0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بهبود قیمت ورق روغنی وارداتی ترکیه

پیشنهادات کارخانه ی MMK روسیه در مورد قیمت ورق روغنی تولید شده با ابعاد کوچک در حال حاضر در حدود 760 دلار در هر تن برای حمل و نقل اعلام شد، که حداقل 30 دلار در هر تن نسبت به دور قبلی فروش، افزایش داشته است.

انتظار می رود که عرضه کنندگان خارجی قیمت ورق های فولادی خود را برای صادرات به بازار ترکیه، با توجه به افزایش قیمت ورق های فولادی داخلی در این کشور و همچنین به طور کلی ایجاد تحولات مثبت در بازار جهانی ورق روغنی ، افزایش بدهد.

این کارخانه در حال حاضر از تقاضا هایی را برای خرید ورق های فولادی از سوی مشتریان ترکیه ای دریافت می کند. در همین حال کارخانه ی Metinvest International S.A نیز هنوز هم زمان ارائه ی پیشنهادات رسمی خود را در مورد قیمت ورق روغنی مشخص نکرده است، اما شرکت کنندگان حاضر در بازار گزارش کرده اند که قیمت پیشنهادی اولیه ی تامین کنندگان این محصول نزدیک به $ 510 دلار در هر تن است.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

در همین زمان، کارخانه ی Essar تولید کننده ی محصولات فولادی تخت هند، قیمت ورق های روغنی خود را در پایان هفته ی گذشته حداقل در حدود 760 دلار در هر تن اعلام کرده است. انتظار می رود که قیمت های پیشنهادی رقابتی بر روی نرخ تامین کنندگان این مواد تاثیر گزار باشد. یکی از معامله گران به خبرگزاری گفت: “هدف ترکیه بیش تر از همه این است که ورق روغنی را با قیمتی معادل $ 760 دلار در هر تن از هند خریداری کند.

در عین حال، قیمت ورق روغنی ترکیه در برخی از معاملات کمی افزایش می یابد. قیمت ورق روغنی این کشور در برخی از قرارداد ها در حدود 760 دلار به ازای هر تن ثابت باقی مانده است  در حالی که برای خریداران خرده پا، این محصول هنوز هم با قیمتی در حدود 760 دلار به ازای هر تن برای حمل و نقل در ماه جاری، ارائه می شود.

قیمت ورق روغنی

قوانین جدید ورق فولادی چین

واشنگتن، وظایف ضد دیابتی (AD) و مقررات تعرفه ای (CVD) را بر پایه ی لوله های کربنی و آلیاژ فولاد (CTL) چین تعیین کرد. کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده (USITC) در تصمیم نهایی خود در مورد تجارت ورق های فولادی وارداتی CTL از 12 کشور دریافتند که حمل و نقل و خرید ورق های فولادی از چین باعث آسیب به صنعت فولاد محلی این کشور شده است.

مأموریت کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده نیز این است که محصولات مورد نیاز بازار خود را از کشور ذکر شده به وسیله ی یارانه نقدی خریداری کرده و به قیمت منصفانه به مشتریان ایالات متحده ی آمریکا بفروشد. در نتیجه ی تصمیم گیری های مثبت کمیسیون تجارت بین المللی ایالات متحده USITC، وزارت بازرگانی (DOC) دستور اعمال وظایف AD و CVD را برای واردات این محصول از چین صادر می کند. اعمال وظایف ضد دامپینگ برای وزارت بازرگانی DOC سال 2017 و معادل 68.27٪ درصد بود، در حالی که نرخ یارانه ی نقدی – 251٪ بود.

تاثیر قوانین جدید بر قیمت ورق روغنی

طی 10 سال گذشته، قیمت ورق های روغنی وارداتی از چین تا میزان زیادی افزایش یافته است. علاوه بر این، تولید این محصول در سال 2015 هم به بالاترین سطح خود یعنی 65،120 تن در سال رسید. با این حال، سهم مواد وارد شده از چین تنها 4 درصد از کل واردات ایالات متحده را شامل می شود. با توجه به داده های به دست آمده از سرشماری، حجم واردات ورق های روغنی چینی از سال 2016 یعنی هنگامی که این تحقیقات آغاز شد، تا کنون تقریبا دو برابر شده است.

همان طور که خبرگزاری گزارش کرده است، تحقیقات AD سال 2016 در پاسخ به درخواستی که توسط ارائه دهنده ی این پرونده ارائه شده است، آغاز شد. بزرگ ترین تولید کنندگان ورق های روغنی ایالات متحده ی آمریکا ArcelorMittal USA، Nucor، SSAB نام دارند. لازم به ذکر است که واشنگتن قبلا وظایف AD را در مورد واردات ورق های روغنی CTL از برزیل، آفریقای جنوبی و ترکیه که بسته به شرکت صادراتی به ترتیب 74.52٪ درصد، 87.72 الی 94.14٪ درصد و 42.02-50٪ درصد بوده است، اجرا می کرد. تعیین نهایی وظایف ضد دامپینگ که توسط وزارت بازرگانی DOC همچنان برای کشورهای باقی مانده اجرایی می شود، احتمالا سال 2017 به وسیله ی تحقیقات به طول می انجامد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0