3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رکود نسبی در بازار ورق گالوانیزه

طبق تحلیل های ارائه شده در مورد قیمت ورق گالوانیزه ، امروز در تاریخ دوشنبه ٢٣ بهمن ٩۶ هم مجددا اکثر کارخانجات تولید کننده این محصول، قیمت های خود را ثابت اعلام کردند. اما در این میان قیمت ورق گالوانیزه کاشان با ضخامت ٠.٣۵ بود که همچنان بین قیمت های ۴٢۵۵ و ۴٠٢٠ تومان در نوسان گزارش می شود.

این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه کاشان در اکثر سایز ها ثابت باقی مانده و هیچ گونه نوسانی تا کنون اعلام نشده است. قیمت ورق گالوانیزه کاشان با ضخامت ٠.۴ امروز هم مانند دیروز با قیمت ۴١٨۵ تومان به بازار عرضه شد. علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه کاشان با ضخامت ٠.۴۵ و ابعا یک متر نیز معادل ۴٠١۵ تومان اعلام شد. با کمی دقت و بررسی قیمت ورق گالوانیزه در کارخانه های مختلف متوجه شدیم که فعلا بازار این محصولات به دلیل نزدیک شدن به پایان سال جاری، چندان پر رونق نیست.

طبق همین بررسی ها قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس امروز نیز همچنان اعلام نشد و این کارخانه فروش برخی از سایز های خود را بسته نگه داشته است. قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس با ضخامت ٠.۶ معادل ٣٧٨٠ تومان اعلام شد که نسبت به دو روز گذشته حدود ٢٠ تومان افزایش داشت. علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس با ضخامت ٢.۵ و ابعاد ١ و ١.٢۵ هم به مبلغی معادل ٣٨۵٠ تومان به فروش رسید که نسبت به هفته گذشته تغییر خاصی برای آن گزارش نشده است.

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه فولاد

یکی دیگر از کارخانجاتی که قیمت هایش مورد بررسی قرار گرفت، کارخانه فولاد بود که طبق نمودار های نشان دهنده نرخ روزانه، قیمت ورق گالوانیزه فولاد در اکثر سایز ها اعلام نشد. کارشناسان می گویند: شاید به این دلیل قیمت ورق گالوانیزه فولاد اعلام نمی شود که متصدیان این حوزه معتقدند طی روز های آتی با نوساناتی مواجه خواهند شد و قیمت ورق گالوانیزه فولاد هم در این میان تکانی به خود خواهد داد.

ورق سیاه اصفهان

در حال حاضر قیمت ورق گالوانیزه فولاد با ضخامت های ۵٠ و ۶٠ و ابعاد ١.٢۵ به ترتیب در حدود ٣٩٣٠ و ٣٩٢٠ تومان اعلام شد. همچنین در حال حاضر درست است که نرخ پایه ورق گالوانیزه در بورس کالا ثابت باقی مانده است، اما در آینده احتمال آن هست که به دلیل عدم استقبال مداوم مشتریان از خرید ورق گالوانیزه، نرخ این محصول با عقب ‌نشینی مواجه گردد.

احتمال عقب نشینی میزان عرضه

با این حال جالب است که برخی از تولید کنندگان انتظار داشته اند که با نرخ پایه جدید با وجود این که احتمال عقب‌نشینی عرضه کننده و خریدار وجود دارد، افزایش پیدا کند. تنها با بررسی گزارشات مختصر و کوتاهی که از آخرین تحولات بازار ورق گالوانیزه منتشر می شود، بر همگان واضح و مبرهن است که با وجود شرایط فعلی بازار و کاهش جنب و جوش ها به دلیل نزدیک شده به پایان سال ٩۶، انتظار افزایش قیمت ورق گالوانیزه امری است که کمتر منطقی به نظر می رسد.

البته باید گفت که امری بعید و ناممکن هم نیست اما به عقیده متخصصان این حوزه، اگر هم افزایش قیمتی در راه باشد و تولید کنندگان ورق گالوانیزه به امید آن فروش برخی از سایز های خود را بسته باشند، باز هم این افزایشات اندک خواهد بود و تغییر چشمگیری در نرخ این محصول مشاهده نخواهد شد.

علاوه بر این، با توجه به شرایط فعلی بازار می بینیم که شاخص نرخ رسمی حوزه محصولات تخت از روز سه‌شنبه هفدهم بهمن در هفته گذشته، تا همین امروز با ثبات اعلام شد؛ همچنین در روز شنبه بازار فعالیت خود را در بین دو تعطیلی آغاز کرد و به دلیل نیمه تعطیل بودن بازار ورق گالوانیزه، تقاضا ضعیف بود و معامله آنچنانی انجام نشد.

3/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0