0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بعد از موج افزایشی روز دوشنبه ، قیمت ورق سیاه چین همچنان در بالا متوقفند

قیمت ورق سیاه چینی بعد از یک موج سخت افزایش قیمت در روز دوشنبه به خاطر تقاضاهای پابرجا در بازار داخلی و انتظارات کاهش تولید در کارخانه های ورق سیاه، عقب نشینی نداشتند. در روز پنج شنبه ، ۷ سپتامبر ، بیشتر ورق سازان قیمتهای پیشنهادی خود را در سطح قیمتهای دوشنبه یعنی قیمت ۵۹۰ تا ۶۲۰دلار در هر تن فوب، حفظ کردند که از پایان هفته گذشته ۳۰ تا ۵۰ دلار در هر تن افزایش  داشته است.صادرات در این هفته تقریباً متوقف شده ، چنان که بیشتر خریداران ترجیح میدهند منتظر بمانند و بعداز افزایش شدید قیمتها، نتیجه بازار را ببینند. با وجود برخی انتظارات برای کاهش سریع قیمتها بعد از یک افزایش سریع ، عرضه کنندگان چینی در این هفته ، حتی بعداز اعلام شرکت Benxi Iron and Steel درمورد راه اندازی مجدد  بخش  BF No.1در ۱۶ سپتامبر قیمتها را  همچنان در همان جایگاه قبلی حفظ کرده اند. آتش سوزی در این کارخانه دلیل اصلی افزایش قیمت در آخر هفته ودر ابتدای این هفته بوده است.

بسیاری از افراد بازار شکی دارند که این شرکت واقعاً قادر خواهد بود که در مدت زمان کوتاهی تجهیزات خود را تعمیر کند.یکی دیگر از مهمترین دلایل این است که انتظار می رود به زودی  در سرتاسر کارخانه های چین تعمیرات کلی انجام گیرد.

شرکت ورق Baotou احتمالاً عملیات خط ورق سیاه خود به مدت ۱۵ روز به تعویق می اندازند ، که ممکن است بر روی عرضه آنها که ۱۵۰۰۰۰تن است، تاثیر داشته باشد .شرکت Anshan Iron & Steel نیز  در اواسط سپتامبر تعمیرات اساسی ۱۰ روزه را اعلام کردند ، که در نتیجه آن ۷۰۰۰۰تن دیگر از دست خواهد رفت.بسیاری از کارخانه های کوچک قصد دارند عملیات تعمیرات  خود را  پیش از برنامه به تعویق بیندازند ، و باید انتظار بازرسی در آینده را داشته باشند. یکی از فعالان بازار داخلی میگوید:”بنظر میرسد که بازار داخلی همچنان کاملاً قوی است ، به رغم افزایش میزان بهره وری در کارخانه های ورق سیاه، فهرست موجودی ورق سیاه اخیراً افزایشی نداشته است .علاوه بر این ،بیشتر کارخانه ها فهرست سفارشاتشان برای مواد تحویلی  ماه اکتبررا رزرو کرده اند.

قیمت ورق گالوانیزه اصفهان

افزایش قیمت ورق سیاه کشورهای مستقل مشترک المنافع در روسیه علیرغم کمبود تقاضا

قیمتهای وارداتی برای ورق سیاه درروسیه طی دوهفته  افزایش چشمگیری داشته است، اگرچه تقاضا در کشور همچنان در همان سطح پایین باقی مانده است.اکثر عرضه کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع  به دلیل دسترسی محدود  به مواد  خارج از کشور ، اساساً بر پیشنهادات بالاتر پافشاری میکنند . متال اکسپرت  یادآور شد که قیمت پیشنهادی از طرف شرکت MMK  روسیه برای ورق سیاه برای محموله ماه نوامبر عمدتاً به دلیل دسترسی محدود، در حدود ۴۵ دلار در هر تن  افزایش داشت و به طور متوسط در حدود ۶۲۲ تا ۶۲۴ دلار در هر تن CFR انزلی (۵۰۵یورو در هر تن فوب آستراخان، ۱ یورو = ۱٫۱۹۵۷ دلار ) ،  برآورد گردید.پیشنهادات  ورق سیاه ۲۷ تا ۲۹ دلار در هر تن افزایش قیمت داشته  و به ۶۵۲ تا ۶۵۴ دلار در هر تن CFR انزلی (۵۳۰ یورو فوب استاراخان ) رسیده است. یک تاجر روسی به متال اکسپرت  اظهار داشت:”قدرت خرید در روسیه در حال حاضر پایین است ، حتی قیمتهای داخلی مشتاقانه پذیرفته نمی شوند. بنابراین، قیمت ورق سیاه داخلی طی دو هفته روندی نزولی داشته است، که باعث  کاهش تمایل به واردات میشود. در عین حال شرکت آرکلور میتال تصمیم گرفته است که قیمت های خود را در مدت دو هفته بدون تغییر نگه دارد. به عبارت دیگر دسترسی عرضه کننده ورق سیاه برای صادرات در حال حاضر محدود است ، به عبارت دیگر – فعالیت تجاری در روسیه همچنان سرعتی پایینی دارد.بر طبق منابع بازار ، قیمت پیشنهادی ورق سیاه از قزاقستان در هر تن ۱۸ دلار افزایش داشته و به ۶۱۴ دلار در هر تن CFR (600 دلار در هر تن فوب) رسیده است . متال اکسپرت  خاطر نشان کرد که حمل و نقل از Aktau در بحبوحه ی فعالیت فصلی به ۱۴ دلار در هر تن رسیده است.

روند روبه رشد صادرات ورق سیاه روسیه

کارخانه ها ی روسیه در پنج ماه اول سال جاری روسیه ( ۲۱از  مارس تا  ۲۲ اگوست ۲۰۱۷ ) رکوردهای جدیدی در صادرات ورق سیاه به ثبت رسانده اند. در حالی که عرضه کنندگان در بخش تولیدات ورق سیاه موفق به ارتقا  قابل توجهی در موقعیت خود در خارج از کشور شده اند، تولیدکنندگان ورق سیاه اساساً تمرکز خود را بر فروش داخلی گذاشته اند. طبق اظهارات مجمع تولید کنندگان ورق سیاه روسیه ، طی دوره بررسی ، تولید کنندگان روسی موفق به  فزایش ۱۲ در صدی صادرات و رسیدن به ۲٫۶۴ میلیون تن در سال شده اند.ESCO  سریع ترین نرخ رشد را برای صادرات ورق سیاه روسیه نشان داده است، ضمن اینکه فروش خارجی دو برابر شده و به ۵۸۵٫۴۸۸ تن رسیده است؛ در حالیکه که تقاضاهای خوبی همچنین برای ورق سیاه روسی وجود داشت. متال اکسپرت یادآور شد که  در همان زمان ، KSC  موقعیت پیشرو خود را از لحاظ حجم صادرات حفظ کرده است .در این میان ، صادرات ورق سیاه در میان تمرکز بزرگترین عرضه کننده ورق سیاه کشور یعنی شرکت ورق سیاه مبارکه در فروشهای داخلی، کاهش یافته است. مجمع تولید کنندگان ورق سیاه روسیه گزارش کرد که در همان زمان ، تمایلات بازار در بخش slab ، بخصوص در خاور دور ، به حمایت از کارخانه های روسی برخواسته است.محموله های slab حدود ۳۵% افزایش داشته و به ۲۰۸٫۸۶۸ تن از MSC   رسیده است ، در حالی که HOSCO  کالاهای نیمه صادراتی را با ۲۰% افزایش به ۳۴۸٫۵۵۹ تن در سال رسانده است.

 

افزایش مجدد قیمت ورق سیاه صادراتی از ۲۰ تا۲۵ دلار

در پس قیمتهای بالای داخلی و عرضه بالا،  قیمت ورق سیاه صادراتی  در چین دوباره موجی افزایشی داشت . روز پنج شنبه ، تولیدکنندگان محصولات ورق چین، قیمت ورق سیاه را به خارج از کشور به قیمت ۵۹۵ تا ۶۰۵ دلار در هر تن فوب پیشنهاد دادند ، که ۲۰ تا ۲۵ دلار در هر تن نسبت به هفته قبل افزایش قیمت داشته است.این تغییر قیمت اساساً توسط بازار داخلی هدایت میشود، جایی که افزایش قیمت ورق سیاه دیگری درطول دوره مشابه به طور متوسط ۱۲۳ تن (۱۹ دلار در هر تن ) ایجاد می کند. کل عرضه در چین احتمالا در اینده نزدیک کاهش می یابد .

به طوری  که  چندین کارخانه ورق سیاه  بخاطر انفجار در کوره هاو مبدل ها،شروع دوره تعمیرات خود را اعلام کرده اند .مطابق اظهارات فروشندگان ، فعالیت خرید در صنایع پایین دست همچنان خوب است. منابع بازار اعلام کردند که در بازار صادرات ، در این هفته هیچ معامله ای انجام نشده است .اکثر تجار چین به متال اکسپرت گزارش کردند :” در حال حاضر ورق سیاه یکی از بدترین محصولات صادراتی می باشد “.به هر حال ،شرکت  Beitai Steelدر حدود ۲۰۰۰۰تن از ورق سیاه خود رابه یک تاجر محلی برای فروش در خارج با قیمتی در حدود ۶۰۰دلار در هر تن فوب فروخته است.انتظار عقب نشینی قیمتها به این زودی وجود ندارد، چنان که بیشتر عرضه کنند گان در حال حاضر سفارشات کافی برای تحویل در سپتامبر از خریداران داخلی دریافت کرده اند.معاملات آتی ورق در طی دو روز گذشته کاهش یافته و احتمالا دوباره به شدت افزایش خواهند داشت.چرا که اهداف دولت برای محدود کردن نوسانات آینده و تاثیرآن در بازار فیزیکی ادامه دارد.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری