0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت لوله صنعتی و ثابت ماندن قیمت لوله روکار و توکار در ایران

روند صعودی قیمت لوله صنعتی در بازار ایران بعد از کاهش شدید قیمت ادامه دارد. در ماه  دی، قیمت لوله صنعتی بسته به تامین کنندگان مورد نظر، با افزایش قیمتی معادل ۲-۴٪ درصد رو به رو شد، در حالی که قیمت لوله صنعتی ضخامت ۲ تا میزان ۲۰ تومان افزایش یافته است. تاکتیک اصلی تولید کنندگان داخلی به طور عمده کاهش تولید لوله صنعتی به دلیل تعمیرات برنامه ریزی شده ی تجهیزات کارخانه است.

در نتیجه، علی رغم تقاضای فصلی ضعیف و پرداخت ضعیف کاربران نهایی، تولیدکنندگان می گویند این تعداد از سفارشات خیلی کاهش نیافته است، بنابراین تلاش های معامله گران برای رسیدن به تخفیف ها بی نتیجه است.

در بخش لوله صنعتی در قیمت لوله صنعتی ضخامت ۲ با نرخ پیشنهادی ۲۹۹۰ تومان در هر کیلو، که در مقایسه با قیمت پیشنهادی قرارداد ، ۶٪ افزایش یافته است، هیچ تجدید نظری نکردند. طبق گزارشات خبرگزاری ، قیمت های ذکر شده و قیمت های زیر با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده و با نرخ۲۹۹۰ تومان محاسبه شده اند. قیمت لوله صنعتی با ضخامت ۲ در حدود ۲۹۹۰ تومان در دسترس قرار می گیرد که در ماه جاری در حدود ۳-۴٪ بالا ترین قیمت پیشنهادی را به خود اختصاص داده است.

قیمت لوله اصفهان

نوسانات قیمت لوله گاز

این در حالی است که قیمت لوله گاز توکار سپاهان در طول مدت دو سه روز گذشته با نرخ ثابتی نسبت به گذشته ادامه پیدا کرد و قیمت لوله گاز توکار سپاهان برای لوله گاز توکار ۲/۱ و ۴/۳ با قیمت ۳۲۳۵ تومان به ازای هر کیلو و برای لوله گاز توکار سپاهان ۱ و ۱٫۱/۴ و۱٫۱/۲ با قیمت ثابت نسبت به گذشته ۳۲۰۳ تومان به ازای هر کیلو معامله شده است .

قیمت ها برای لوله گاز روکار سپاهان در این مدت برای لوله سایز ۱/۲ و ۳/۴ با قیمت ۳۱۷۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است که در مقایسه با روزهای قبل از آن روند ثابتی را داشته است و این قیمت ها برا ی لوله گاز روکار سپاهان با سایز۱ و۱٫۱/۲ و۱٫۱/۴ با قیمت ۳۱۳۷ تومان به ازای هر کیلو درب کارخانه معامله شد .

در طول مدت دو روز گذشته قیمت ها برای لوله گاز روکار کچو برای سایزهای ۱/۴ و ۳/۴ با قیمت ۳۱۱۰ تومان به ازای هر کیلو درب کارخانه و برای سایزهای ۱ و۱٫۱/۲ و۱٫۱/۴ با قیمت  ۳۰۹۰ تومان به ازای هر کیلو درب کارخانه بفروش رسید که این قیمت ها در مقایسه با روزهای گذشته با نرخ ثابتی روبه رو بوده است .

همچنین قیمت لوله گاز توکار کچو برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و برای سایز ۱/۲ و ۳/۴  با صخامت ۲ با قیمت ۳۱۸۰ تومان به ازای هر کیلو به فروش رسید که این قیمت ها برا ی لوله گاز توکار کچو و سایز های ۱ و ۱٫۱/۲ و۱٫۱/۴ با قیمت ۳۱۶۰ تومان به ازای هر کیلو درب کارخانه فروخته شد که قیمت ها نسبت به روزهای گذشته روند ثابتی را داشته است .

فروش انواع لوله قیمت مناسب

پیش بینی تداوم ثبات در بازار لوله فولادی

علی رغم فروش و ثابت بودن قیمت های لوله روکار و توکار، قیمت ها برای لوله صنعتی با ضخامت ۲ و برای لوله صنعتی ۱/۲ و ۳/۴ با قیمت ۳۰۱۰ تومان به ازای هر کیلو فروخته شد که نسبت به دو روز قبل حدود ۲۰ تومان افزایش قیمت را نشان می دهد این در حالی است که قیمت ها در مقایسه کلی با روزهای قبل از آن ۳۰۵۰ تومان بوده است که کاهش ۴۰ تومانی را شاهد هستیم از طرفی قیمت ها برای لوله صنعتی ضخامت ۲ و برای لوله با سایز ۱ و۱٫۱/۲ و۱٫۱/۴ با قیمت ۲۹۹۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است که خود با افزایش ۲۰ تومانی روبه رو بوده است .

قیمت ها برای لوله صنعتی ضخامت ۲٫۵ و ۳ با قیمت ۳۰۳۳ تومان به ازای هر کیلو بوده است که در مقایسه با گذشته ثابت بوده این در حالی است که قیمت برای لوله صنعتی ضخامت ۲٫۵ و ۳ با سایز ۱ و۱٫۱/۲ و۱٫۱/۴ با قیمت ۳۰۰۰ تومان به ازای هر کیلو بوده که روال ثابتی را نشان می دهد .

همچنین قیمت لوله داربستی ضخامت ۲٫۵ و سایز۱٫۱/۲ با قیمت ۲۸۹۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است و قیمت برای لوله داربستی با ضخامت ۲ و سایز ۱٫۱/۲ با قیمت ۲۸۸۰ تومان به ازای هر کیلو درب کارخانه بفروش رسید .

بازار لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه در مدت این هفته و برای کلیه سایزها با ضخامت ۲ با قیمت ۴۴۹۰ تومان به ازای هر کیلو بوده است که دز مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته آن روند ثابتی را داشته است .
کارخانه های ایران در ماه دی بعد از روند نزولی قیمت ها روند صعودی قیمت خود را ادامه خواهند داد و به غیر قابل رقابت بودن محصولات و قابل قبول بودن میزان ظرفیت بهره وری، توجه خواهند کرد. با این حال، اگر مواد ارزان تر شوند، قیمت های پیشنهادی در ماه بهمن ممکن است افزایش یابند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری