0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت پشم شیشه شیراز و احتمال افزایش قیمت مواد اولیه

قیمت پشم شیشه تولیدی شیراز در ایران طی ماه آذردرسطح ثابتی قرار گرفت، در حالیکه در ماه قبال از آن قیمت شم شیشه به طور پیوسته در حال رشد بود.ارزیابی ها نشان می دهد برای قیمت پشم شیشه عرض ۱٫۲ متر و طول ۱۵ متر شیراز ۴۶۵۰۰ تومان در هررول کارخانه برآورد گردیده است ، در حالیکه نسبت به قیمت قبلی که  ۴۹۰۰۰ تومان در هر رول بوده ، ۱٫۲ درصد کاهش قیمت داشته است.با توجه به اظهارات شرکت کنندگان در بازار، زمان تحویل بار در محدوده ۲ الی ۳ روزمی باشد، در حالی که برخی از کارخانه ها تهران تحویل بار خود را تا یک هفته طول داده اند.

این ثبات قیمت پشم شیشه همچنین باعث شده که قیمت پشم شیشه تهران نیز به همین ترتیب ثابت بماند . این موضوع احتمالاً منجر به کاهش تقاضا و یا افزایش قیمت پشم شیشه در ماه دی ماه خواهد شد.یک منبع تولید کننده می گوید که مشتریان به دنبال گرفتن تخفیف برای قیمت پشم شیشه تا سطح ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان را برای هر رول هستند، و افزود که شرکت او نمی تواند چنین تخفیفاتی برای قیمت پشم شیشه به مشتریان ارائه دهد، اما با افزایش قیمت ها به دلیل یک بازار آرام و راکد، مشکل افزایش قیمت داشت.

در طول ماه گذشته خصوصا هفته منتهی به آخر آذر ماه قیمت رول آلومینیوم ۱٫۲ متری با طول ۱۵ متربا قیمت ۴۶۵۰۰ تومان در هر رول بوده است همچنین قیمت رول پشم شیشه متا لایزبا عرض ۱٫۲ متر و طول ۱۵ متربا قیمت ۴۲۳۰۰ تومان درهررول بوده است قیمت برای رول آلومینیوم با دانسیته ۸ و عرض ۱٫۲ متر و طول ۱۵ متر برا ی تحویل در اصفهان با قیمت ۴۱۴۰۰ تومان درهررول ارائه شده است همچنین قیمت رول پشم شیشه تولید کارخانه شیراز برا ی ارائه محصول دراصفهان رول متالایز با عرض ۱٫۲ و طول ۱۵ متربا قیمت ۳۹۶۰۰ تومان در هر رول معامله شد این در حالی است که قیمت رول پشم شیشه متا لایز با عرض ۱٫۲ و طول ۲۰ مترو با دانسیته ۱۲ و ضخامت ۱ با قیمت ۴۸۰۰۰ تومان در هر رول معامله شده است و قیمت رول آلومینیوم برا ی پشم شیشه با دانسیته ۱۲ و عرض ۱٫۲ و طول ۲۰ متر و ضخامت ۱ میلی متر در حدود ۵۰۴۰۰ تومان در هررول معامله گردید این در حالی که ای قیمت ها برا ی پشم شیشه با عرض ۱٫۲ و طول متوسط ۲۰ برای هر رول ۴۹۰۰۰ تومان در هفته های ابتدایی بوده است .

این منبع بازار همچنین اظهار کرد : “تقاضا در بازار اینگونه است. به هیچ وجه افزایش قیمتی برای پشم شیشه در آن صورت نگرفته است … و بسیاری ازمشتریان بزرگ، معاملات خود را در پایان سال انجام می دهند. ” با این حال، قیمت پشم شیشه در تقاضای عرضه کنندگان در مقایسه با ماه آذر، ثابت باقی مانده است و طبق آرشیو قيمت بازارایران ، قیمت پشم شیشه ۴۶۵۰۰ تومان در هررول برآورد گردید.

ثبات قیمت پشم شیشه در ماه گذشته، به دنبال ثبات  قیمت پشم شیشه برای محموله های ماه دی اتفاق افتاد.

طبق اطلاعات در ماه دی، مراکز فروش پشم شیشه ۲۸۵ هزار رول پشم شیشه را در ماه دی حمل کرده اند که این حجم از ۲۶۷٫۹۰۰ رول در ماه آذر ۶٫۴ درصد افزایش داشته است.

انبارداران ترکیب های متفاوتی از روند بازار را مشاهده که در آن طی ماه های متوالی کاهش تقاضا به دلیل افزایش هزینه های حمل و نقل اتفاق افتاده است، در حالیکه حجم پشم شیشه در انبارها افزایش یافته است.آمار و ارقام نشان می دهد که حجم پشم شیشه موجود در انبارها در ماه آذر، ۸۲۸٫۷۰۰ رول بود که  ۲٫۹ رول از آن طی یک  ماه عرضه شد،و این میزان تقريبا ۱٪ از ۸۲۰٫۸۰۰ رول افزایش داشت .

افزایش ارسال محموله ها و کاهش میزان موجودی انبارها ،روند هایی است که معمولا با قیمت های بالاتر برای پشم شیشه همراه می باشند. میزان موجودی پشم شیشه انبارها با سرعت بیشتری، نسبت به ارسال محموله ها افزایش می یابند.

یکی از مصرف کنندگان در بخش پشم شیشه گفت: “در حال حاضر جرقه ای برای تغییر قیمت شم شیشه وجود ندارد.”

با توجه به قیمت پشم شیشه ، فعالیت های ساختمانی بی نظیر، فراوانی پشم شیشه  پر مصرف و اولیه، و بهره ناچیز از پشم شیشه، در بازار به چشم می خورد. اطلاعات اولیه نشان می دهد که قیمت پشم شیشه  تولیدی شیراز در ماه آذر  ۶۶,۳۷۵ رول بود. طبق آمار بخش اداری و تطبیق  با اداره بازرگانی، این میزان تقریبا ۲۵ درصد از ۵۳,۱۰۵ رول در ماه آذر، افزایش داشته که با میزان سال قبل مقایسه می شود که ۶۶,۲۵۶ رول بوده است.

آیا قیمت پشم شیشه در ماه دی افزایش خواهد یافت؟ انتظار می رود بدنبال افزایش قیمت مواد اولیه دردی ماه ، قیمت پشم شیشه در این ماه و در ماه های آینده افزایش داشته باشد.

حرکت رو به رشد قیمت مواد اولیه به دلیل قدرت در بازار صادرات و فصلی طبیعی است. قیمت مواد اولیه اغلب طی ماه های زمستان در ایران افزایش می یابد. در عین حال قیمت پشم شیشه تهران ۴۶۵۰۰ تومان برای هررول است و می تواند در اواخر امسال و اوایل سال آینده، به بیش از ۵۰۰۰۰ تومان در هر رول افزایش یابد. این رشد قیمت پشم شیشه به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه همچنین  نا بسامانی دروضع سوخت و قیمت سوخت می باشد.”

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری