0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار داخلی و وارداتی خرید میلگرد 

خرید میلگرد و شمش فولادی در بازار وارداتی آهن آلات در امارات متحده عربی و عربستان سعودی کاهش یافته است و بازار طی هفته گذشته ضعیف شده است و به گفته منابع خبری در تاریخ 31 ماه اکتبر خریداران ترجیح می دهند که پیش خرید میلگرد و شمش را به عقب بیندازند چراکه آن ها انتظار دارند قیمت خرید میلگرد به میزان بیشتری کاهش یابد.

بازار شمش و تاثیر آن بر قیمت میلگرد

قیمت شمش پیشنهادی ایران به امارات متحده عربی به میزان 480 دلار به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که پیشنهادات قیمت از سوی عمان به میزان 495-490 دلار به ازای هر تن cfr  بوده است. در حال حاضر بازار شمش وضعیت مساعدی نداشته و میزان عرضه این محصول بیشتر از تقاضا می باشد. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت شمش پیشنهادی کشور عمان بسیار بالا بوده که می تواند بر قیمت خرید میلگرد نیز تاثیر بسزایی بگذارد.

در حال حاضر فعالیت خرید میلگرد بسیار کاهش یافته و تاکنون هیچ معامله ای منعقد نگردیده است. خریداران در حال حاضر تمایلی به خرید میلگرد نداشته چراکه انتظار می رود قیمت ها به میزان بیشتری کاهش یابد. این در حالی است که بازار خرید این محصول در سرتاسر این منطقه بسیار ضعیف می باشد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 490-480 دلار به ازای هر تن cfr تا تاریخ 31 ماه اکتبر بوده که نسبت به قیمت 500-495 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

بازار میلگرد وارداتی به کشورهای عرب خلیج فارس

قیمت خرید میلگرد وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن cfr بوده که تاکنون هیچ معامله ای به این قیمت شنیده نشده است. اکثر پروژه های انجام شده در امارات متحده عربی به استفاده از میلگرد تولیدی بازار داخلی نیاز داشته و میزان عرضه میلگرد بازار داخلی این کشور نیز مناسب می باشد بنابراین خریداران تمایلی به خرید میلگرد از بازار وارداتی سایر کشورها نخواهند داشت و میزان تفاضا برای خرید میلگرد در بازارهای وارداتی کاهش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن cfr  تا روز سه شنبه هفته جاری بوده که نسبت به قیمت 530-525 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین قیمت خرید میلگرد وارداتی از ترکیه به عربستان سعودی نیز به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن بوده ولی در این بازار نیز میزان تقاضا برای خرید میلگرد بسیار ضعیف بوده است. به گفته منابع خبری بازار صادرات نفت این کشورها نیز اندکی افت کرده است و میزان فعالیت ساخت و ساز نیز کاهش یافته است.

قیمت میلگرد در بازار داخلی عربستان سعودی به میزان 2200-2150 ریال (586-573 دلار) به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید میلگرد وارداتی به عربستان سعودی نیز به میزان 525-520 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه بوده که نسبت به قیمت 530-525 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

بازار میلگرد داخلی کشورهای عرب خلیج فارس

تولیدکنندگان عمدع میلگرد در امارات متحده عربی در حال حاضر هیچ گونه قیمت جدیدی را برای خرید میلگرد تولیدی خود اعلام نکرده اند و کارخانه امارات استیل هم چنان قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان 2097 درهم (571 دلار) به ازای هر تن اعلام کرده است. هم چنین کارخانه تولید فولاد کنارس نیز قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را به میزان 2091 درهم به ازای هر تن اعلام کرده است.

به گفته منابع خبری قطر استیل ( واقع در دبی) نیز قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را به میزان 2025 درهم به ازای هر تن تا روز سه شنبه اعلام کرده که نسبت به قیمت 2200 درهم به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هرچند این شرکت با مشکلاتی در بازار آهن آلات این کشور مواجه گردیده است که علت این امر قطع روابط دیپلماتیک قطر با کشورهای خاورمیانه از جمله امارات متحده عربی، عربستان سعودی، مصر، بحرین و یمن می باشد که در ماه ژوئن سال جاری صورت گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی امارات متحده عربی تا روز سه شنبه به میزان 2097-2091 درهم به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

تحلیل قیمت خرید میلگرد در بازار کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت میلگرد و قیمت سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته منتهی به 31 اکتبر کاهش یافته است که علت این امر کاهش میزان تقاضا و کاهش قیمت میلگرد کشور روسیه بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور روسیه به میزان 30200-30100 روبل (521-519 دلار) به ازای هر تن ( شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است.

تضعیف قیمت شمش صادراتی در منطقه طی هفته گذشته نیز تاثیری منفی بر قیمت خرید میلگرد در این منطقه داشته است. ارزیابی ها از قیمت شمش در کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز به میزان 482 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 491 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

پیشنهاد قیمت میلگرد صادراتی روسیه و اوکراین نیز به میزان 520-510 دلار به ازای هر تن بوده است. محموله ای از میلگرد کشور اوکراین به قیمت 510 دلار به ازای هر تن به لبنان فروخته شده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز افزایش یافته و به میزان 515-510 دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت 515-500 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن شاهد رشد قیمت این محصول بوده ایم. این در حالی است که قیمت سیم مفتولی پیشنهادی این منطقه به میزان 535 دلار به ازای هر تن ارزیابی شده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0