1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

تکنولوژی جدید تولید کارتن پلاست

امروزه تولید کارتن پلاست با کم ترین ضایعات انجام می گیرد که در مقایسه با محصولات مشابه طرفداران بسیاری هم دارد. تولید کارتن پلاست نسبت به تولیدات مشابه دیگر حامی فعالیت نهادهای علمی و تخصصی در زمینه بهینه سازی انرژی، آب، محیط زیست و ارتقای بهره وری در صنایع معدنی است. با توجه به الزامات محیط زیست، تولید کارتن پلاست با روش های پاک و با کم ترین ضایعات انجام می گیرد.

علاوه بر این، چندی پیش در کارگاه تخصصی مدیریت ارتباط انرژی، محیط زیست و آب، صنعت تولید کارتن پلاست با رویکرد توسعه پایدار، از جمله صنایع پاک و بهینه شناخته شد. این کارگاه تخصصی به منظور به روز رسانی اطلاعات و دانش مدیران و کارشناسان صنعت کارتن پلاست در زمینه فناوری های نوین بهینه سازی انرژی، محیط زیست و آب و همچنین ارتقای بهره وری و نیل به توسعه فراگیر برگزار شد و از کارتن پلاست با توجه به استفاده های بی شماری که در کارخانه های مختلف دارد، به عنوان یک صنعت پاک یاد شد.

در کارگاه مذکور در چارچوب موازین توسعه پایدار صنعت کارتن پلاست، تولید پاک و بدون ضایعات، ارزیابی و بهینه سازی جریان انرژی، فناوری های بازیابی انرژی اتلافی، استفاده بهینه از منابع آب، صیانت از محیط زیست، مدیریت انرژی و محیط زیست در واحدهای تولیدی و کاهش انتشار آلاینده های زیست محیطی، بحث و تبادل نظر شد.

گام های اساسی در تولید کارتن پلاست

علاوه بر این، برخی از واحد های تولید کننده کارتن پلاست با همکاری نهاد های علمی و تخصصی گام های اساسی در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان و ارتقای توانمندی و قدرت رقابت اقتصادی کشور برداشته اند.

در تولید کارتن پلاست، تاثیرات مختلف توسعه این صنعت به عنوان یک صنعت تاثیرگذار بر دیگر بخش های کشور، در مباحث انرژی، آب و محیط زیست کشور نیاز به بررسی، ارزیابی و تحلیل دارد. اما آن چه که مشخص است این است که کارتن پلاست تا کنون نسبت به تولیدات مشابه، از نظر مزایای بی شماری مانند مقرون به صرفه بودن، آلایندگی بسیار کم، مقاومت بالا و … پیشتاز بوده است.

همچنین، قبل از تدوین الزامات برای توسعه صنعت کارتن پلاست از دیدگاه آب و انرژی، هزینه های تولید، بررسی وضعیت کنونی این صنعت و سهم هزینه انرژی در هزینه تمام شده محصول و نیز شاخص مصرف انرژی در بخش های مختلف و مقایسه با شاخص های بین المللی انجام شده است. چرخه تولید کارتن پلاست، فرایندی با شدت مصرف انرژی پایین و تولید آلایندگی بسیار نا چیز است، که از مزیت های مهم استفاده از کارتن پلاست به شمار می رود.

کاهش مصرف انرژی

این صنعت نقش مهمی در کاهش مصرف انرژی و تاثیرات محیط زیستی در مقایسه با تولیدات مشابه دارد. بر مبنای اطلاعات ارائه شده, صنعت کارتن پلاست کشور در بحث مصرف انرژی نیز بسیار کم مصرف است و این نکته ای است که طرفداران این صنعت را برای حمایت و خرید این محصولات قوی تر می کند.

امروزه با توجه به این که استفاده های بی شماری از این صنعت می شود، کارخانه های داخلی به تبعیت از کالا های خارجی در تلاش اند که کیفیت محصولات خود را بالا تر ببرند. در کشور ایران بخش صنعت نیز سهم 25 درصدی از مصرف کل انرژی کشور را به خود اختصاص داده است. بنابراین سیاست گذاری و برنامه ریزی در جهت توسعه و بالا بردن کیفیت کارتن پلاست در بازار داخلی می تواند نقش مهمی را در وضعیت آینده این صنعت ایفا کند.

علاوه بر این، در حال حاضر یکی از معضلات مورد توجه مجامع بین المللی، معضل انتشار گازهای گلخانه ای و ایجاد آلودگی های زیست محیطی است، و ایران کاهش 4 درصدی تولید گازهای گلخانه ای تا سال 2030 متعهد شده است، و علاوه براین نیز تعهد مشروط داده است که پس از لغو همه تحریم ها، به صورت داوطلبانه ایران برای کاهش 8 درصد دیگر هم اقدام کند. اما نگفته پیداست که گاز های گلخانه ای جایی در کارخانه های تولید کننده کارتن پلاست ایران ندارند و این کاهش ها باید در صنایع دیگری مانند صنایع فولادی صورت گیرد.

1/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0