0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بازگشت قیمت خرید میلگرد صادراتی کشور ترکیه

خرید میلگرد صادراتی به خارج از ترکیه به میزان ۵۲۰-۵۱۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.قیمت محصولات فولاد بلند کشور ترکیه روند نزولی را در پیش گرفته است که علت این امر کاهش قیمت قراضه آهنی و کاهش میزان تقاضا برای این محصولات می باشد. در حال حاضر بازار صادراتی میلگرد این کشور بسیار نامساعد بوده و انتظار می رود مجددا بازسازی گردد. به گفته منابع خبری کارخانجات تولید میلگرد کشور ترکیه قیمت میلگرد صادراتی خود را حدودا به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی خریداران این محصول حاضر به پرداخت مبلغی بیشتر از ۵۱۵ دلار به ازای هر تن برای خرید میلگرد نمی باشند. در حال حاضر میزان تقاضا کند می باشد ولی پیش بینی می شود که بازار به حالت قبل بازگردد چراکه تامین کنندگان قراضه آهنی در مقابل کاهش قیمت این محصول مقاومت کرده و کمبود الکترود گرافیتی نیز ادامه یافته است. پیش بینی می شود که قیمت قراضه آهنی به میزان ۳۱۰-۳۰۰ دلار به ازای هر تن برسد و به دنبال آن قیمت محصولات نهایی هم چون قیمت میلگرد نیز افزایش یابد. هرچند قیمت سیم مفتولی صادراتی نیز طی هفته گذشته کاهش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از خرید سیم مفتولی صادراتی به خارج از ترکیه به میزان ۵۴۰-۵۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازاای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. تولیدکنندگان این محصول در ترکیه قیمت سیم مفتولی صادراتی خود را به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند در حالی که کارخانه ای واقع در منطقه اسکندرون محموله ای به میزان ۳۰۰۰۰ تن سیم مفتولی به قیمت ۵۳۰ دلار به ازای هر تن به خارج از کشور به فروش رسانده است.

ثبات قیمت خرید میلگرد در کشور لهستان برخلاف پیش بینی کاهش قیمت قراضه

خرید میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است چراکه منابع این محصول به علت افزایش هزینه های تولید، محدود گشته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان به میزان ۲۲۹۰-۲۲۲۰ زلوته (۶۲۴-۶۰۵ دلا) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت میلگرد اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. سه کارخانه عمده تولید فولاد کشور لهستان از جمله کارخانه Celsa، Zawiercie و ArcelorMittal میلگرد تولیدی خود را در محدوده قیمت ارزیابی ها به فروش رسانده اند. هم چنین در معاملات منعقد شده در این کشور قیمت میلگرد به میزان ۲۳۰۰-۲۲۵۰ زلوته به ازای هر تن بوده است و بسته به مکان خریدار و کارخانه، قیمت حمل کالا تا مقصد حدودا به میزان ۳۰-۱۰ زلوته به ازای هر تن گزارش شده است.

در حال حاضر کارخانجات تولید فولاد ادعا کرده اند که هزینه های خرید میلگرد بالا بوده و به همین علت آن ها تصمیم ندارند که قیمت میلگرد تولیدی خود را کاهش دهند. ولی با نگاهی به بازار فولاد کشور ترکیه، پیش بینی می شود که تولیدکنندگان محصولات فولادی در کشور لهستان قیمت ماهانه قراضه آهنی خود را حدودا به میزان ۲۵-۲۰ یورو به ازای هر تن کاهش دهند.

 • ارزیابی ها از قیمت قراضه آهنی در شمال اروپا صادراتی به کشور ترکیه به میزان ۳۱/۴۸ دلار به ازای هر تن تا اواسط ماه سپتامبر کاهش یافته است در حالی که کارخانجات کشورهای اروپایی قراردادهای خود را برای این ماه در حال حاضر تنظیم کرده اند. قیمت قراضه آهنی در کشور ترکیه تا تاریخ ۶ ماه اکتبر به میزان ۸۷/۲۹۰ دلار به ازای هر تن بوده است.
 • به گفته منابع خبری از شروع ماه سپتامبر تاکنون خرید میلگرد در بازار داخلی کشور لهستان به میزان ۱۲۰-۹۰ زلوته به ازای هر تن تغییر یافته است که علت این امر افزایش هزینه های تولید میلگرد در کارخانجات بیان شده است. تولیدکنندگان فولاد در اروپا در ماه سپتامبر قیمت قراضه را در معاملات صورت گرفته به میزان ۲۵-۵ یورو (۲۹-۶ دلار) به ازای هر تن افزایش داده اند. به علاوه، کارخانجات تولید فولاد کشور لهستان بیان کرده اند که میزان تولید میلگرد را در کارخانجات خود کاهش داده اند که علت این امر افزایش هزینه های الکترود گرافیتی و افزایش قیمت آجر نسوز بیان شده است.

 

قیمت میلگرد اصفهانطی ماه های اخیر قیمت الکترود گرافتیتی افزایش زیادی یافته است که علت این امر کاهش میزان موجودی این محصول در کارخانجات کشور چین پس از بازرسی های زیست محیطی صورت گرفته در این کشور بوده است. قیمت مواد خام اولیه نیز که مرتبط با تولید آجر نسوز می باشد شامل بوکسیت، آلومینا و منیزیم،  طی ماه های اخیر به علت کاهش میزان موجودی این محصولات افزایش یافته است. قیمت منیزیم در کشور چین برای مثال، از ماه مه روند صعودی داشته است که علت این امر کاهش میزان موجودی این محصول بیان شه است.

کاهش قیمت مقاطع فولادی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت محصولات فولاد بلند صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته گذشته به علت کاهش میزان پیشنهادات شنیده شده از کشور روسیه برای میلگرد و سیم مفتولی صادراتی کاهش یافته است. علت کاهش میزان پیشنهادات رسیده، کاهش قیمت قراضه آهنی در کشور ترکیه بیان شد است. در تاریخ ۹ ماه اکتبر، اگرچه قیمت مواد خام اولیه وارداتی به کشور در معاملات صورت گرفته افزایش یافته بود، ولی این امر هنوز بر قیمت میلگرد در بازار صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای تاثیرگذار نبوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۵۰-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۵۵-۵۴۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان ۵ دلار به ازای هر تن کاه یافته است. هم چنین پیش بینی ها از قیمت سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان ۵۶۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت ۵۷۰-۵۵۵ لار به ازاث هر تن قبلی به میزان ۱۰ دلار به زاازی هر تن کاهش یافته است. پیشنهادات خرید میلگرد صادراتی کشور روسیه در محدوده ارزیابی های صورت گفته عنوان شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری