0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت تیرآهن در بازار آهن آلات

روند کاهش قیمت تیرآهن در کشور در حال کاهش است زیرا خریداران بیشتر به بازارهای اصلی رو می آورند و دسترسی به محصولات نیز بسیار کم می باشد. علاوه بر این، تمایلات مثبت در بخش قراضه همچنان ادامه دارد و تعیین قیمت برای محصولات فولادی تمام شده ، انجام گرفته است. منابع پیش بینی می کنند قیمت تیرآهن به زودی کم تر هم خواهد شد.

در آخرین هفته از ماه دی، قیمت قراردادها برای تیرآهن کشور به 2840 تومان به ازای هر کیلو رسید، که 25 تومان در هر کیلو بالاتر از اواسط ماه دی بود. یک معامله گر بین المللی در این هفته تیرآهن را به قیمت  2840 تومان در هر کیلو بارگیری کرد. محموله های بزرگی از تیرآهن در خارج در حدود قیمت 2840 تومان در هر کیلو فروخته شد و چندین محموله تیرآهن  با قیمت 2840 تومان به ازای هر کیلو به شمال ایران فروخته شد.

با این حال، سطح مطلوب فعلی تولید کنندگان برای قیمت تیرآهن در حدود 2840 تومان در هر کیلو منتشر شده است. بعضی از فعالان بازار داخلی معتقدند که با توجه به دسترسی محدود نیمی از تولیدکنندگان ممکن است به این سطح قیمت تیرآهن دست پیدا کنند. یکی از منابع به خبرگزاری گفت: “برخی از کارخانه های ایران در حال حاضر با مشکلاتی در تولید مواجه هستند و عرضه از کارخانه به طور کلی در حال رشد نیست.” یکی دیگر از شرکت کنندگان گفت: “خریداران گزینه های بسیاری از جاهای دیگر در اختیار ندارند .

نوسانات قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن درایران در حدود 2840 تومان در هر کیلو برای تیرآهن 14 بوده است. منابع می گویند که بالاترین سطح قیمت ذکر شده برابر با آخرین سطح قراردادهای انجام شده با عرضه کنندگان مستقیم است، در حالی که معامله گران داخلی ممکن است مبلغ 2840 تومان در هر کیلو یا حتی کمی پایین تر از آن را قبول داشته باشند. خبرگزاری برآورد می کند که در مجموع حداقل 70000 تن از تیرآهن کشور در 10 روز گذشته رزرو شده است.

پیشنهاد قیمت تیر آهن از سوی خریداران حدود  2840 تومان در هر کیلو می باشد که 10 تومان در هر کیلو،در مقایسه با پیشنهادات 2840 تومان در هر کیلو، افزایش قیمت هفتگی داشته است. پیش بینی های افزایش قیمت قراضه بیشتر باعث افزایش اعتماد به عرضه کنندگان تیرآهن می شود.

بازار تیرآهن اصفهان

رویکرد حداقل برای قیمت تیرآهن در ایران

مذاکراتی بین تولید کنندگان تیرآهن و شرکت های تجاری داخلی در حال انجام است .با توجه به روند نزولی کلی در بازار معامله گران و فعالیت خرید نسبتاً کم در این ماه، انتظار می رود که قیمت تیرآهن کارخانه ها در ماه دی کاهش یابد. علاوه بر این، با بهبود فصلی تقاضا و افزایش تمایلات در خرید، احتمالاً اکثر کارخانه ها تلاش می کند تا در ماه بهمن قیمت تیر آهن را بیشتر افزایش دهند .

شرکت های تجاری بزرگ در ماه جاری ، ارائه تخفیف های معقولی را برای تقاضای مصرف کنندگان نهایی در نظر گرفته اند. در عین حال، معامله گران مجبور به فروش تیرآهن زیر قیمت کارخانه ها می شوند. در ماه دی ، اطلاعات خبرگزاری نشان می دهد که قیمت تیر آهن کارخانه ها در حدود 440000 تومان برای تیرآهن 14 هر شاخه می باشد. قیمت ها شامل 9٪ مالیات بر ارزش افزوده می باشند.

کاهش میزان تقاضا با توجه به سردی هوا

در بازار معامله گران، قیمت تیرآهن در نیمه دوم ماه دی به 30,000  تن رسید. با این حال، بسیاری از مصرف کنندگان نهایی تقریباً ترجیح می دهند که در میان کاهش روز افزون قیمت تیرآهن ، از خرید خودداری کنند. با توجه به این شرایط، معامله گران برای بازنگری قیمت تیرآهن کارخانه ها به پذیرش حداقل سطح قابل قبول در طول مذاکرات فشار خواهند آورد .

قیمت تیرآهن 14 در ماه دی ،  کاهش خواهد یافت و طبق برآورد خبرگزاری به حدود 440000 تومان در هر شاخه خواهد رسید. با این حال، با توجه به روند صعودی در بازار جهانی و پیش بینی بهبود فعالیت تجاری داخلی در ماه بهمن تولیدکنندگان تلاش خواهند کرد که قیمت تیرآهن را 1,000 تا 2,000 تومان در هر تن افزایش دهند. علاوه بر این، بسیاری از کارخانه ها هنگام فروش تیرآهن تقریباً به مرز ورشکستگی رسیدند ؛ تعدادی از تولیدکنندگان برای فروش محصولات فولادی، نتوانستند به سود برسند و قیمت تیرآهن خود را کمتر از 440000 تومان در هر تن ارائه دادند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0