0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت میلگرد وارداتی سنگاپور به دنبال افزایش تقاضا

قیمت میلگرد وارداتی در سنگاپور طی هفته گذشته روند صعودی را در پیش گرفته است. علت این امر افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول بیان شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد وارداتی به جنوب شرقی آسیا که عموما شامل محموله های فروخته شده از کشور چین به سنگاپور بوده است به میزان ۵۳۵-۵۱۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ ماه نوامبر اعلام شده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۵ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. به گفته منابع خبری طی هفته گذشته میزان تقاضا برای خرید این محصول بیشتر بوده است چراکه خریداران به خرید کالای وارداتی تمایل زیادی پیدا کرده اند. برخی از تولیدکنندگان عمده این محصول خرید این محصول را طی هفته گذشته به پایان رسانده اند. ولی تعدادی از خریداران که محموله هایی به ظرفیت کم تر احتیاج دارند هم چنان در حال خرید می باشند. به گفته برخی منابع خبری قیمت میلگرد پیشنهادی کشور ترکیه به سنگاپور به میزان ۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است در حالی که محموله های وارد شده از خاورمیانه به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

قیمت میلگرد کشور هند نیز به میزان حدودا به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که برابر ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن سنگاپور می باشد. یکی از عمده ترین کارخانجات کشور چین یمت میلگرد را در بازار لحظه ای خود به میزان ۵۴۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند که برابر با ۵۶۵-۵۶۰ دلار به ازای هر تن cfr سنگاپور می باشد. هیچ نشانه ای وجود ندارد که معاملات با این قیمت صورت گیرد. به گفته منابع خبری خریداران این محصول قیمت میلگرد پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. قیمت واردات میلگرد سنگاپور واکنش کم تری به کاهش میزان تولید کارخانجات در برابر صادرات این محصول در کشور چین نشان داده است. قیمت میلگرد صادراتی کشور چین طی هفته جاری در بالاترین سطح خود قرار گرفته است. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت میلگرد صادراتی به میزان ۵۴۰-۵۳۵ دلار به ازای هر تن فوب بوده و این قیمت تا تاریخ ۲۴ نوامبر ثابت بوده است. هم چنین نرخ یوان نیز طی روزهای جاری اندکی افزایش یافته است.

هم چنین قیمت سیم مفتولی نیز طی هفته جاری اندکی افزایش یافته است. هم چنین تمایل خرید در جنوب شرقی آسیا افزایش یافته است و یکی از خریداران محموله ای را به قیمت ۵۸۰ دلار به ازای هر تن خریداری کرده است. محموله های وارداتی از هند و چین نیز به قیمت ۵۸۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد شده است. محموله های سیم مفتولی نیز محدود شده است چراکه قیمت میلگرد پیشنهادی کشور چین مطلوب می باشد. هم چنین ارزیابی متال بولتن از قیمت سیم مفتولی وارداتی جنوب شرقی آسیا  که عمدتا براساس محموله های فروخته شده از کشور چین به فیلیپین و ویتنام می باشد به میزان ۵۸۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۷ ماه نوامبر بوده است.

جهش قیمت میلگرد بازار داخلی کشور چین

قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور چین تا تاریخ ۲۷ ماه نوامبر جهش شدیدی یافته است. قیمت میلگرد در شرق چین به میزان ۴۴۲۰-۴۳۶۰ یوان (۶۷۲-۶۶۳ دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۲۰-۱۱۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین قیمت این محصول در شمال چین به میزان ۴۱۷۰-۴۱۵۰ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰۰ یوان به ازای هر تن بوده است. قیمت شمش پس از افت قیمت به میزان ۴۰ یوان به ازای هر تن در روز جمعه، مجددا به میزان ۲۰ یوان به ازای هر تن افزایش یافت و تا روز دوشنبه نیز به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن رشد یافت. این مر نشان می دهد که بازار میلگرد این کشور در هفته جاری سردرگم بوده است. هم چنین قیمت میلگرد در بازار لحظه ای این کشور نیز جهش یافته است و این رشد در بازار شمال و شرق چین مشاهده گردیده است.

بازار صادراتی میلگرد چین

ارزیابی ها از شاخص قیمت میلگرد صادراتی کشور چین به میزان ۵۴۱ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۶ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین تعداد زیادی از تولیدکنندگان این محصول قیمت های پیشنهادی خود را به میزان ۵۷۰-۵۵۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و در بازار داخلی نیز شاهد جهش بزرگی برای قیمت این محصول بوده ایم. این در حالی است که اکثر کارخانجات قیمت های پیشنهادی خود را نسبت به بازار لحظه ای افزایش داده اند. در این میان تاجران نگرانی کم تری داشته اند و انتظار دارند که قیمت معاملات انجام شده به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن باشد. با این حال خریداران هم چنان قیمت های پیشنهادی خود را در مناقصات به میزان ۵۱۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند. این پیشنهادات برخلاف قیمت های بالا در بازار داخلی کشور چین بوده است. هم چنین قیمت شمش در بازار این کشور به میزان ۳۸۴۰ یوان به ازای هر تن (شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافته است. اکثر معاملات انجام شده برای خرید میلگرد به میزان ۳۸۳۳ یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۱۹ یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری