0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق گالوانیزه در سراشیبی

قیمت ورق گالوانیزه در نهایت پس از گذشت چندین ماه ماه , تلاش های بخش آهن آلات لوله و پروفیل مثمره ثمر واقع گردید و نرخ قیمت ورق گالوانیزه با ضخامت کمتر از 3 میلیمتر به 10درصد کاهش قیمت پیدا کرد .
با گذشت بازار با ثبات ماههای گذشته قیمت ورق گالوانیزه در بازار جهانی و همزمان با آن رشد نرخ دلار و یورو و درهم از سمت دیگر احتمالا با افزایش تقاضا برای مصارف صنعتی روبه رو می باشیم . در واقع تولید کنندگان ورق گالوانیزه مانند سایر بخش های فولادی مرتبط با مصرف کنندگان فولاد همانند صنعت خودروسازی لوازم منزل و… با عملکرد واردات و صادرات مخالف نیستند و تنها درخواستی که آنان مطرح میکنند شفافیت قیمت ورق گالوانیزه و عرضه محصولات متناسب با درخواستهای بازار داخلی میباشد .

یکی از فعالان این صنعت بیان داشت : ” قیمتها تا قبل از کاهش تعرفه قیمتی ورق ضخامت 2 میل در معاملاتی که صورت گرفت با قیمتی بالاتر از 3000 تومان هم مبادله می شد و قیمت ورق گالوانیزه در همان شرایط با در نظر گرفتن زمان مبادله از ورق های سیاه در بازار با قیمتهای بالایی به فروش می رسید .”
در مورد ورق های وارداتی باید عنوان کرد که بر اساس خبرهایی که از خبرگذاری ها به گوش می رسید در راستای افزایش قیمت ورق گالوانیزه در بازارهای جهانی و عبور قیمت ارز از مرز 4200 تومان , باعبور قیمت از محدوده آن و افزایش هزینه هایی که بر حمل آن وارد بنادر می شود به نظر نمی رسد تغییر چندانی در قیمت های کنونی انجام گرفته شده باشد چرا که تامین کنندگان این عرصه تقریبا از یک فکر مالی و تجاری خوبی برخوردار بوده و گمانه زنی هایشان برای ورود دولت به این عرصه و کاهش تعرفه مانع از خرید آنان گردیده که بحق روند درستی را پیش بینی نمودند . از سمت دیگر بیشتر معاملات در این حوزه در حال حاضر وابسته به نرخ دلار و بخصوص یورو میباشد که نوسانات نرخ ارز تاثیربه سزایی در تصمیمات خریداران این محصول دارد .

قیمت ورق گالوانیزه
تنها دلیل کاهش قیمت ورق گالوانیزه چیست

با افزایش قیمت های جهانی قیمت ورق گالوانیزه با کاهش 10 درصد در بازار داخل ، بعد از مدتها کاهشی از خود نشان داد ولی در بلند مدت نادیده گرفتن 10 درصدی و پرداخت مبلغی مازاد بر ارزش واقعی قیمت ورق گالوانیزه عملا هیچ دلیلی نداشته و اثرات جبران ناپذیری را بر چهارچوب مصرف کنندگان خواهد زد . و به نظر می رسد تنها تاثیری که گذاشته است این است که مانعی برای افزایش قیمت این کالا شده است .
با در نظر گرفت افزایش امروز در بورس کالا و افزایش حجم درخواست در مقایسه با عرضه , پیش بینی می شود باز هم معاملات ورق روند رشد خود را طی کند در خصوص سیر کاهشی ورق 2 میل از نگاه یکی از فعالان اینگونه بیان گردید : ” اگرچه حجم ورود کالا کم شده ولی عده ای به دلیل نا آشنا بودن به روال این بازار و یا نیاز به نقدینگی و یا حتی تبدیل کالا به ارز و کسب سود از نوسانات نرخ ارز اقدام به این امر کرده که البته در کنار آن سیاست صبر و انتظار خریداران فاکتورهای روزهای اخیر بازار است که پایدار نخواهد ماند.

برای انواع ورقهای وارداتی بخصوص ورق سیاه ضخامت 2 یکی از موضوعاتی هست که نه تنها سندیکای لوله و پروفیل بلکه سایر مصرف کنندگانی که صدایشان به بالا نمی رسد انتظار کاهش را دارند .

شاید اگر بخواهیم جزییات بیشتری از وضعیت واردات و فرایند آن را مطرح کنیم نیاز به رصد آن از دید خریداران این محصول باشد چرا که تامین کنندگان این محصولات تنها به تقاضای بازار توجه میکنند و لاغیر.

نمودار قیمت ورق گالوانیزه اواخر آذر

ورق گالوانیزه بازار بی رونقی را در پی داشتو قیمت متوسط آن روز شنبه 31885 ریال بود ولی تا اواسط هفته به 31770 ریال رسید . قیمت ورق گالوانیزه حدود 30 دلار در هفته های قبل افزایش داشته و به 630 دلار هر تن سی اف آر بندر انزلی برای ضخامت های 0.70 تا 1.5 میلیمتر رسیده است ولی تقاضای آن در بازار داخلی همچنان محدودیت دارد .

ورق گالوانیزه با کاهش قیمتی در این هفته روبرو شد آنچنان که پیش بینی میشد قیمت ورق گالوانیزه تا 200 ریال در هر کیلو بطور متوسط کاهش یابد .
اگر بخواهیم افزایش قیمت ورق گالوانیزه را در ماههای گذشته نادیده بگیریم در دو هفته اخیر بازار ثابتی در محصولات گالوانیزه ای شاهد بودیم که ناشی از ضعف تقاضای آن به شمار می آمد همین مسئله باعث کاهش قیمت در این روزها شده است و قیمت آن را تا مرز 150 تومان در هر کیلو کاهش داده است .
در کنار کاهشی که در قیمت ورق گالوانیزه اعلام گردید همزمان با آن نیاز بازار برای ورق های گالوانیزه خارجی از جمله چین و امارت و … کمتر شده و محصولات تولید داخل از جمله ورق گالوانیزه کارخانجات کاشان و … بیشتر در صدر فروش بودند .

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0