0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار داخلی و وارداتی خرید میلگرد 

خرید میلگرد و شمش فولادی در بازار وارداتی آهن آلات در امارات متحده عربی و عربستان سعودی کاهش یافته است و بازار طی هفته گذشته ضعیف شده است و به گفته منابع خبری در تاریخ ۳۱ ماه اکتبر خریداران ترجیح می دهند که پیش خرید میلگرد و شمش را به عقب بیندازند چراکه آن ها انتظار دارند قیمت خرید میلگرد به میزان بیشتری کاهش یابد.

بازار شمش و تاثیر آن بر قیمت میلگرد

قیمت شمش پیشنهادی ایران به امارات متحده عربی به میزان ۴۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است در حالی که پیشنهادات قیمت از سوی عمان به میزان ۴۹۵-۴۹۰ دلار به ازای هر تن cfr  بوده است. در حال حاضر بازار شمش وضعیت مساعدی نداشته و میزان عرضه این محصول بیشتر از تقاضا می باشد. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت شمش پیشنهادی کشور عمان بسیار بالا بوده که می تواند بر قیمت خرید میلگرد نیز تاثیر بسزایی بگذارد.

در حال حاضر فعالیت خرید میلگرد بسیار کاهش یافته و تاکنون هیچ معامله ای منعقد نگردیده است. خریداران در حال حاضر تمایلی به خرید میلگرد نداشته چراکه انتظار می رود قیمت ها به میزان بیشتری کاهش یابد. این در حالی است که بازار خرید این محصول در سرتاسر این منطقه بسیار ضعیف می باشد.

ارزیابی متال بولتن از قیمت شمش وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۴۹۰-۴۸۰ دلار به ازای هر تن cfr تا تاریخ ۳۱ ماه اکتبر بوده که نسبت به قیمت ۵۰۰-۴۹۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

بازار میلگرد وارداتی به کشورهای عرب خلیج فارس

قیمت خرید میلگرد وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن cfr بوده که تاکنون هیچ معامله ای به این قیمت شنیده نشده است. اکثر پروژه های انجام شده در امارات متحده عربی به استفاده از میلگرد تولیدی بازار داخلی نیاز داشته و میزان عرضه میلگرد بازار داخلی این کشور نیز مناسب می باشد بنابراین خریداران تمایلی به خرید میلگرد از بازار وارداتی سایر کشورها نخواهند داشت و میزان تفاضا برای خرید میلگرد در بازارهای وارداتی کاهش یافته است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت خرید میلگرد وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن cfr  تا روز سه شنبه هفته جاری بوده که نسبت به قیمت ۵۳۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هم چنین قیمت خرید میلگرد وارداتی از ترکیه به عربستان سعودی نیز به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن بوده ولی در این بازار نیز میزان تقاضا برای خرید میلگرد بسیار ضعیف بوده است. به گفته منابع خبری بازار صادرات نفت این کشورها نیز اندکی افت کرده است و میزان فعالیت ساخت و ساز نیز کاهش یافته است.

قیمت میلگرد در بازار داخلی عربستان سعودی به میزان ۲۲۰۰-۲۱۵۰ ریال (۵۸۶-۵۷۳ دلار) به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت خرید میلگرد وارداتی به عربستان سعودی نیز به میزان ۵۲۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه بوده که نسبت به قیمت ۵۳۰-۵۲۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

بازار میلگرد داخلی کشورهای عرب خلیج فارس

تولیدکنندگان عمدع میلگرد در امارات متحده عربی در حال حاضر هیچ گونه قیمت جدیدی را برای خرید میلگرد تولیدی خود اعلام نکرده اند و کارخانه امارات استیل هم چنان قیمت میلگرد تولیدی خود را به میزان ۲۰۹۷ درهم (۵۷۱ دلار) به ازای هر تن اعلام کرده است. هم چنین کارخانه تولید فولاد کنارس نیز قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را به میزان ۲۰۹۱ درهم به ازای هر تن اعلام کرده است.

به گفته منابع خبری قطر استیل ( واقع در دبی) نیز قیمت خرید میلگرد تولیدی خود را به میزان ۲۰۲۵ درهم به ازای هر تن تا روز سه شنبه اعلام کرده که نسبت به قیمت ۲۲۰۰ درهم به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

هرچند این شرکت با مشکلاتی در بازار آهن آلات این کشور مواجه گردیده است که علت این امر قطع روابط دیپلماتیک قطر با کشورهای خاورمیانه از جمله امارات متحده عربی، عربستان سعودی، مصر، بحرین و یمن می باشد که در ماه ژوئن سال جاری صورت گرفته است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی امارات متحده عربی تا روز سه شنبه به میزان ۲۰۹۷-۲۰۹۱ درهم به ازای هر تن ثابت باقی مانده است.

تحلیل قیمت خرید میلگرد در بازار کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت میلگرد و قیمت سیم مفتولی صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای طی هفته منتهی به ۳۱ اکتبر کاهش یافته است که علت این امر کاهش میزان تقاضا و کاهش قیمت میلگرد کشور روسیه بوده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور روسیه به میزان ۳۰۲۰۰-۳۰۱۰۰ روبل (۵۲۱-۵۱۹ دلار) به ازای هر تن ( شامل مالیات بر ارزش افزوده) بوده است.

تضعیف قیمت شمش صادراتی در منطقه طی هفته گذشته نیز تاثیری منفی بر قیمت خرید میلگرد در این منطقه داشته است. ارزیابی ها از قیمت شمش در کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز به میزان ۴۸۲ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۴۹۱ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است.

پیشنهاد قیمت میلگرد صادراتی روسیه و اوکراین نیز به میزان ۵۲۰-۵۱۰ دلار به ازای هر تن بوده است. محموله ای از میلگرد کشور اوکراین به قیمت ۵۱۰ دلار به ازای هر تن به لبنان فروخته شده است.

هم چنین ارزیابی ها از قیمت میلگرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای نیز افزایش یافته و به میزان ۵۱۵-۵۱۰ دلار به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت ۵۱۵-۵۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن شاهد رشد قیمت این محصول بوده ایم. این در حالی است که قیمت سیم مفتولی پیشنهادی این منطقه به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن ارزیابی شده است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری