0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد وارداتی سنگاپور به دنبال افزایش تقاضا

قیمت میلگرد وارداتی در سنگاپور طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است. علت این امر افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول بیان شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عموما شامل محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است به میزان 535-515 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 27 ماه نوامبر اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته میزان تقاضا برای خرید این محصول بیشتر بوده است چراکه خریداران به خرید کالای وارداتی تمایل زیادی پیدا کرده اند. برخی از تولیدکنندگان عمده این محصول خرید این محصول را طی هفته گذشته به پایان رسانده اند. ولی تعدادی از خریداران که محموله هایی به ظرفیت کم تر احتیاج دارند هم چنان در حال خرید می باشند. به گفته برخی منابع خبری قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ترکیه به سنگاپور به میزان 530 دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که محموله های وارد شده از خاورمیانه به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد کشور هند نیز به میزان حدودا به میزان 500 دلار به ازای هر تن بوده که برابر 525-520 دلار به ازای هر تن سنگاپور می باشد. یکی از عمده ترین کارخانجات کشور چین یمت میلگرد را در بازار لحظه ای خود به میزان 540 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که برابر با 565-560 دلار به ازای هر تن cfr سنگاپور می باشد. هیچ نشانه ای وجود ندارد که معاملات با این قیمت صورت گیرد. به گفته منابع خبری خریداران این محصول قیمت میلگرد پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان 515-510 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. قیمت واردات میلگرد سنگاپور واکنش کم تری به کاهش میزان تولید کارخانجات در برابر صادرات این محصول در کشور چین نشان داده است. قیمت میلگرد صادراتی کشور چین طی هفته جاری در بالاترین سطح خود قرار گرفته است. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد صادراتی به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن فوب بوده و این قیمت تا تاریخ 24 نوامبر ثابت بوده است. هم چنین نرخ یوان نیز طی روزهای جاری اندکی افزایش یافته است.

هم چنین قیمت سیم مفتولی نیز طی هفته جاری اندکی افزایش یافته است. هم چنین تمایل خرید در جنوب شرقی آسیا افزایش یافته است و یکی از خریداران محموله ای را به قیمت 580 دلار به ازای هر تن خریداری کرده است. محموله های وارداتی از هند و چین نیز به قیمت 585-570 دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است. محموله های سیم مفتولی نیز محدود شده است چراکه قیمت میلگرد پیشنهادی کشور چین مطلوب می باشد. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی جنوب شرقی آسیا  که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به فیلیپین و ویتنام می باشد به میزان 585-570 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 27 ماه نوامبر بوده است.

جهش قیمت میلگرد بازار داخلی کشور چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ 27 ماه نوامبر جهش شدیدی یافته است. قیمت میلگرد در شرق چین به میزان 4420-4360 یوان (672-663 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 120-110 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین قیمت این محصول در شمال چین به میزان 4170-4150 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 100 یوان به ازای هر تن بوده است. قیمت شمش پس از افت قیمت به میزان 40 یوان به ازای هر تن در روز جمعه، مجددا به میزان 20 یوان به ازای هر تن افزایش یافت و تا روز دوشنبه نیز به میزان 10 یوان به ازای هر تن رشد یافت. این مر نشان می دهد که بازار میلگرد این کشور در هفته جاری سردرگم بوده است. هم چنین قیمت میلگرد در بازار لحظه ای این کشور نیز جهش یافته است و این رشد در بازار شمال و شرق چین مشاهده گردیده است.

بازار صادراتی میلگرد چین

ارزیابی ها از شاخص قیمت میلگرد صادراتی کشور چین به میزان 541 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 6 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین تعداد زیادی از تولیدکنندگان این محصول قیمت های پیشنهادی خود را به میزان 570-555 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و در بازار داخلی نیز شاهد جهش بزرگی برای قیمت این محصول بوده ایم. این در حالی است که اکثر کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را نسبت به بازار لحظه ای افزایش داده اند. در این میان تاجران نگرانی کم تری داشته اند و انتظار دارند که قیمت معاملات انجام شده به میزان 540-530 دلار به ازای هر تن باشد. با این حال خریداران هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان 515 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این پیشنهادات برخلاف قیمت های بالا در بازار داخلی کشور چین بوده است. هم چنین قیمت شمش در بازار این کشور به میزان 3840 یوان به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. اکثر معاملات انجام شده برای خرید میلگرد به میزان 3833 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 19 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0