0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

شرکت ایز استیل مصر موقعیت خود را در صادرات لوله گاز صادراتی تقویت می کند 

شرایط مطلوب در بازارلوله جهانی، و همچنین افزایش ارزش پوند مصر، موجب حمایت از قیمت لوله گاز شرکت ایز استیل ( Ezz Steel ) شده است. که عملاً بزرگترین صادر کننده لوله گاز مصر می باشد. در نتیجه، از آغاز سال ۲۰۱۷، این شرکت توانست حضور خود را در بازارهای خارجی به طور چشمگیری افزایش دهد.

در سال ۲۰۱۷، شرکت ایز استیل موقعیت خود را نه تنها در خاورمیانه، که بازوی سنتی می باشد، حفظ کرده است بلکه در بازارهای جدید و اتحادیه اروپا و آمریکا نیز نفوذ کرده است. به طور خاص، در طول ماه های ژانویه تا مه ۲۰۱۷، محموله لوله گاز از مصر به اروپا ۲۵۸٫۰۰۰ تن بود، در حالی که در همان دوره سال گذشته، هیچ گونه مصارفی از لوله مصر وجود نداشت.

حمایت اصلی از تامین کننده از تحمیل عوارض  به لوله گازچین و پرونده تجارت مداوم علیه لوله گاز وارداتی از برزیل، ایران، روسیه و اوکراین در اتحادیه اروپا حاصل می شود. یک تولید کننده اروپایی به متخصص کارشناس گفته است: “چین از بین می رود. دیگران در این مسیر گام بر می دارند. ترکیه، هند، کره جنوبی و مصر این موقعیت را گرفته اند. “

ارزیابی قیمت لوله گاز

خریداران ایالات متحده همچنین با استفاده از منابع لوله گاز، روابط خود را با مصر تقویت می کنند. در پنج ماه اول سال ۲۰۱۷ ایالات متحده آمریکا ۲۴،۷۴۵ تن لوله گازخریداری کرد،که بر اساس آمار سرشماری ایالات متحده، بیش از کل حجم وارد شده در سال ۲۰۱۶ با ۶٫۰۰۶ تن می باشد. قابل ذکر است که، مصر هم مانند اروپا،  لوله گاز را به ایالات متحده آمریکا در ماه های ژانویه تا ماه مه سال گذشته نفروخته است.

لازم به ذکر است که داشتن صادرات برای شرکت ایز استیل و دیگر تولیدکنندگان مصری حیاتی است. اول از همه، فروش خارج از کشور یک جریان پایدار ارز خارجی را فراهم می کند که مصر هنوز آن را ندارد. علاوه بر این، مصر به شدت وابسته به واردات مواد خام است، و این شرکت برای جذب خرید خارجی از طریق صادرات قوی تر، پول بیشتری را تأمین می کند.

قیمت لوله گالوانیزه کارخانه اصفهان

افزایش قیمت لوله گاز صادراتی چین

قیمت لوله گاز صادراتی چین به دلیل افزایش قیمت های داخلی و تقاضای خوب در داخل کشور، با افزایش مواجه شده است. اکثر صادرکنندگان چین، لوله گاز را با قیمت ۷۵۰ تا ۷۸۰ دلار در هر تن برای محموله ماه های سپتامبر تا اکتبر عرضه داشته اند، که ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن بالاتر از سطح قیمت دو هفته پیش بوده است.

با این حال، تأمین کنندگان ترجیح می دهند که در حال حاضر به فروش در داخل کشور بسنده کنند ،چرا که با سود بیشتر و خرید بهتر همراه می باشد. یکی از منابع تجاری به متال اکسپرت اظهار داشت: “سهام داخلی کم و تقاضا بهتر از خارج از کشور است، بنابراین تعداد زیادی از کارخانه ها لوله گاز خود را به خارج از کشور ارائه نمی کنند.”

افزایش علاقه به لوله گاز از سوی مشتریان داخلی عمدتاً به کمبود ناشی از کاهش تولید چند ماه پیش مربوط می شود. یکی دیگر ازمنابع دیگر می گوید: “میزان موجودی در منطقه فروش اصلی هم اکنون حدود ۶/۱ نسبت به قبل است.”

افزایش فعالیت تجاری

علاوه بر این، بهبود صنایع مصرف کننده، تقاضای لوله گاز را افزایش می دهد. بنابراین، در ماه ژوئن، تولیدات و فروش خودروهای چینی طی دو ماه گذشته افزایش یافته است، در واقع نسبت به سال گذشته افزایشی ۵٫۴٪ و ۴٫۵٪  داشته است. علاوه بر این، معامله گران در شانگهای اظهار داشتند: “بسیاری از پروژه های زیربنایی مانند فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و بزرگراه ها عمدتاً در بخش مرکزی یا غربی چین، مصرف لوله گاز را تا پایان سال ۲۰۱۸ یا حتی اواسط سال ۲۰۱۹ را پشتیبانی می کنند.”

افزایش فعالیت خرید داخلی و همچنین افزایش قیمت مواد اولیه لوله گاز، به ترتیب از ۲۵ دلار در هر تن (۱۴۸ یوان در تن) و ۲۹ دلار در هر تن (۱۷۳ یوان در هر تن)، طی دو هفته باعث افزایش قیمت لوله گاز به میزان ۲۳ دلار در هر تن ( ۱۳۳ یوان در هر تن ) شده است. انتظارات برای آینده نزدیک نیز خوش بینانه است، زیرا اکثر تولیدکنندگان فولاد، در مقایسه با ماه آگوست، قیمت های داخلی را از دست می دهند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری