تأمین کننده کلیه مقاطع فولادی

خط ویژه 56-03135155

رکود اقتصادی و ثبات قیمت لوله صنعتی

قیمت لوله داربستی اصفهان

تجدید نظر ترکیه در مورد قیمت لوله داربستی داخلی

یکی از تولید کنندگان محصولات فولادی ترکیه به نام لیورا پیشنهادات خود را در مورد قیمت لوله داربستی داخلی اصلاح کرد که هدف از این کار، جبران تأثیر ارزهای ملی ترکیه است. قیمت فعلی دلار در مقایسه با هفته ی گذشته نشان داد که تنها، افزایش کمی داشته است.

بزرگترین تولیدکننده ی فولاد بلند کشور قیمت لوله داربستی خود را تا ۳۰ دلار در هفته ی جاری افزایش داد، که به دلیل افزایش ۳-۴ دلاری قیمت قراضه به ازای هر تن بود. پیشنهادات فعلی کارخانه های ترکیه در مورد قیمت لوله داربستی در حدود ۶۹۰ دلارمی باشد. نوسانات قیمت ارز با اعلام افزایش قیمت خرید لوله داربستی در طول هفته ی جاری و به مبلغ ۶۸۰ دلار در هر تن در ارتباط است.

سطح پیشنهادات عمومی برای قیمت لوله داربستی در ترکیه هم اکنون در حدود ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن از تولیدات پیشین کارخانه است که در مقایسه با قیمت های یک هفته ی قبل با مبلغ ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن افزایش یافته است. با این حال، شرکت کنندگان در  بازار انتظار دارند که به زودی قیمت لوله داربستی بیش از پیش افزایش یابد.

یکی از معامله گران به خبرگزاری ها گفت: “تقاضای مصرف کنندگان برای خرید لوله داربستی بسیار خوب است، و من فکر می کنم که قیمت آن ها [کارخانه ها] کمی بیش تر از قیمت های فعلی رشد خواهد کرد.” با این حال، سیاست های این کارخانه ها این است که فعالیت های صادراتی آنها محدود شود که در حال حاضر کار سختی است.

حتما بخوانید :  ابهامات جدید در بازار فولاد دردسرساز شد

ثابت ماندن قیمت لوله داربستی چین در سطح بالا، با وجود رکود اقتصادی

قیمت لوله داربستی صادراتی چین در سطح بالایی ثابت باقی مانده است، اما رکود اقتصادی در حال شکل گیری است. با توجه به تقاضای قوی در بازار داخلی، پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت خرید لوله داربستی برای شركت های فولاد ساز چینی از سوی کشور های خارجی بسیار كم است.

قیمت لوله داربستی هم مانند هفته ی گذشته، به مبلغ ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن برای حمل و نقل خرید و فروش شد. تمام قیمت ها با توجه به وزن واقعی داده می شود و با توجه به این مسئله، گروه شانگگ در حال ارائه ی لوله داربستی به سنگاپور با قیمتی معادل ۶۹۰ دلار در هر تن بر حسب وزن نظری، است. قیمت های مذکور ۵ دلار در هر تن کم تر از نرخ هفته ی گذشته است.

فروش انواع لوله قیمت مناسب

سطح پایین قیمت ها

علاوه بر این، قیمت لوله داربستی ارائه شده توسط معامله گران چینی بسیار پایین تر از نرخ ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن است اما حتی این سطح از قیمت ها برای خریداران خارجی بیش از حد تلقی می شود. یکی از منابع خبری می گوید: یکی از معامله گران چینی، ۱۰،۰۰۰ تن از لوله داربستی تولیدی خود را با قیمت ۶۹۰ دلاردر هر تن بر اساس وزن واقعی به سنگاپور ارائه داده است.

اما هیچ پیشنهاد دیگری با این قیمت وجود ندارد. “یکی معامله گران گفت: “هیچ معامله ی صادراتی ای وجود ندارد چون قیمت لوله داربستی خیلی بالا است. قیمت خرید لوله داربستی به دلیل حمایت های بازار داخلی که تا کنون از لوله داربستی صادراتی حمایت می کند، ثابت باقی مانده است. اما چشم انداز قیمت لوله داربستی داخلی در فصل تابستان بیش از یک هفته است که ۴۵ یورو به ازای هر تن کاهش یافته است و این در حالی است که با وجود خرید قوی، انتظار می رفت که افزایش قیمت در آینده نیز محتمل باشد. بورس شانگهای نیز در معاملات روزانه ی خود افزایش قیمت لوله داربستی تا ۱۴ دلار در هر تن را ثبت کرد.

حتما بخوانید :  تردید مشتریان در خرید منجر به ثبات بازار آهن شد

افزایش قیمت لوله داربستی در ترکیه

انتظار می رود تولید کنندگان ترکیه ای پیشنهادات خود را در مورد قیمت خرید لوله داربستی داخلی افزایش دهند، زیرا بیش تر این مواد رزرو می شوند. در نتیجه،تامین کنندگان خارجی نیز ممکن است پشتیبانی خود را برای افزایش قیمت لوله داربستی ، در دور بعدی فروش خود دریافت کنند.

پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت لوله داربستی داخلی در ترکیه در حدوده ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن ، برای حمل و نقل بود، که ۱۰ تا ۱۵ دلار در هر تن نسبت به هفته ی گذشته افزایش داشت. بعضی از کارخانه ها با توجه به پرس و جو های اخیر در مورد قیمت لوله داربستی می گویند این محصول تا ۶۹۰ دلار در هر تن ، معامله می شود.

همچنین لازم به ذکر است که برخی از تامین کنندگان در بخش واردات، مانند کارخانه ی Metinvest  در حال حاضر از سفارشات ارائه شده برای حمل و نقل استقبال می کنند و قیمت خود را معادل ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن برای بیش از ۱۰،۰۰۰ تن ورق تولید شده اعلام می کنند. کارخانه ی  MMK روسیه نیز در حال حاضر خارج از بازار است، اما قیمت لوله داربستی خود را در حدود ۶۸۰-۶۹۰ دلار در هر تن اعلام کرده است.

یکی از منابع خبری می گوید: “اگر کارخانه های محلی [ترکیه] قیمت لوله داربستی خود را بهبود بخشند، در بخش واردات نیز فضای بیش تری برای بالا بردن قیمت ها فراهم می شود.”

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

حتما بخوانید :  قیمت میلگرد صادراتی ایران در عراق چند؟

میانگین ۰ / ۵٫ تعداد رای: ۰

اولین کسی باشید که این مقاله را رتبه بندی می کند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button