0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق صارداتی چین

به گزارش مرکزآهن قیمت ورق فولادی صادراتی از کشور چین طبق اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 19 ماه ژوئیه، برای پنجمین ماه متوالی طی هفته گذشته افزایش یافته است. ارزیابی هفتگی آژانس گزارش قیمت متال بولتن از قیمت ورق فولادی صادراتی از کشور چین تا روز سه شنبه مورخ 18 ماه ژوئیه به میزان 480-470 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری برخلاف افزایش تقاضا برای ورق گرم وارداتی از کشور چین به کشورهای اطراف طی هفته های گذشته، میزان تقاضا برای خرید ورق فولادی ضعیف بوده است. علت این امر افزایش قیمت های پیشنهادی برای این محصول از سوی کشور چین بوده که سبب کاهش فعالیت های تجاری طی هفته گذشته گشته است. به گفته یکی از تاجران صادراتی واقع در شانگهای تنها معامله ای به ظرفیت کم طی هفته گذشته به قیمت 471 دلار به ازای هر تن در این منطقه منعقد شده است.

در حالی که تاجری در پکن محموله ای از ورق فولادی به قیمت 470 دلار به ازای هر تن به کشورهای پاکستان و ویتنام صادر کرده است.هم چنین به گفته یکی از منابع خبری واقع در کارخانه تولید فولاد پویانگ واقع در این کشور که یکی از بزرگترین کارخانجات کشور چین می باشد، این کارخانه قیمت های پیشنهادی خود را تا میزان 485 دلار به ازای هر تن تا روز دوشنبه افزایش داده است و تاکنون معامله ای در این کارخانه منعقد نشده است. پس از افزایش قیمت لحظه ای در روز دوشنبه، این کارخانه قیمت پیشنهادی خود را در روز سه شنبه تا میزان 490 دلار به ازای هر تن افزایش داد. به گفته یکی از تاجران ورق فولادی مستقر در پکن در حال حاضر پیش بینی بازار بر این است که پایین ترین قیمت پیشنهادی کشور چین برای ورق فولادی 480 دلار به ازای هر تن می باشد.

 • قیمت ورق فولادی رول گرم صادراتی از کشور چین تا روز سه شنبه مورخ 18 ماه ژوئیه به میزان 505-478 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته به میزان 20-3 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق فولادی رول گرم صادراتی از کشور چین طی شش هفته گذشته به میزان 85-63 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. براساس منابع بازار معاملاتی به قیمت 505-495 دلار به ازای هر تن (با هزینه حمل کالا تا مقصد به میزان 17 دلار به ازای هر تن) برای ورق فولادی رول گرم صادراتی به کشور پاکستان صورت گرفته است. پس از آن، قیمت معاملات در بازار ورق فولادی صادراتی به دنبال افزایش غیرمنتظره قیمت های داخلی چین به 505 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.
 • این در صورتی است که بازار داخلی این کشور طی هفت روز آینده افت نکند. اخبار رسیده حاکی از آن است که تا روز سه شنبه مورخ 18 ماه ژوئیه قیمت ورق فولادی به ضخامت 20-14 میلی متر تولید داخلی کشور چین به میزان 536-533 دلار به ازای هر تن بوده است که این قیمت نسبت به قیمت پیشنهادی هفته گذشته به میزان 8/14 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین براساس دیگر اخبار منتشر شده از آژانس گزارش قیمت متال بولتن در تاریخ 19 ماه ژوئیه، قیمت ورق فولادی رول گرم صادراتی کشور چین نیز برای ششمین هفته متوالی افزایش یافته است که علت این امر افزایش قیمت های بازار داخلی این کشور می باشد.
 • هم چنین به گفته یکی از تاجران ورق فولادی واقع در چین معاملاتی از کارخانجات چینی با کشور ویتنام طی هفته گذشته به مبلغ 505 دلار به ازای هر تن منعقد شده است. هم چنین به دنبال افزایش قیمت شدید در قیمت ورق فولادی در روز دوشنبه، کارخانجات چینی قیمت محصول تولیدی خود را به میزان 515 دلار به ازای هر تن در هفته گذشته رساندند. این در حالی است که قیمت این محصول در روز سه شنبه هفته پیش از آن 500-490 دلار به ازای هر تن بوده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که افزایش قیمت این محصول در بازار داخلی چین یکی از علت های اصلی افزایش قیمت های صادراتی این کشور می باشد. هم چنین تا روز سه شنبه قیمت ورق فولادی رول گرم در بازار داخلی چین 561-558 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت هفته گذشته 7/17-8/14 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است.

اخبار رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر قیمت ها به بالاترین حد خود از تاریخ 8 ماه مارس سال جاری رسیده اند. در همین تاریخ اخباری از اوضاع واردات این محصول به سایر کشورها و قیمت ورق فولادی وارداتی به چندین کشور از قبیل ویتنام، هند و کره جنوبی در آژانس گزارش قیمت متال بولتن منتشر شده است. این اخبار رسیده حاکی از آن است که قیمت ورق فولادی رول گرم وارداتی به کشور ویتنام نیز طی هفته گذشته به میزان 20-13 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است و به قیمت 515-503 دلار به ازای هر تن تا تاریخ دوشنبه مورخ 17 ماه ژوئیه رسیده است. هم چنین طبق منابع بازار محموله های وارداتی به کشور هند نیز  طی هفته گذشته به میزان 505 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که محموله های ورق فولادی وارداتی به کره جنوبی به قیمت 515-510 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است.

این در حالی است که به گفته منابع خبری میزان واردات ورق فولادی به کشور ویتنام طی هفته گذشته افزایش یافته است و معاملات منعقد شده در این کشور به قیمت 515-510 دلار به ازای هر تن انجام گرفته است. به گفته یکی از تاجران مستقر در ویتنام : ” خریداران در ویتنام به قیمت 515 دلار به ازای هر تن رضایت داده اند. با این حال فروشندگان ورق فولادی تمایلی به فروش محصولات خود به این خریداران ندارند زیرا انتظار دارند که قیمت ها افزایش بیشتری یابد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0