0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

صعود قیمت ورق سیاه وارداتی آمریکای جنوبی از بالاترین پیشنهادات چین

قیمت ورق سیاه وارداتی آمریکای  جنوبی در هفته جاری افزایش یافت، چون پیشنهادات گران قیمت چین به منطقه وارد شده است. خرید ورق سیاه چین به یک مشتری در شیلی با قیمت 420 تا 430 دلار در هر تن cfr ارائه شد، در حالیکه پیشنهادات برای حجم مشابهی از ورق سیاه در کلمبیا با قیمت 410 تا 415 دلار برای هر تن cfr عرضه  شد. پیشنهادات ورق سیاه در شیلی به قیمت  540 تا 550 دلار در هر تن cfr و در کلمبیا 520 تا 530 دلار در هر تن cfr  ارائه گردید.

در همین حال، در برزیل، محموله ورق سیاه از چین در هفته جاری به مبلغ 540 دلار در هر تن cfr ارائه شد. یک معامله گر ورق در برزیل گفت: در این قیمت (از 540 دلار برای هر تن cfr)، واردات دوباره سودآور است. ” ارزیابی هفتگی متال بولتن برای قیمت ورق سیاه در روز جمعه 19 آگوست ، با قیمت 395 تا 415 دلار به ازای هر تن cfr برآورد گردید، که از قیمت هفته پیش 410 تا 430 دلار، افزایش داشته است. قیمت ورق سیاه در مدت مشابه افزایش یافت و به 520 تا 550 دلار در هر تن cfr رسید ، درحالیکه قبلاً 490 تا 520 در هر تن cfr بود.

بازار صادراتی ورق سیاه کشور چین

یک معامله گر ورق در آمریکای جنوبی می گوید: “کارخانه های چینی در تلاش هستند تا هر هفته قیمت کالاهای صادراتی را افزایش دهند، اما تعدیلات همیشه پذیرفته نمی شوند.” در همین حال، قیمت گذاری هفتگی متال بولتن برای خرید ورق سیاه  تا تاریخ 19 آگوست، بدون تغییر هفتگی بود  و با قیمت 435 تا 460 دلار در هر تن cfr ، برآورد گردید و پس از هفته گذشته، افزایش قیمت اعلام شد.

گفته می شود که پیشنهادات ورق سیاه چین به کلمبیا با قیمت 435 تا 440 دلار در هر تن cfr در این هفته ارائه شده و با قیمت 435 تا 445 دلار در هر تن cfr  برای شیلی عرضه شد در بازار برزیل، ورق سیاه چین به مبلغ 460 دلار در هر تن برآورد شده است.  یک معامله گر داخلی گفت:” با  این قیمت مشتریان برزیلی ترجیح می دهند از تولید کننده داخلی Usiminas خرید کنند. قیمت واردات باید 450 دلار برای هر تن cfr باشد، اما چنین قیمتی وجود ندارد.”

تاخیر در رسیدگی به پرونده تجاری واردات ورق سیاه  امریکا

جدول زمانی برای روند یک پرونده تجاری در ایالات متحده آمریکا علیه واردات ورقهای سیاه  توسط اداره بازرگانی دولت به تعویق انداخته شد. سخنگوی آژانس به متال بولتن اعلام کرد:تصمیم اداره بازرگانی درمورد مقررات ضد دامپینگ تا 7 نوامبر به تعویق انداخته شد.این  جریان به هفته بعد از تاریخ اولیه 16 سپتامبرموکول شد. روز پنج شنبه 18 اگوست سخنگوی آژانس گفت: رسیدگی به پرونده ضد دامپینگ طولانی شده اما نه انچنان،به این معنا که این تاریخ حتی به دورتر از این زمان نیز موکول خواهد شد.

تصمیم گیری در این مورد  معافیت نهایی به 7 سپتامبر منتهی شد زیرا رسیدگی به این پرونده کاملا طولانی شده ، یعنی تأخیر بیشتر امکان پذیر نمیباشد. این سخنگو اعلام کرد: تاریخ نهایی رسیدگی به پرونده معافیت نهایی به 22 نوامبر و تاریخ نهایی پرونده ضد دامپینگ به 19 ژانویه سال آینده موکول شد. پرونده نهایی  به تأخیر انداخته نشده است ولی این سررسید به همان اندازه میتواند به تعویق انداخته شود .

تقریبا تمامی پرونده های تجاری به تأخیر می افتند ،و آنهایی که فوق العاده پیچیده هستند، ماههای آینده به آنها رسیدگی می شوند. ورق سازان امریکایی دادخواستی در آوریل امسال علیه  واردات ورقهای سیاه از استرالیا ، بلژیک، برزیل ،چین ،فرانسه ،آلمان ، ایتالیا ، ژاپن ، آفریقای جنوبی ، کره جنوبی ، تایوان و ترکیه  تشکیل داده اند.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

کاهش قیمت ورق سیاه اروپا در تابستان      

متال بولتن اعلام کرد که  قیمت ورق سیاه سنگین داخلی اتحادیه اروپا  به علت تغییرات فصلی بازار در طول هفته گذشته ثابت باقی مانده و تغییری نداشته است. یک تاجر ایتالیایی گفت:  در حال حاضر پیشنهاد نورد سازی وجود ندارد چون کارخانه ها برای تعمیرات برنامه ریزی شده بسته اند و در حال حاضر فعالیتهای چندانی در جنوب اروپا وجود ندارد.

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای خرید ورق سیاه با درجه  اس 235 جی ار در جنوب اروپا 420 تا 430یورو (472 تا 483)دلار برای هر تن در روز چهارشنبه 17 آگوست ارزیابی شد که در طول هفته بدون تغییر بوده است. منابع بازار اعلام کردند که در شمال اروپا قیمتها همچنان ثابتند  چون کارخانه ها با تعداد زیادی قرارداد بلند مدت از سفارشات خود محافظت میکنند.

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای ورق سیاه  با درجه اس 235 جی ار در شمال اروپا با قیمت 480 تا 510 یورو (539-573 ) دلار برای هر تن کارهای سابق در 17 اگوست همچنان بدون تغییر باقی است. این ارزیابی،  آخرین معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار را منعکس میکند.

افزایش قیمت ورق سیاه شمال اروپا در واردات ضعیف    

قیمت ورق سیاه در شمال اروپا در بحبوحه ی کمبود پیشنهادات قابل اجرا، افزایش یافته اند، این خبر را متال بولتن در روز چهارشنبه 17 اگوست اعلام کرد.

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای ورق سیاه 415 تا 440یورو (466 تا 494) دلار برای هر تن در 17 اگوست برآورد گردید،که از محدوده ارزیابی هفته پیشین با قیمت  420 تا 430 یورو (472 تا 483) دلار در هرتن، افزایش داشته است. ارزیابی قیمت ورق سیاه 510 تا 540 یورو (573-607) دلار برای هر تن کارهای سابق در این هفته برآورد گردید

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای خرید ورق سیاه در طول هفته بدون تغییر و با قیمت 510 تا 540 یورو (573 تا 607دلار) برای هر تن ارزیابی شد. ارزیابی های قیمت منعکس کننده معاملات و پیشنهادات شنیده شده در بازار هستند. تنها چند معامله از معاملات ارزیابی شده در انتهای گزارش آنها به اطلاع عموم رسید. علیرغم افزایش قیمت ورق سیاه در شمال اروپا در این هفته ، قیمتها  احتمالاً همچنان در سپتامبر ثابت خواهند ماند هر چند که  ممکن است ورق سازان افزایش پیشنهادات رسمی خود را اعلام کنند .

برای افزایش قیمت داخلی در ماه آینده دلایلی وجود ندارد. یک تاجر آلمانی گفته : کارخانه ها تمام تولید خود را تا نوامبر  بفروش میرسانند و خریداران هیچ گونه افزایش قیمتی برای موادی که در آخر سال تحویل خواهند گرفت را پذیرا نمی باشند. قیمت محصولات ورق سیاه برای جنوب و مرکز اروپا در طول یک هفته در فعالیتهای فصلی و آرام بازار همچنان ثابت باقی مانده است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0