0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازار آرام خرید میلگرد سنگاپور طی روزهای جاری

خرید میلگرد در بازار داخلی کشور سنگاپور طی هفته گذشته اوضاع آرامی را سپری کرده است و نوسانات جدی در این بازار مشاهده نگردید. ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد در بازار وارداتی جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است به میزان 530-510 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 20 نوامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

به گفته منابع خبری یک محموله از کشور هند نیز به سنگاپور پیشنهاد شده است که قیمت پیشنهادی تولیدکنندگان این محصول برای خرید میلگرد به میزان 508 دلار به ازای هر تن بوده است. این محموله در محدوده ارزیابی های متال بولتن قرار نگرفته است. قیمت پیشنهادی کشور چین به سنگاپور برای خرید میلگرد به میزان 530 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که محموله ای به ظرفیت 50000 تن میلگرد از کشور ترکیه به قیمت 525 دلار به ازای هر تن به کشور سنگاپور وارد گردیده است.

هم چنین به گفته منابع خبری قیمت پیشنهادی کشور هند نیز به میزان 520-515 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. یکی از کارخانجات مهم چین نیز قیمت پیشنهادی خود برای خرید میلگرد را به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن فوب چین اعلام کرده است که این قیمت معادل 545-540 دلار به ازای هر تن cfr سنگاپور گزارش شده است. برخی تاجران بیان کرده اند که این قیمت ها کارآمد نبوده چراکه قیمت های پیشنهادی سایر کارخانجات بسیار پایین تر گزارش شده است.

قیمت های پیشنهادی کارخانجات

هم چنین خریداران عمده این محصول قیمت های پیشنهادی خود برای خرید میلگرد را در مناقصات به میزان 500 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی این قیمت مورد قبول تولیدکنندگان واقع نشده است. گزارش شده است که اکثر معاملات صورت گرفته برای خرید میلگرد به قیمت 520 دلار به ازای هر تن انجام گرفته است. در حال حاضر بازار لحظه ای بسیار آرام بوده که علت این امر کاهش میزان تقاضا در کشور سنگاپور بیان گردیده است.

به گفته فعالان بازار موجودی میلگرد در این کشور بالا بوده در حالی که میزان تقاضا به علت کاهش فعالیت ساخت و ساز بسیار پایین می باشد. بنابراین در حال حاضر خریداران تمایل چندانی به خرید میلگرد در کشور سنگاپور نشان نداده اند و بازار این کشور بسیار بی رونق می باشد. با این حال ارزیابی های صورت گرفته حاکی از آن است که قیمت میلگرد صادراتی در چین طی هفته گذشته تقویت شده است چراکه کاهش میزان تولید در کارخانجات چین سبب تقویت و رونق بازارهای صادراتی این کشور گردیده است.

قیمت میلگرد اصفهان

ارزیابی بازار صادراتی خرید میلگرد سنگاور

ارزیابی شاخص قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشور چین به میزان 535-531 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 17 ماه نوامبر بوده است که نسبت به قیمت 530-522 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن افزایش یافته است. هم چنین قیمت سیم مفتولی در این کشور نیز تقریبا ثابت بوده است. به گفته منابع خبری پیشنهادات خرید این محصول در مناقسات به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن در جنوب شرقی آسیا بوده است در حالی که مصرف کنندگان نهایی در تلاشند که قیمت خرید میلگرد را به میزان کم تر از 560 دلار به ازای هر تن برسانند.

هم چنین کارخانجات این کشور نیز قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 568 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. هم چنین به گفته منابع خبری معاملات در حدود 560 دلار به ازای هر تن منعقد گردیده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به فیلیپین و ویتنام می باشد به میزان 560-555 دلار به ازای هر تن می باشد.

روند صعودی قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ 20 ماه نوامبر افزایش یافته است که علت این امر تقویت میزان تقاضا در بازار این کشور می باشد. قیمت میلگرد در شرق چین منطقه شانگهای به میزان 4170-4140 یوان (629-624 دلار) به ازای هر تن می باشد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 60-50 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین در شمال چین نیز قیمت میلگرد به میزان 4020-3980 یوان به ازای هر تن اعلام شده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

افزایش قیمت در بازار فیوچرز در نتیجه افزایش میزان تقاضا در این کشور بوده است. هم چنین فعالان بازار انتظار دارند که قیمت خرید میلگرد طی روزهای آتی افزایش بیشتری یابد که علت این امر کاهش میزان موجودی این محصول می باشد. هم چنین ارزیابی ها از شاخص قیمت خرید میلگرد صادراتی چین به میزان 535 دلار به ازای هر تن بوده که به میزان 33/3 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. فعالان بازار انتظار دارند که کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را به زیر قیمت 540 دلار به ازای هر تن نرسانند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0