0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

دولت المان به فناوري هاي با آلايندگي صفر يارانه مي دهد

دولت المان نيمي از هزينه تولیدکنندگان آهن آلات كه از فناوري هاي جديد با خروجي كربن صفر را به كار مي گيرند را پرداخت مي كند. به گزارش متال اكسپرت صنعت آهن آلات المان ساليانه 56 ميليون تن CO2 به جو زمين رها مي كند. با فناوري هاي جديد پيش بيني مي شود 80 درصد اين مقدار كاهش يابد.

اتحاديه اروپا پيشرو در زمينه كاهش آلاينده هاي جوي است و قصد دارد بازار كربن اروپا را پس از 2020 به كلي تغيير دهد و خروج كربن از كارخانجات را با سرعت بيشتري كاهش دهد.

در قالب اين تصميم جديد تولیدکنندگان آهن آلات اروپايي بايد براي به كارگيري نو آوري هاي جديد سرمايه گذاري كرده و يا در تجارت كربن اروپا 25  يورو در سالهاي 2021 تا 2030 براي خروج هر تن مواد آلاينده بپردازند. در حالي كه هم اكنون 8  يورو بر تن پرداخت مي كنند.

هر دو گزينه فوق براي كاهش آلايندگي هوا باعث كم شدن قدرت رقابت فولادسازهاي اروپايي خواهد شد، اما تصميم دولت المان با ارايه يارانه به تولیدکنندگان آهن آلات ممكن است انها را براي به كار گيري فناوري  هاي جديد و كاهش الودگي هوا  ترغيب نمايد.

بازار كربن در اتحاديه اروپا چيست؟

اتحاديه اروپا به منظور كنترل گازهاي آلاينده خروجي از كارخانه هاي توليدي  داراي سيستمي به نام بازار كربن است. در اين بازار براي هر كسب و كاري حد مجاز خروج گازهاي گلخانه اي تعيين شده است.

اگر ميزان خروج گازهاي گلخانه اي از يك شركت بيش از حد تعيين شده باشد بايستي بابت آن از بازار كربن سهميه خريداري نمايد و اگر از حد تعيين شده كمتر باشد اين مقدار اختلاف را در بازار كربن به فروش مي رساند.

به اين ترتيب شركت ها با سرمايه گذاري در كاهش گازهاي خروجي از دودكشها تلاش مي كنند به پايين تر از حدود تعيين شده رسيده و در بازار كربن هزينه هاي صرف شده براي كاهش آلودگي را جبران كنند.

سيستم كنترل آلودگي هوا در اروپا در حال بازنگري است و حدود مجاز قبلي كاهش خواهد يافت.

قیمت آهن آلات

با وجود بهبود تقاضا و کاهش عرضه، جنگ تجاری عامل فشار بر قیمت آهن آلات چین شد.

طبق گزارشات رسیده به پلنر، قیمت روز میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین امروز کاهش داشت. قیمت میلگرد در ۱۳ شهر بین ۲۰ تا ۱۳۰ یوان افت داشت و در دو شهر ۲۰ یوان رشد نمود. بهای بیلت تانگشان نیز امروز ۲۰ یوان کاهش یافت و به ۳۳۹۰ یوان به ازای هر تن رسید.

طی دو هفته گذشته، میانگین فروش محصولات ساختمانی به وضوح افزایش یافت و به افت سریع موجودی انبارها منجر شد. موجودی انبارهای محصولات ساختمانی در این هفته به ۱۲/۱۴۷ میلیون تن رسید که کاهش ۷/۳ درصدی را نسبت به هفته گذشته نشان می دهد. موجودی انبارهای ۱۳۹ کارخانه تولید آهن آلات نیز ۴/۱۰۷ میلیون تن برآورد شده که ۱۲/۲ درصد در مقایسه با هفته قبل افت دارد.

علی رغم افت موجودی انبارها و افزایش فروش روزانه کارخانجات و نیز بهبود فاندامنتال عرضه و تقاضا در بازار، افزایش تنش ها میان چین و امریکا می تواند به اقتصاد هر دو کشور صدمه زده و تاثیر منفی بر بهای فلزات غیر آهنی، آهن آلات و دیگر کامودیتی ها گذارد. از سویی، با اعلام چین مبنی بر وضع تعرفه بر واردات سویا، بهای محصولات کشاورزی مانند سویا و روغن سویا در روندی افزایشی قرار گرفته اند. هم چنین، با توجه به سود قابل قبول تولیدکنندگان اهن آلات ، تولید بیشتر می تواند فشار بر بازار را افزایش دهد.

قیمت کلاف گرم و کلاف سرد صادراتی CIS

به گفته منابع بازار قیمت کلاف صادراتی CIS نسبت به هفته گذشته تنی 15 دلار کاهش داشته و در حال حاضر تنی 600 تا 615 دلار FOB به فروش می رسد، قیمت کلاف سرد CIS نسبت به هفته گذشته تنی 10 دلار کاهش داشته و در حال حاضر تنی 640 تا 660 دلار FOB به فروش می رسد.

قیمت زغال سنگ کک شو صادراتی استرالیا

به گفته منابع قیمت زغال سنگ کک شو صادراتی استرالیا نسبت به 4 روز گذشته تنی 2 دلار کاهش داشته و در حال حاضر تنی 183 دلار FOB به فروش می رسد در حالی که زغال سنگ کک شو پریمیوم استرالیا نسبت به 4 روز گذشته تنی 3/2 دلار افزایش داشته و در حال حاضر تنی 196 دلار FOB به فروش می رسد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0