0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل بازار خرید میلگرد ذوب آهن اصفهان هفته اول آبان ماه

خرید میلگرد ذوب آهن طی هفته اول آبان ماه در سایز 25-14 میلی متر حدودا به قیمت 23856 ریال گزارش شده بود. این در حالی است که تمامی فعالان بازار در انتظار مشخص شدن قیمت این محصول در بازار خرید میلگرد ذوب آهن در بازار بورس کالا بوده اند،

سبد میلگرد به ظرفیت 5500 تن در این بازار به قیمت 21500 ریال معامله گردید. این در حالی است که در دومین روز هفته اول آبان ماه میانگین قیمت در بازار خرید میلگرد ذوب آهن به میزان حدودا 23944 ریال رسیده و از روز دوشنبه این قیمت کاهش یافته و در روز چهارشنبه نیز این قیمت به 22794 ریال رسید.

بنابراین در هفته نخست آبان ماه شاهد افت قیمت این محصول در بازار خرید میلگرد ذوب آهن بوده ایم.طی هفته اول آبان ماه معاملات کارخانه ذوب آهن در بازار بورس برای تیرآهن و میلگرد قابل توجه بوده با این که این میزان به صحن بازار مربوط نبوده است. نوسانات اخیر در این بازار سبب شده تا میزان معاملات غیر رسمی افزایش یابد. هم چنین طی هفته اول آبان ماه پیش بینی شد که تا سال آینده بازار آهن آلات در نتیجه مشکلات ایجاد شده کوچک تر گردد.

فروش میلگرد ذوب آهن هفته دوم ماه جاری

با شروع هفته دوم آبان ماه خرید میلگرد ذوب آهن با افزایش قیمت به میزان 20-10 تومان بارگیری از کارخانه روبرو گردید و به قیمت 2395 تومان گزارش شد. در روز یک شنبه نیز قیمت میلگرد این کارخانه مجددا افزایش یافته و به میزان 2400 تومان گزارش شد. این در حالی است که در همان روز تغییرات در خصوص تیرآهن ذوبی اصفهان در انبارهای اصفهان و تهران هم چون روزهای گذشته خیلی جزئی و نامحسوس بوده است و شاهد ثبات در بازار این محصول بوده ایم.

بنابراین روند صعودی تنها در بازار خرید میلگرد ذوب آهن مشاهده گردید. این در حالی است که به گفته منابع خبری در نخستین روزهای هفته نخست آبان ماه در بخش محصولات فولاد طویل با ارائه شمش فولاد خوزستان پیش بینی شد که بازار به غیر از بازار خرید میلگرد ذوب آهن روزهای با ثبات تری را تجربه کند. بنابراین به نظر می رسید که میزان نوسانات در این بازار اندکی کاهش یابد.

قیمت میلگرد روز اصفهان

با این حال در روز دوشنبه تعادلی مابین عرضه و تقاضا برای خرید میلگرد این شرکت در بازار بورس کالا ایجاد گردیده و میزان عرضه این محصول 5800 تن بوده است. هم چنین قیمت این محصول در بازار بورس کالا به میزان 21200 ریال اعلام گردید. این قیمت شامل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز می باشد. بنابراین در این روز قیمت میلگرد این کارخانه به میزان 10-5 تومان کاهش یافت.

این در حالی است که با نزدیک شدن به روزهای پایانی هفته اول آبان ماه شاهد ثبات نسبی قیمت این محصول در بازار خرید میلگرد ذوب آهن بوده ایم و با فرا رسیدن روز سه شنبه قیمت میلگرد ذوب آهن بارگیری از انبار و کارخانه ثابت اعلام گردید.

ثبات قیمت میلگرد شرکت ذوب آهن در روزهای آغازین هفته جاری

هم چنین در روز چهارشنبه مورخ 10 آبان ماه نیز بازار میلگرد و تیرآهن شرکت ذوب آهن با در نظر گرفتن کنترل میزان عرضه محصولات ذوب آهن در این بازار ثابت بوده است. برخی از خبرگزاری ها نیز از کاهش قیمت خرید میلگرد ذوب آهن به میزان 10-5 تومان در روز چهارشنبه خبر داده اند. این ثبات قیمت در حوزه میلگرد تا روز پنج شنبه نیز هم چنان ادامه داشته است. هم چنین در روز جمعه برخی از خبرگزاری ها از حضور شرکت ذوب آهن در کیش اونیکس چهارم خبر داده و مشخص شد که این کارخانه قصد افزایش سرمایه خود را دارد.

با آغاز شدن هفته جاری انواع میلگرد آجدار شاخه از برخی مبادی غیر رسمی در بازار خرید میلگرد ذوب آهن توام با 10  تومان کاهش قیمت از برخی مبادی شنیده شد. به گزارش مرکز آهن نیز قیمت میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار با قیمت ثابت اعلام گردید. در روز گذشته نیز شاهد تداوم ثبات قیمت این محصول در بازار داخلی بوده ایم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0