تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

تکاپو در بازار خرید میلگرد چین برخلاف بازار ثابت آسیا

خرید میلگرد فولاد مبارکه

بازار آرام خرید میلگرد سنگاپور طی روزهای جاری

خرید میلگرد در بازار داخلی کشور سنگاپور طی هفته گذشته اوضاع آرامی را سپری کرده است و نوسانات جدی در این بازار مشاهده نگردید. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد در بازار وارداتی جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است به میزان ۵۳۰-۵۱۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۰ نوامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

به گفته منابع خبری یک محموله از کشور هند نیز به سنگاپور پیشنهاد شده است که قیمت پیشنهادی تولیدکنندگان این محصول برای خرید میلگرد به میزان ۵۰۸ دلار به ازای هر تن بوده است. این محموله در محدوده ارزیابی های متال بولتن قرار نگرفته است. قیمت پیشنهادی کشور چین به سنگاپور برای خرید میلگرد به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که محموله ای به ظرفیت ۵۰۰۰۰ تن میلگرد از کشور ترکیه به قیمت ۵۲۵ دلار به ازای هر تن به کشور سنگاپور وارد گردیده است.

هم چنین به گفته منابع خبری قیمت پیشنهادی کشور هند نیز به میزان ۵۲۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. یکی از کارخانجات مهم چین نیز قیمت پیشنهادی خود برای خرید میلگرد را به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب چین اعلام کرده است که این قیمت معادل ۵۴۵-۵۴۰ دلار به ازای هر تن cfr سنگاپور گزارش شده است. برخی تاجران بیان کرده اند که این قیمت ها کارآمد نبوده چراکه قیمت های پیشنهادی سایر کارخانجات بسیار پایین تر گزارش شده است.

حتما بخوانید :  بی رونقی بازار فولاد و قیمت آهن آلات طی هفته گذشته و شروع هفته جاری

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

هم چنین خریداران عمده این محصول قیمت های پیشنهادی خود برای خرید میلگرد را در مناقصات به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی این قیمت مورد قبول تولیدکنندگان واقع نشده است. گزارش شده است که اکثر معاملات صورت گرفته برای خرید میلگرد به قیمت ۵۲۰ دلار به ازای هر تن انجام گرفته است. در حال حاضر بازار لحظه ای بسیار آرام بوده که علت این امر کاهش میزان تقاضا در کشور سنگاپور بیان گردیده است.

به گفته فعالان بازار موجودی میلگرد در این کشور بالا بوده در حالی که میزان تقاضا به علت کاهش فعالیت ساخت و ساز بسیار پایین می باشد. بنابراین در حال حاضر خریداران تمایل چندانی به خرید میلگرد در کشور سنگاپور نشان نداده اند و بازار این کشور بسیار بی رونق می باشد. با این حال ارزیابی های صورت گرفته حاکی از آن است که قیمت میلگرد صادراتی در چین طی هفته گذشته تقویت شده است چراکه کاهش میزان تولید در کارخانجات چین سبب تقویت و رونق بازارهای صادراتی این کشور گردیده است.

قیمت میلگرد اصفهان

ارزیابی بازار صادراتی خرید میلگرد سنگاور

ارزیابی شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان ۵۳۵-۵۳۱ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۷ ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت ۵۳۰-۵۲۲ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است. هم چنین قیمت سیم مفتولی در این کشور نیز تقریبا ثابت بوده است. به گفته منابع خبری پیشنهادات خرید این محصول در مناقسات به میزان ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن در جنوب شرقی آسیا بوده است در حالی که مصرف کنندگان نهایی در تلاشند که قیمت خرید میلگرد را به میزان کم تر از ۵۶۰ دلار به ازای هر تن برسانند.

حتما بخوانید :  بررسی قیمت تیرآهن اهواز و مشکلات موجود در این کارخانه

هم چنین کارخانجات این کشور نیز قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵۶۸ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. هم چنین به گفته منابع خبری معاملات در حدود ۵۶۰ دلار به ازای هر تن منعقد گردیده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به فیلیپین و ویتنام می باشد به میزان ۵۶۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن می باشد.

روند صعودی قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۲۰ ماه نوامبر افزایش یافته است که علت این امر تقویت میزان تقاضا در بازار این کشور می باشد. قیمت میلگرد در شرق چین منطقه شانگهای به میزان ۴۱۷۰-۴۱۴۰ یوان (۶۲۹-۶۲۴ دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۶۰-۵۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین در شمال چین نیز قیمت میلگرد به میزان ۴۰۲۰-۳۹۸۰ یوان به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

افزایش قیمت در بازار فیوچرز در نتیجه افزایش میزان تقاضا در این کشور بوده است. هم چنین فعالان بازار انتظار دارند که قیمت خرید میلگرد طی روزهای آتی افزایش بیشتری یابد که علت این امر کاهش میزان موجودی این محصول می باشد. هم چنین ارزیابی ها از شاخص قیمت خرید میلگرد صادراتی چین به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن بوده که به میزان ۳۳/۳ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. فعالان بازار انتظار دارند که کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را به زیر قیمت ۵۴۰ دلار به ازای هر تن نرسانند.

حتما بخوانید :  نیمه بهمن به پایان رسید.. چه خبر از بازار میلگرد؟

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button