0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

اطلاعات تکمیلی در مورد نحوه ساخت و مواد مورد استفاده ساندویچ پانل

معمولا از ساندویچ پانل ها برای دستیابی به طرح ها و اهداف مختلفی استفاده می شود. ساندویچ پانل به دلیل خاصیت عایق بودن و این که جداره دار بودن سطوح داخلی و خارجی پانل های رنگی پیش ساخته، یکی از بهترین مصالح پیش ساخته برای ممانعت از نفوذ آب و هدر رفتن انرژی به حساب می آیند.

علاوه بر این، ساندویچ پانل یکی از روش های بسیار آسان و اقتصادی برای رفع کلیه نیاز های ساختمانی به شمار می رود و در کارخانه ها و ساختمان های صنعتی، انبار های مختلف خصوصا انبار مواد غذایی و کشاورزی، ساختمان های پیش ساخته، انواع سالن های ورزشی و استخر ها، سیلو ها و سالن های پرورش مرغ، فروشگاه های بزرگ و ساختمان های نظامی، شخصی و دولتی و همچنین به منظور تجهیز کارگاه ها، مورد استفاده قرار می گیرد.

در خط تولید این محصول، پانل‌ها دارای یک ساختار ترکیبی هستند که از ۲ لایه ورق خارجی‌ به همراه عایق بین آن ها تهیه و تولید می شوند. عایق پلی یورتان PU ، PIR (Polyisocyanurate) و فنولیک از جمله مهم ترین عایق ‌های کاربردی این پانل ‌ها محسوب می شوند. در این خط تولید، تنظیم پروفیل برای نوع ورق کاربردی در ساندویچ پانل‌ های تولیدی، مطابق با درخواست مشتریان انجام می شود. از جمله ورق های مورد استفاده در تولید این محصول می توان به ورق پیش رنگ استیل، ورق پی‌ وی‌ سی‌، ورق آلومینیوم، ورق گالوانیزه و … اشاره کرد.

مواد مورد استفاده برای ساخت ساندویچ پانل

به علاوه، این خط تولید ظرفیتی با مقیاس بسیار بالا یعنی در حدود ۳ تا ۷ متر در دقیقه را دارا می‌باشد که با این حجم ظرفیت تولید، قادر است به ساخت پانل هایی با طول ۳ تا ۱۸ متر، عرض ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی متر و ضخامت ۲۰ تا ۱۵۰ میلی متر اهتمام ورزد. طول خط تولید مذکور به حدود ۱۰۰ متر می‌رسد.

که به طور کلی دارای ۲ ردیف ماشین باز و صاف کننده ورق های مورد استفاده، دستگاه مخصوص برش اریبی ورق استیل، ۳ ردیف ماشین رول فرمینگ یا همان خم ورق به همراه سکوی بالا و پایین، اتاق حرارت دهی، قسمت تزریق فوم، سیستم خنک کننده، نوار کاملا اتوماتیک برای برش، تسمهٔ دوبل پرس و تولید ساندویچ پانل با طول تقریبی ۲۴ متر، بخش گرد آوری و انتقال محصول و نهایتا بخش بسته بندی محصول با فیلم پی وی سی است.

توضیحاتی در مورد ورق های مورد استفاده در ساندویچ پانل ها :

با توجه به جدول هایی که توسط سازندگان ورق تهیه می شوند، ضخامت ورق های داخلی و خارجی انتخاب می شوند و ورق ها با توجه به چگونگی ساپورت ها ممکن است از نوع آلوزینگ، گالوانیزه یا آلومینیومی باشند.

قیمت آهن آلات

در مورد ورق های گالوانیزه باید بگوییم که این ورق ها که طی یک فرایند پیوسته برای تولید ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار می گیرند، استاندارد EN10142 در هنگام ساخت آن ها رعایت می شود. همچنین ورق های گالوانیزه دارای پوشش روی ۱۰۰ الی ۲۷۵ گرم در متر مربع می باشند که در مقابل خوردگی مقاومت بسیار بالایی دارند.

برای تولید ساندویچ پانل می بایست حتما ورق های گالوانیزه به روش Coil coating به صورت پیش رنگ در آیند. نکته بعدی که باید حتما رعایت گردد این است که ضخامت ورق گالوانیزه سطوح باربر پانل می بایست حداقل ۰٫۵ میلی متر باشد. همان طور که گفته شد، یکی از انواع ورق های مورد استاده در تولید ساندویچ پانل، ورق آلوزینگ است که از فولاد مخصوص به همراه الیاژ روی و آلومینیوم تشکیل شده است و تقریبا از کلیه ویژگی های ورق آلومینیوم بر خوردار می باشد.

استفاده از ورق آلومینیوم

در سطوح باربر پانل هم ضخامت ورق آلومینیوم باید حداقل ٠.۵ میلی متر باشد. ورق هایی که در مورد آن ها توضیحاتی را ارائه کردیم، مانند ورق پیش رنگ شده، ورق آلوزینگ ، گالوانیزه یا آلومینیومی به وسیله فرایندی تمام اتوماتیک رنگ می شوند. در مدت زمان انجام این فرایند ابتدا ورق ها را شست و شو داده و تمیز می کنند تا روغن و آلاینده های دیگر را از روی ورق پاک کنند.

سپس قبل از این که کار رنگ کردن را آغاز کنند، یک لایه آستر بر روی آن می پاشند و نهایتا هم این ورق برای پخت آستر به داخل کوره می رود. پس از انجام این کار ها و خروج ورق از کوره و خنک شدن آن،  رنگ نهایی به ورق پاشیده می شود و سرانجام به منظور پخت رنگ، دوباره داخل کوره قرار می گیرد. رنگ نهایی از استاندارد رنگ RALL انتخاب می گردد.

ساندویچ پانل با ورق گالوانیزه :

ورق های گالوانیزه که در تولید ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار می گیرند، طی فرایندی پیوسته و مطابق با استاندارد EN10142 تهیه و تولید می شوند. همچنین پوشش روی ۱۰۰ الی ۲۷۵ گرم در هر متر مربع این ورق ها مقاومت بسیار بالایی در مقابل خورندگی دارد. برای تولید ساندویچ پانل ها، باید ورق های گالوانیزه را به روش Coil coating پیش رنگ کرد. ضخامت ورق گالوانیزه هم می بایست حداقل ۰٫۵ میلی متر باشد.

ساندویچ پانل با ورق آلوزنیگ :

ورق های آلوزینگ که در تولید ساندویچ پانل کاربرد دارد، گاهی صاف و یا طرح دار هستند. ورق آلوزینگ در مقایسه با ورق گالوانیزه در  برابر خوردگی مقاومت و استحکام بالا تر، ضریب هدایت الکتریکی بالا تر و همچنین ضریب کشسانی بیش تری دارد. ورق آلوزینگ در شرایط آب و هوایی مختلف به دلیل اسیدیته بالا سازگار است و ترجیحا در فضاهای متراکم صنعتی و صنایع سنگین از آن استفاده می گردد.

این نوع ورق هم باید به صورت پیش رنگ شده مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، ضخامت ورق آلومینیوم در سطوح باربر پانل باید حداقل ٠.۵ میلی متر باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0