاً اکثر کارخانه ها تلاش می کند تا در ماه بهمن قیمت تیر آهن را بیشتر افزایش دهند .

شرکت های تجاری بزرگ در ماه جاری ، ارائه تخفیف های معقولی را برای تقاضای مصرف کنندگان نهایی در نظر گرفته اند. در عین حال، معامله گران مجبور به فروش تیرآهن زیر قیمت کارخانه ها می شوند. در ماه دی ، اطلاعات خبرگزاری نشان می دهد که قیمت تیر آهن کارخانه ها در حدود ۴۴۰۰۰۰ تومان برای تیرآهن ۱۴ هر شاخه می باشد. قیمت ها شامل ۹٪ مالیات بر ارزش افزوده می باشند.

کاهش میزان تقاضا با توجه به سردی هوا

در بازار معامله گران، قیمت تیرآهن در نیمه دوم ماه دی به ۳۰,۰۰۰  تن رسید. با این حال، بسیاری از مصرف کنندگان نهایی تقریباً ترجیح می دهند که در میان کاهش روز افزون قیمت تیرآهن ، از خرید خودداری کنند. با توجه به این شرایط، معامله گران برای بازنگری قیمت تیرآهن کارخانه ها به پذیرش حداقل سطح قابل قبول در طول مذاکرات فشار خواهند آورد .

قیمت تیرآهن ۱۴ در ماه دی ،  کاهش خواهد یافت و طبق برآورد خبرگزاری به حدود ۴۴۰۰۰۰ تومان در هر شاخه خواهد رسید. با این حال، با توجه به روند صعودی در بازار جهانی و پیش بینی بهبود فعالیت تجاری داخلی در ماه بهمن تولیدکنندگان تلاش خواهند کرد که قیمت تیرآهن را ۱,۰۰۰ تا ۲,۰۰۰ تومان در هر تن افزایش دهند. علاوه بر این، بسیاری از کارخانه ها هنگام فروش تیرآهن تقریباً به مرز ورشکستگی رسیدند ؛ تعدادی از تولیدکنندگان برای فروش محصولات فولادی، نتوانستند به سود برسند و قیمت تیرآهن خود را کمتر از ۴۴۰۰۰۰ تومان در هر تن ارائه دادند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری